Помощ,кой ще ме излекува?

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

hope
Posts: 1
Joined: Thu Apr 24, 2008 3:57 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Помощ,кой ще ме излекува?

Postby hope » Thu Apr 24, 2008 4:56 pm


бай
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

доктор

Postby бай » Sat May 03, 2008 1:26 am

Та не разбрахме точно, какво ви има?
Баща ви като го заклаха, почина ли или си е все още жив?
хм... госпожо, в БГ/както вие се изразявате/, ако сте толкова отчаяна от държавната мед.помощ чрез солидарно осигуряване - САМО за около 100 лева, ще ви прегледат ПОНЕ двама професори - /около 50 лв. е платения прием при професор/ - айде стига вече....

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri May 16, 2008 4:29 pm

Аз ще Ви прегледам и една стотинка няма да Ви взема, кълна се. Просто елате в кабинета и се представете.

vanes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

:=) Добре казано

Postby vanes » Thu Nov 13, 2008 12:52 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Nov 13, 2008 1:29 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vanes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

sos

Postby vanes » Thu Nov 13, 2008 10:38 pm


Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Nov 14, 2008 11:02 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed Nov 26, 2008 4:05 pm

Пациент преведено от английски означава търпелив. На запад, за да избегнат объркването от този термин направо го наричат клиент - т.е. потребител на услугата, за която някой - било то здравна каса, застраховател или самия пациент заплаща.В България лекарите правят каквото могат, но се задъхват, като една от причините е недофинансирането на системата, от което страда и здравната услуга. От една страна хората искат да се прегледат при най-добрия специалист, ако може при професор и да платят колкото може по-малко, ако може нищо. От друга страна лекарите се стремят да получат достоен финансов еквивалент на положения труд а и съответното духовно удовлетворение както е и при останалите хора. Откакто погребахме социализма, в здравната система навлязоха търговски отношения и повечето колеги не могат да си позволят да работят за чест и слава. Тук бих вметнал, че не парите, а времето е най-ценното нещо с което човек разполага. Има една тенденция някои хора да обсебват други , като навлизат в личното им пространство и отнемат от личното им време. Затова отношенията лекар пациент се регулират от някои правила. Такива правила могат да бъдат графика на лечебното заведение, цените на медицинските услуги, правилата на добрата медицинска практика, правилата на взаимоотношенията лекар - пациент. Ето тук искам да ви попитам простичко какви бихте искали да бъдат правилата. Потвърждавам поканата към пациента, който няма кой да го прегледа да заповяда в кабинета ми в удобно за мен и него време, като заявявам, че за прегледа няма да му взема пари. Мисля, че мога да си позволя това, а пациенти от форума, които за ползвали моите услуги могат да го потвърдят.

vanes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Thu Nov 27, 2008 12:13 am

Ех, ти си много добър. Но защо лекарите така са се нахъсали срещу пациентите? Заради здравната каса ли? Тогава обаче, защо лекарите не се съюзят с пациентите, а не без да ни питат на чия страна сме, да ни плясват от страната на здравната каса. Да не мислите че на мен ми пука за здравната каса. Виж, за лекарите ми пука. В контакт влизат лекарят и пациента. Нещата няма да се оправят, ако лекарят убие пациента или обратно - защото врагът е друг - здравната каса.

Но все пак - каквито и да са мотивите, каквато и да е държавата, всичко си зависи от човека. В последно време докторите, на които попадам, са тежка история и въпросът не е в парите...а в душите.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Thu Nov 27, 2008 10:05 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Nov 29, 2008 1:22 am

Аз пък си мисля, че не може от дадена професионална група да се изисква да работи идеалистично, заради клетва (която между другото не се полага с правна стойност противно на общественото мнение). Коя професионална група има задължение да е на разположение винаги и да полага отчасти доброволен труд за пациенти, които в повечето случаи не уважават медицинското съсловие или не следват предписанията му?

Не можем да виждаме нещата черно и да кажем, че НЗОК е виновна или еди си кой там бил виновен. Истината е, че хората с право очакват поне лекарите да не са като всички други, но на каква основа? Нима лекарят има привилегии, с които да финансира човешките си разходи на фона на десетилетното си следване и трудността на професията?

И така всичко се первертира, изкривява, дестабилизира и т.н. Лекарят вече е едноличен търговец, а пациентите клиенти. И двамата против волята си и някак си ще трябва да си съжителстват...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Sun Nov 30, 2008 1:31 am

ptomoff,

това, че проблемът е в цялата ни държава никак не ме успокоява за съжаление. С учителите човек по-може да се справи, защото тяхната работа е по-достъпна и дори да се опитат да ти унищожат психически и ценностно детето - можеш да продиводействаш. Моето горкичко дете още на 3 годинки го бяха наказали да си яде супата право пред всички други деца. Прибра се съкрошено. Съответно убих учителките по подобаващ начин, а детето ми вече знаеше, че никой няма право да я кара да яде супа права. Маршрутката ми един ден мина по тратоара на Стамболийски пред кино Аура. Мразя и полицаите. Но на първо място в класацията ми са лекарите. Пак ще кажа - не всички лекари. Не може един лекар да крещи на пациентите си като на ненормални например - както се случи с мен - а тази бруталност е най-малкото. Малко, обаче може да ми крещаят, само ако са толкова добри, че да могат да видят все пак и счупено на две ребро почти допряно до дробовете, ако могат да разберат, че апандиситът е апандисит, а не обикновена коремна болка, и също като видят дете което си блъска главата в коридорната стена - да го прегледат веднага, а не да минат пренебрежително, за да си купят кафе от машината пред отчаяните очи на родителите му, с които чака пет часа. Ти може би си лекар и затова са ти по-важни учителите. Но много хора нямат този шанс.
Ето, мога да повярвам на Фотографа, сигурна съм, че наистина е преглеждал и ще преглежда пациенти безплатно, дори пациенти от форума.
Но в същото време го има и другият вариант - като чаках в Спешното на една УМБАЛ, пристигна мъж на около 50 години със съпругата си, пред инфаркт или там нещо на сърцето, едва дишаше и трябваше да го оставят в болница, но такъв унизителен скандал им спретнаха, че нямал 1 осигуровка, че просто в един миг и мъжът и жената изчезнаха. Избягаха.

Колко хора ще видят съобщението на Фотографа - виждате каква е посещаемостта на форума. Какво се случва с хората, които нямат интернет, с хората, които наистина нямат пари, с хората, които нямат тъпите осигуровки, с хората, които няма да отидат на лекар, защото знаят какво ще им се случи, с хората които ще отидат и ще избягат унижени.... Дали онзи мъж е умрял? Колко от тези хора ще умрат?

Bulgaricus,

само заради изречението "И двамата против волята си и някак си ще трябва да си съжителстват" мога да те посъветвам да не ставаш лекар.
Клетвата ви е хубава, но отдавна вече никои не разчита на нея.
Съсловието, десетгодишното учене, уважението - нищо от това не ни прави привилегировани. По-големият процент от пациентите ти ще са прости, с косми по корема, без зъби, некъпани, някои няма да могат да четатат, други ще са пиани, трети ще са цигани, четвърти ще са хора, които на месец живеят с 20 лв., баби с мазни коси, които плачат за умиращи дядовци - и всичките те ще очакват от теб да ги излекуваш. Как ще се справи твоето "съсловие" с тяхното?
Как ще разбереш дали те уважават или не? Как ще ти платят? Против волята си, някак си, ако си съжителствате - ТЕ може да умрат.

Дано да дойдат други времена, защото аз няма да мога да ти дам предложение как да се поправи системата, може би всеки трябва да започне от себе си. незная ...
:cry:

vanes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Sun Nov 30, 2008 1:35 am

извинете ме за предходния анонимен постинг, но съм VANES.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 30, 2008 7:48 am

Е, много лесно даваш такива препоръки след едно изречение. :)

"Съжителството против волята си" е налице при тези условия. Реално нито пациент, нито лекар иска да е в тях, поради най-често малко пари за втория и малко качество за първия. Не ме разбирай, че по принцип говоря. Става дума за точно тази ситуация, която е в България, а не за лекарската професия попринцип.

Явно всеки продължава да разчита на клетвата. Тя пак кавам е приказка, а не правен факт, но във всички оплаквания по странците става дума само за това, че се били заклели, а нищо не правели...

Аз си знам контингента, от 3 години работя и да, така както казваш е. Повечето са стари и с изкуствени зъби, пияни и в безсъзнание, но никой вече не живее с 20 лв на месец, нека не преувеличаваме. Аз съм в малко по-особена ситуация, щото подопечните ми пациенти не са българи, т.е. факторите на мазни коси, безпаричие и т.н. почти ги няма, но не намирам старите хора за отвратителни, нито за по-малко важни. Всички заслужават едно и също лечение. Разбира се, децата винаги получават личен бонус в отношението, но и това е също човечно - младият и за нищо невиновен да пробужда особено състрадание, когато е болен.

Всички ще умрем. Въпросът е само как и кога. И, да ще умират. Това е част от професията. Затова не може всеки да я упражнява
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vanes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Sun Nov 30, 2008 2:08 pm

Bulgaricus,

ти пак си в привилегирована ситуация щом пациентите ти не са българи. Може и на това да се дължи теоретичната ти настроеност. Вероятно има хора, които се хващат за Хипократовата клетва като удавник за сламка - това е реакция аналогична на твоята, в която казваш, че - да, всички ще умрем и също адекватна на това, че смяташ смъртта на хората, които няма да получат лекарска помощ за привилегия на твоята професия. Няма как Хипократовата клетва - останала само като красив акт да има силата на правен факт, по скоро и самата тя само допринася за митологизиране на образа на лекаря.

Не съм давала препоръки, защото няма да има кой да ги изпълни. :D Но един ден, съм сигурна, че нещата ще се наредят. Съществуването на този форум е вече една крачка към това. :arrow:


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests