Стафилококова инфекция

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Jimmy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Jimmy » Sun Dec 07, 2008 12:49 am


Jimmy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Jimmy » Sun Dec 07, 2008 1:41 am


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Dec 07, 2008 2:17 pm

Струва ми се , че вече е време да прибегнете до услугите на специалист инфекционист. Трудно ми е да повярвам, че не може да се намери изход от ситуацията. Като се излекувате е добре да си направите ваксина.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Dec 07, 2008 10:51 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

maria_rg
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

как да се излекувам от стафилококова инфекция?

Postby maria_rg » Tue Dec 30, 2008 1:26 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Dec 31, 2008 1:36 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Jun 01, 2009 11:45 pm

Здравейте Натали,

има ли развитие във Вашата ситуация?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

taniabo
Posts: 1
Joined: Wed Nov 17, 2010 5:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция

Postby taniabo » Wed Nov 17, 2010 6:08 pm

Здравейте,
Бих искала да споделя за проблема който имам и аз наред с всички мили хора, за които четя вече пореден ден.

На 32 год.съм, 47кг, 1.74 ръст. и след изследване на секрети се установи следното наличие :
Гърлен секрет Изолира се Кандида крусей
Носен секрет Изолира се ст. ауреус / МРСА-/

Стандартна антибиограма / към всичкие има буква С/
Amoxicillin clavulanic acid ( AUGMENTIN )
Azithromycin (SUMAMED)
Doxycyclin
Tobramycin
Ciprofloxacin
Moxifloxacin (AVELOX)
Levofloxacin

Оплакванията са ми от мнооого ранна възраст, но всеки казва " като порастнеш" ще е всичко ок. Сега вече все пак голяма...ми казват" като родиш и ти се смени кръвта, ще се оправиш"..странно и смешно... но решение няма / неприятни обриви и рани по лицето и други телесни части.
Боледувания от 2-3 години нямам сериозни, преди този период почти една година неможаха да ме излекуват и антибиотици...Оспамокс, Оспексин, Аугументин..вече ги забравих.
Ще ходя и на лекар...но като чета, дали има оправия незнам

Наистина не бих искала отново да повдигам вече обсъжданата тема...но ако миже някой да ми разтълкува написаното по-горе ще съм много благодарна.
Поздрави

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция

Postby Bulgaricus » Sat Nov 20, 2010 11:42 am

В крайна сметка какви са Ви оплакванията и какъв е въпросът?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

paimar
Posts: 1
Joined: Thu Dec 02, 2010 7:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция

Postby paimar » Thu Dec 02, 2010 7:41 pm

Здравейте bulgaricus, искам да задам следният въпрос
при посявка на еякулат ми откриха Staphylococcus haemolyticus, можете ли съвсем на кратко да ми обясните какво представлява сама по себе си тази бактерия, много опасна ли е?
10^5 искам да попитам това голямо количество ли е, предполагам не е 100 000 , в микробиологията 10^5 се смята по друг начин?
доколкото четох лек за това няма, т.е аз сам млад, на 26 год. и това означава, че немога да имам деца?
благодаря предварително
поздрави

kse
Posts: 2
Joined: Wed Dec 15, 2010 1:36 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция

Postby kse » Wed Dec 15, 2010 2:13 am

Преди година и седем месеца сина ми, който тогава бе на 8 години, получи странно възпаление на окото, което се проявяваше като конюнктивит със сухо луспесто образование по клепача и под окото. Възпалението започваше от дясното око и след 3 дни се прехвърляше на лявото око. След визита при дерматолог и в последствие при 3 очни лекари започнахме лечение с Максидекс, Опатанол, Латикорт, и още множество мехлеми със стероиди. Процеса затихваше прес 20 дни и отново се връщаше с различна сила според сезона. Преди година направихме изследване за алергия - резултата бе, че има алергия на домашен прах, кучета и котки. Започнахме лечение с аериус, ксизал, Насорекс, до момента на включване на лечение с инжекции с Алустал. Резултата бе такъв че след месец и половина на лечение с алергични препарати, симът ми се разболя, получи остро възпаление и на двете очи, има рана в носа, кожно възпаление около устата и под дясното ухо. След година и седем месеца ходене при всякакви лекари, от детски, кожни, очни, алерголози, най- после алергологът се сети да направим изледване на секрет от окото, гърлото и носа и резултатът бе Стафилококова инвекция - С. Ауреус 10/5 в окото и носа. Предписаното лечение в момента е Тобрадекс 3 пъти на ден в окото и носа , сребърна вода за кожното възпаление около устата и ухото и Бронхо -Ваксом, за засилване на имунната система. След толкова грешни диагнози и лечение през тези 2 години, това ли е вярното лечение на Стафилококова инфекция? При какъв специалист да отидада за да бъда сигурна, че този път знаем причината и че синът ми ще бъде излекуван?

kse
Posts: 2
Joined: Wed Dec 15, 2010 1:36 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококова инфекция

Postby kse » Wed Dec 15, 2010 2:24 am

Антибиограмата нашравена от лаборатория САНА е следната:
Цефуроксамин -С
Тобрамицин -С
Оксацилин -С
Амоксицилин клавиланикум асид- С
Цефотаксим -С

ЕРитромицин -Р
Линкомицин -Р
Триметроприн-р
Кларитромицин -Р
Клиндамицин-Р
Пеницилин-Р

doctorhouse
Posts: 4
Joined: Fri Sep 14, 2012 10:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re:

Postby doctorhouse » Fri Sep 14, 2012 10:27 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококова инфекция

Postby Bulgaricus » Sat Oct 06, 2012 11:10 pm

Актуални ли са проблемите Ви още?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests