Леко ми трепери тялото

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Гостенин
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Леко ми трепери тялото

Postby Гостенин » Thu Sep 04, 2008 8:42 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Sep 05, 2008 2:15 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Гостенина
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Благодаря ви

Postby Гостенина » Fri Sep 05, 2008 3:11 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Sep 05, 2008 3:19 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Анонимния
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

*

Postby Анонимния » Thu Sep 18, 2008 6:00 pm

Еми вече 2 часа имам Физическо възпитание и спорт и нещата малко се постабилизираха имам още нещо като чуство , пак го чуствам но по леко.Защо като си запуша ушите с ръцете осещам темпото на треперене.В смисъл чувам го.Преди 2-та часа по ФВ и Спорт имах такова треперене като на Коте с такова ръмжене , та по 1 време много се бях оплашил :shock: Между другото храненето ми е нередовно , в смисъл сега ще ви кажа горе долу с какво се храня.
Сутрин -> Coca Cola + Баница
Обяд -> Coca Cola + Дюнер
Вечер все нещо пържено като картофи и др. пак комбинирано с Coca Cola

Колата ми е като наркотик , против това таблетки няма.Пие ми се безалкохолно и като попрекаля получавам нещо като повръщане но повръщане е силна дума.Връща ми се безалкохолното и пърженото в Остата но не в огромни количества.И отново като го преглъдна все 1 20 дена не съм пил вода като храчки нещо и дразгавост чуствам.Има ли си това нещо общо със сътресението ми.И да попитам цяло лято водих мързелив живод или по 5 6 часа на компютъра или четях или спях. И за 15 годишен нормално ли е 80 кила при височина 1:76 може и повече , 176 бях на 14 г.

Предварително ... БЛАГОДАРЯ :!: :!: :!:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Sep 19, 2008 6:51 pm

Има само една медицинска формула за изчисляване на теглото, което за медицината се счита за нормално. BMI (body mass index). Тя е една величина за кг. на кв.м. и е равна на масата в кг делено на височината в метри на квадрат.

Таблицата за кое е нормално и кое не е следната:

години нормална стойност
19 – 24 19 – 24
25 – 34 20 – 25
35 – 44 21 – 26
45 – 54 22 – 27
55 – 64 23 – 28
> 64 24 – 29

Да кажем, един човек на 24 години е висок 1.80 метра и тежи 96 килограма, то неговият BMI ще е равен на 29,63, т.е. с 4.63 единици повече от нормалното. Над 30 наднорменото тегло се счита за заболяване (адипозитас).

Твоето изхранване е възможно най-нездравословното възможно. Може би като това на ескимос. Със започващо надебеляване си с индекс 25.83, т.е. с 2,0 повече от нормалното.

Изхранването ти се състои главно от въглехидрати, пагубно за тази възраст.

Имаш наднормено тегло
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

X
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

оТНОСНо Проблема

Postby X » Fri Oct 10, 2008 3:37 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Oct 10, 2008 7:42 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

пак аз
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

;-)

Postby пак аз » Thu Nov 20, 2008 7:32 pm

Ами проблемите с треперенето на тялото малко се поуправиха , сега не ми се тресът нито рацете нито нищо обаче когато си запуша ушите с ръцете и чувам нещо както правят котките когато са като заспали.Просто го чувам.Намалих изкуствените храни , хамбургери и се чуствам малко по добре.. и вземам да се оправям обаче това в ушите не го чувам сега , и като ги запушя чувам това каркорене ли е кво е , като трептене нещо.При някакъв вид музика пък получавам някакво смущение...

Друг проблем остановен от GP-ТО МИ :oops:
Проблем с очите , с лявото око не мога да видя най-малките числа а с дясното си ги виждам перфектно за 3 4 метра разстояние става въпрос.Какви съвети бихте ми дали , благодаря ви предварително.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Nov 21, 2008 6:52 pm

Здравейте,

за очите трябва да отидете на очен лекар, който ще Ви предпише очила. Там няма какво да я въртими сучим историята.

Шумът в ушите е нормален. Нормално е като натиснете да чувате течащата през артериите кръв и ударите на сърцето, дори и да не ги разпознавате като точно такива.

Силната музика може да е довела до увреждания в слуховия апарат, особено ако носите слушалки. Смущенията могат да идват и от вибрации. те се възприемат от апарата на равновесието, който също се намира в ухото.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

BATVES
Posts: 1
Joined: Tue Apr 09, 2013 8:18 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Леко ми трепери тялото

Postby BATVES » Tue Apr 09, 2013 8:44 pm

Такаа.. . И аз съм също като теб, на 15 години. Треперенето (или т.н Вибрации) и аз ги усещам и със сигурност е доста, не мога да кажа болезнено, но страховито и притеснително. При мен треперенето е наи-често в лявото рамо (не знам защо), но има вибрации и в други зони като корема или баджаците. Преди около месец усещах тези вибрации за кратко време по горепосочените зони, но тези дни започна много по-често да ми вибрира лявото рамо и не за къси периоди, а например 7-10 секунди (докато си седя на стола в училище, като се приготвям за сън или след като се субудя). Четох досега и разбирам или се надявам, че не е нещо токлова серизозно. Преди няколко дена се върнах от село, там бях през ваканцията. А там с приятели караме колела, играеме футбол и др... , а бе спортуваме си и не съм усетил веднъж такава вибрация , демек излиза, че трябва спокойствие и спортуване. До преди 5-6 месеца тренирах футбол и търчах всеки ден, сега съм поспрял, това също може да е обяснение. А и друго, аз пия витамини (такива от А до Я) почти всеки ден, а не харча много енергия освен почивните дни или когато имаме физическо чак-пат. Та и аз имам въпрос към някой, който е по-запознат с темата да ми даде съвет :) Благодаря, предварително !

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Леко ми трепери тялото

Postby Bulgaricus » Tue Dec 17, 2013 11:27 pm

Проблемът Ви не е сериозен. Ако се задържи трябва да отидете на преглед при невролог. Тук няма да можем да го заместим, защото трябва той да Ви види и пипне.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests