дискомфорт под мишницата

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
алекс
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

дискомфорт под мишницата

Postby алекс » Wed Dec 03, 2008 12:13 am

Здравейте, казвам се Алекс и съм млад мъж на 30 години.
Преди около 1-н месец зърната на двете ми гърди бяха доста болезнени на допир, като на лявата и без допир ме болеше. Мина ми за около 2 дена. Малко след това усетих един дискомфорт в дясната подмишнична ямка, като този дискомфорт обхващаше и десния гръден мускул. Болката я определям като мускулна, по скалата от 1 до 10 -някъде 1/ 1,5, слаба работа. Предимно я усещям само когато съм в активно състояние. Когато почивам, когато съм в покой или спя не усещам нищо!
Гръдният мускул се успокои и вече не се обажда от 2 седмици, но остана лек дискомфорт в подмишницата, усещам го тогава, когато притискам ръката си към съответната до него страна на гръдния кош, като болката/дискомфорта пак е все едно притискам мускул. Но опипвайки се усетих нещо малко като бучка точно в самата подмишнична ямка, предполагам че е лимфен възел, защото и от лявата страна имам същото , но не с този размер. Дали е образувание или лимф не знам - и това много ме притеснява!!!
При напипване усещам нещо като дълга жлеза и в средата е тази подутина! Други соматични проблеми нямам!
Ходих при онкохирург, който ми огледа,палпира цялото тяло, огледа ми двете гърди и двете подмишнични ямки с ехограф и каза, че съм в идеално здраве!
Каза само, че напипва един леко подут лимф, точно този за който Ви споменах по-горе. Каза ми също да не пия антибиотик т.к. ще ми мине от самосебеси!
Проблемът е, че все още си имам тази лека болка, този дискомфорт под мишницата, като вече става почти от 2 месеца, но пак казвам, болката е като при разтегнат/натоварен мускул!
Моля за съвет!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Dec 03, 2008 1:03 am

Здравейте,

а със спорт занимавали ли сте се? Предполагам, че досега сте имали контакт с болници?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

алекс
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Здрасти

Postby алекс » Wed Dec 03, 2008 1:09 am

Не Ви разбрах?! Какво имате в предвид дали съм посещавал болници?!
Не спортувам, не се натоварвам физически , но живея мн. здравословно- не пия, не пуша, правя си антиоксидантни терапии.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Dec 03, 2008 1:17 am

Здравейте,

от повече от година съм в този форум, имам вече към 600 отговора и публикации, но рядко някой си описва ситуацията така точно и детайлно, както Вие. Всъщност никога не се е случвало досега. Не си казвате, че следвате медицина или че сте в професията, ако бяхте лекар нямаше да пишете тук, следователно сте имали личен контакт със здравеопазването, затова попитах дали сте били в болница скоро - възможно е да е имало друго заболяване, което да е довело до сегашното състояние - както спортно (съмнение за ортопедичен причинител), така и вътрешно (съмнение за възпаление или киста).

Във всеки случай би трябвало и рентгенова снимка, дори и скенер направо да се направи, за да бъде установено дали има причина за притеснение.

Кръвната картина би изключила някакво възпаление почти сигурно.

А като си мерите кръвното има ли отклонение в ляво и дясно?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

алекс
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Здрасти

Postby алекс » Wed Dec 03, 2008 1:46 am

Благодаря Ви за оценката, по-долу ще Ви обясня каква е причината за медицинската ми (до някъде) компетенция!
И така...утре ще премеря кръвното от двете страни понеже си дадох апарата на "заем" :) , но по принцип то винаги е 120/85.
Всъщност, когато за пръв път усетих дискофорта под мишницата същият ден имах физическо натоварване, възможно е да е от това, но все пак от тогава минаха 2 месеца. А самия лимф е съвсем леко подут и не ме боли при натиск, по-скоро усещам болката в самата подмишнична ямка и малко по-надолу на мишницата, и пак я определям като натегнат мускул, боли ме само когато съм активен или когато я притискам!!!
Също така си спомням, че пак в този период на първоначалните болки ме одраска една котка,домашна ,кастрирана, ваксинирана!!! Иначе в моя дом имам котка от 3 години и се е случвало като ме одраска да ми се подуят САМО подчелюстните лимфи, но за 3-4 дена ми минава!
Друго нещо, което мога да споделя е пак в онзи период получих стрес -почина моя близка от рак на гърдата( беше с радикална мастектомия и рецидиви НА ВСЯКЪДЕ ), мисълта ми е да не би да е психосоматичен проблема ми?!
Преди време аз кандидатствах "медицина", само за да стана патоанатом, това е моята мечта! Проблемът е, че развих мн тежка хипохондрия и се отказах да уча и завърших "химия". Ако някога ми се повлияе терапията при психиатър ще си продължа следването. Та общо взето това е причината да боравя с медицинска терминология.
Поздрави ,Алекс

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Dec 03, 2008 1:58 am

Здравейте,

да, проблемът може да е психосоматичен. От голямата палитра на сериозните заболявания при направени изледвания, сам знаете, че е силно невероятно да имата въпреки всичко сериозно заболяване.

Проблемите на другите често се проектират върху нас. Честото опипване и масажиране на лимфни възли също би могло да не им се отрази добре. Моментното натоварване може да предизвика скъсване, разтягане или отлепяне на мускул или сухожилие, което месеци след това да не зарастне. Има и редица жлези, които могат да се запушат и да премине от само себе си.

По принцип се счита за нормално да боли нещо, дори и когато болящият участък сам по себе си не е болен.

При Вашата история, без да Ви стигматизирам си мисля, че е добре единствено да направите съответната диагностика със скенер и кръвна картина и в случай, че са негативни за инфект и промяна в плътността на снимката просто да не обръщате внимание.

Това е и проблемът на всички студенти по медицина, че някога си мислят, че имат всички болести само защото са налице доста от симптомите, но те имат значение само в контекста и със съответната предистория, иначе са само несвързани оплаквания.

в събота транспортирахме един пациент до болница и се оказа, че бил заразен с вирус, но ние не знаехме и не взехме предпазни мерки, извън стандартните. Шофьорът ми лежи в болница, а на мен нищо ми няма, въпреки че бях през цялото време при него. И на мен ми е трудно понякога да не си въобразя нещо, но за мое щастие разумът все още успява да надделее - инкубационният период мина. :)

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

алекс
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Здрасти

Postby алекс » Wed Dec 03, 2008 2:23 am

Благодаря за съвета, ще го имам впредвид!
Но въпреки това мисля, че е малко пресилено да правя рентгенография или скениране,ще изчакам да видя дали ще затихнат нещата и тогава!
Ако беше киста или възпалена потна жлеза щах да имам и зачервяване и обриви и малко по-различна болка.
Аз се консултирах с двама хирурзи и двамата са против пиенето на лекарства, в смисъл, че все пак щяха да ми назначат параклиника или образно диагностициране ,ако се съмняваха за нещо. Само за едно се разминаваха, едния каза, че мога да нанасям аналгетични кремове/гелове, а другия че не бива. Ти как мислиш?
Иначе аз съм с мн.силен имунитет, не боледувам, или поне не съм забелязал да съм прекарал нещо скрито та от там да ме заболи под мишницата, като следствие от инфект.
Благодаря ти много за отделеното време
Чао :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Dec 03, 2008 2:33 am

Не, не е задължително да има обриви, но за болката сигурно си прав, понеже като пациент си я знаеш най-добре.

Не виждам никакъв мотив срещу локални обезболяващи средства. Въпросът е дали има смисъл и дали ще са ефективни, но не ми е позната медицинска причина, която да твърди, че не може.

Лека,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests