Как бихте коментирали?

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
лора
Posts: 10
Joined: Sat Apr 25, 2009 10:07 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Как бихте коментирали?

Postby лора » Sat Apr 25, 2009 10:36 am

Миналата година ми се наложи операция- абцес на коремна стена. Операцията ми беше направена в голяма болница от титулован доктор. След операцията ми казаха, че се е наложило да ми изрежат от коремната ципа и да ми поставят платно. Мисля, че вече се досещате- платното не било от българските, най-доброто , струва еди си колко (доста) и парите направо на доктора, естествено без всякакъв документ. Но това е най-малкото. След операцията не ми беше поставен антибиотик. На въпроса ми към сестрата защо не ми поставят антибиотик , тя изрева едно "Докторът не ти е изписал!". След два дена започнах да вдигам висока температура, ставаше ми лошо. При визитацията докторът(който не ми беше лекуващ) попита сестрата какъв антибиотик са ми поставяли и тя отговори, че ми е поставян .... (съжалявам, не запомних името на антибиотика). На протестите ми , че това не е вярно, че антибиотик не ми е поставян, всички се направиха, че не ме чуват. На другия ден на сутришната визитация мина лекарката, която е асистирала при операцията. Попитах я защо казват, че ми е поставян антибиотик, като всъщност не е. Отговорът: "Сега ще ти поставят". Нямаше да пиша всичко това, ако след няколко дена не изтече много гной от раната, направиха ми дренаж и ме изпратиха по живо, по здраво и да ходя на превръзки. Така ме влачиха 6 месеца, с течаща рана,уверяваха ме ,че е непоносимост към чужди тела, но ще се оправя. Били упорити тези неща. Е, след толкова мъки, отидох в София ,нова операция и се разбра, че било инфекция, която обхващала вече и вътрешни органи. Отстранено е платното, което се оказало съвсем не толкова добро. И още много неща разбрах, но ще спра до тук. Искам да попитам - как може доктор, с титла, да е толкова некомпетентен? И този човек обучава студенти, бъдещи доктори! И досега е загадка за мен - бил ли ми е предписан антибиотик или не. И това било ли е решаващо? Операцията беше през лятото, в най-големите горещини.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sat Apr 25, 2009 3:07 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sat Apr 25, 2009 6:25 pm

Трудно ми е да коментирам този случай без да съм запознат с медицинската документация. Мисля си, че един лекар трудно ще си прави експерименти с хората, защото последствията могат да са разнообразни. Никой не иска да си слага таралеж в гащите, да рискува да се влачи по съдилища, да му излезе лошо име или да си има лични неприятности. Лошо е , когато медицината се превръща в търговия. Помислете - може ли комисионната от едно платно да носи повече дивиденти от заплащането на добре свършената хирургична работа! Ако това е истина, то обществото ни е много болно и трябва да крещим и да се борим с всички сили. Надявам се все пак да не имало никакви злоупотреби. Да си призная честно - не ми се вярва.

лора
Posts: 10
Joined: Sat Apr 25, 2009 10:07 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby лора » Sat Apr 25, 2009 6:57 pm

Може би не съм се изразила много ясно. Акцента ми не беше върху това необходимо ли е било да се постави или не хир.платно. Може би е било наложително и операцията като цяло да е била перфектно направена. Как и колко съм дала за него - ами в България е така. За консумативи, които не ги поема Здравната каса, дистрибутори са докторите, фактури не се издават, ДДС не се плаща,цените са може би в пъти над реалните, но това е тема за друг разговор. Въпросът ми беше - възможно ли е след такава операция да не ми е назначен антибиотик? Пак повтарям - операцията беше направена в най-големите горещини през лятото. В болн. стая естествено нямаше климатик, бяхме 8 тежко оперирани, хигиената беше под всякаква критика, хлебарки се разхождаха по нас - всичко това в Университетска болница. И вярвайте ми - не преувеличавам ни най-малко! На едно момиче, на което беше направена операция от апендисит, три дена му биха антибиотик. Или пък докторът ми е назначил, но вечно сърдитите, намусени и хокащи ни сестри нещо са пропуснали и накрая работата се покри. И в двата случая според мене е престъпна небрежност. И в крайна сметка всичко си остава за моя сметка.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Apr 26, 2009 6:40 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests