висока утайка в кръвта

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
cactusbg
Posts: 1
Joined: Tue Feb 17, 2009 10:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

висока утайка в кръвта

Postby cactusbg » Tue Feb 17, 2009 11:12 am

Здравейте!
Правихме кръвни изследвания на майка ми и се оказа, че има висока утайка в кръвта - 95. Оплаква се, че постоянно я боли гърба и че усеща горещини в гръбнака. Преди няколко месеца и отстраниха оперативно, запушена мастна тъкан на гръбначния стълб. Оттогава се оплаква от тези болки. На самото място, няма зачервено или подуто. Доколкото знам такава висока утайка се получава от някакво възпаление. Въпросът ми е : Възможно ли е да стигне такава висока стойност от тази операция, без да има видими възпаления около оперираното място.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed Feb 18, 2009 6:59 pm


nelisun
Posts: 2
Joined: Sun Aug 02, 2009 8:42 pm
Location: в себе си
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болест на Бехтерев

Postby nelisun » Sun Aug 02, 2009 9:09 pm

Здравейте!На 31 години съм, от миналата година страдам от болки на гръбнака, тази година реших да се изследвам, отидох при ревматолог-оказа се, че имам положителен антиген за болест на Бехтерев-анкилозиращ спондилит. Започнаха се дни изследвания от лекар на лекар,до професор в София-болката е ужасна, иридира по целия гръбнак и засегна раменната ми става.През деня се държа ,но нощем не мога да спя,често започна и вътрешно напрежение в гръбнака,сякаш имам възпаление,температура нямам,но утайката ми е завишеnа 42 при норма 12 мм. Протеина също е завишен. Ревмат.факгор е отрицателен.Изписаха ми Мелох и , но пия само Диклофенак той ми помага. Не знам вече къде да отида,и какво да правя,наистина усещам болки при движение особено в раменната става и врата. Като цяло болката в гръбнака се мести, забелязах, че това става през няколко дни. Яд ме e на специалистите, толкова много информация ми спестяват-като например, че при болест на Бехтерев ЯМР показва след няколко години,когато вече е късно,в началото нищо не показвало нито скенер нито рентген. С колената и краката,със ставите на ръцете нямам проблем,нито се подуват, нито болят, не знам вече какво да предприема,как ще издържа още? Ако някой може да помогне със съвет, ще му бъда благодарна!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 16, 2009 6:07 am

Здравейте,

т.е. в крайна сметка самостоятелно сте решили да не пиете каквото Ви е предпиано, а само диклофенак, правилно ли разбирам?

Мелоксикамът е нестероидален антиревматичен препарат и само след продължителна употреба би дал резултат. В случай, че сте го спрели, то няма как да се оправите. A за другия медикамент просто няма да говоря, че ако и него сте спрели няма как да Ви се помогне.

Преди да се ядосвате на специалистите е добре да спазвате сам лекарските предписания, ако мога да си позволя тази бележка тук.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nelisun
Posts: 2
Joined: Sun Aug 02, 2009 8:42 pm
Location: в себе си
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby nelisun » Sun Jan 10, 2010 7:48 pm

Здравейте!Благодаря ви за информацията,продължавам така-на диклофенак,не съм ходила на контролен преглед-няма да отида-преди да започнат изследвания-те скъсват от силни инжекции-разбира се,че после нищо не излиза на кръвната картина и те изписват с подобрение.Говоря за отвонението на бездушие в някой лекари,с такава досада работят,че нямам думи...говоря за тези,при които съм била разбира се,много бих се радвала да попадна на хуманно отношение и съпричастие на лекаря,вие сте такъв-намирате време за да помогнете тук на такива като нас!Болката си е същата,като легна е трудно,раздвижа ли се почти не я усещам-мисля да мина на лечебно гладуване да видим дали ще има ефект поне някаква ремисия,и тово би било облекчение.Благодаря ви за разбирането!Желая ви хубава вечер!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 13, 2010 5:54 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 151 guests