Увеличен лимфен възел отдясно на шията

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

bonkonn1
Posts: 5
Joined: Tue Sep 02, 2008 10:35 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby bonkonn1 » Tue Sep 02, 2008 10:37 am


Красита
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Красита » Fri Sep 19, 2008 11:13 am

Здравейте! Аз преди два дни отидох на преглед при ендокринолог, и той с ултразвук ми откри два възела отдясно - един по-малък и един по-голям. Каза ми, че при 99% от случаите не става въпрос за тумор. Посъветва ме да направя едно от двете неща - биопсия, или преглед след 6 месеца, за да се проследи дали нарастват. Не мога обаче да не съм уплашена, особено след това което прочетох в тази тема. Той не ми предписа никакво лечение. Какво бихте ме посъветвали? Аз съм на 28 години.

болната
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Търся помощ

Postby болната » Sun Dec 21, 2008 2:49 am

Виждам че тук се споменават същите симптоми както при мен и искам да се консултирам защото виждам че се дават компетентни отговори
преди години усетих че след прекаран грип ми остана леко твърд един от лимфните възли на шията - дълъг и тънък като пръчка. След лечение с антибиотик той омекна и изчезна.
сега осъстоянието ми което постепенно се влошаваше стигна до там че вече възлите не омекват и не спадат до толкова че доктори като ги пипнат казват "това са подути ставички"!!!особено на гърлото (и особено след като без причина тези "ставички" омекват и изчезват) но освен на шията имам такъв втвърден като топче на китката на лявата ръка. Проблема ми е че имах леки възпаления къде ли не и всеки ми изписваше антибиотик който вместо да ми помага ги втвърдяваше и ги увеличаваше все повече ...сякаш организма ми блокира и се отказа да се бори!
Моля ви помогнете с някакъв съвет какво да правя и на кой доктор да отида защото вече се задушавам, шията ми е цялата в твърди топчета а докторите се правят че не ги напипват а и в кръвната картина е добра - няма никакви доказателства за болест ...изследваха ме за мононуклеоза и за Хашимото - отрицателно (...имам само леко нехомогенна структура на щитовидната но казаха че не е от това. Вярно ли е?).

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Dec 21, 2008 4:22 am

Здравейте,

антибиотичното лечение е било правилно. Лимфните възли могат да се уголемяват при различни заболявания, но те явно са били изключени с изследванията.

Аз бих Ви препоръчал да си направите една гърлена и носова посявка с антибиограма - препоръчвам го често и там в повечето случаи излиза точният причинител.

Като я направите и нищо не излезе, вече може да се мисли за други причини, но е най-важното първо да се изключат най-евтините.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болнатa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Търся помощ

Postby болнатa » Mon Dec 22, 2008 5:37 pm

В началото започнах със секрет от гърлото и пълна кръвна картина и урина защото отидох с оплакване от силни болки в става на ръката от месеци и леко парене при уриниране. В изследванията не се установи нищо сериозно освен стафилококи в урина и гърло, но бяха резистентни към почти всички антибиотици освен ампицилин и още няколко. Понеже вече са спрели ампицилин който наистина ми действаше ...в началото ми изписаха ципрофлоксацин. Никакъв резултат освен че се появи този подут твърд лимфен възел на китката (няколко месеца по рано бяха ми правили рентгенова снимка на ставата - нищо). Последваха всички възможни антибиотици и от там и лечение на ...лимфите ми се подуваха все повече.

Започнаха нови оплаквания със замайване и главобол - отидох на очен тя ме прати веднага на невролог а той каза че нищо ми няма и че това е от неоросяване на мозъка и след като ми напипа шията каза - "Да ето тази ставичка ти се е подула и ти притиска " но ставата беше просто поредния лимфен възел отзад на врата.

Последва шум в ушите и замайването остана, изкарах и грипа с гърлото от там последва и спукано тъпанче. Уши, нос, гърло нищо не можаха да направят освен че пих оспамокс който бях пила вече и тъпанчето зарастна , но не обърнаха внимание на лимфните възли, казаха че ще отшуми, но така и не пуснаха нов секрет от гърлото.

Лимфите на шията ми се подуха до степен че ми пречат на свободното движение на врата. Сега съм с шум и пищене в ушите, пристъпи на задух, подуване и замайването от време на време когато явно застана в неподходяща поза. Сутрин а и дори нощем усещам как получавам спазъм на мускулите на врата и започвам да си клатя главата ..но като чувство е подобно на котешко протягане. И вообще се появяват какви ли не от странни по странни реакции на организма ми като че ли се разпадам цялата поред.

И най странно което е че лекарите бяха убедени от пръв поглед че имам мононуклеоза като ме напипа, а после на ехографа и за Хашимото бяха сигурни 90% а в кръвта ми нищо не са потвърди!!!!

Сега като разказах цялата история и сама не мога да си повярвам!!! направо съм в безизходица защото състоянието ми продължава да се влошава и не позволява да живея като нормален човек! а в изследванията до тук не се откри нищо

Ако кажете ще направя пак гърлен секрет дори на своя глава!!! и ще започна пак от нулата!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Dec 25, 2008 5:15 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Търся помощ

Postby болната » Tue Jan 06, 2009 11:34 pm

Честита Нова Година! Нека тя ни донесе повече здраве!

Благодаря още веднъж за всичко! Не знаете колко ми помагате!!!

Веднага щом се върне от отпуска лекарката ми ще направя изследванията.
Мнението ми напълно съвпада. Eдва ли има перорално лекарство което да помогне след като съм изпила всички възможни, което явно е помогнало за резистентността (забравих да спомена че вече поддържам нормално 37и две температура).
Цялостна концепция нямаше всеки едва поглеждаше нещата, не ме изслушваше изписваше ми нещо и на контролния преглед установяваше че няма промяна при което ме изпращаше при джипито да ме прати на друг, защото явно щом не се повлиявало не било проблема при него!

Но при всичко това ми се иска ако можете да ми препоръчате някой лекар който би имал търпението да ме изслуша и би ми обърнал необходимото внимание, да ми насрочи необходимите изследвания
или в някой център ...вообще да ме посъветвате какъв лекар да търся уши,нос,гърло или друг и за какво лечение - ако трябва да ми се бие антибиотик, в болница да влизам или каквото и да било къде да се насоча?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Jan 07, 2009 9:35 pm

Здравейте,

ЧНГ и на Вас!

За съжаление не мога да Ви препоръчам лекар. Не защото не познавам, а защото не мога да Ви препоръчам, ако ме разбирате правилно. В този форум има двама, доколкото съм забелязъл - ZdraveiGP и fotografa, ако някой ще Ви препоръчвам, то тях.

В случай, че се докажат бактерии има два начина за лечение:

1. ако има перорален антибиотик се опитва той в комбинация с друг в съответствие с антибиограмата;
2. ако от тестваните антибиотици няма такъв за перорално приложение се приема венозен или мускулен.

Няма нужда да влизате в болница - може да ходите да Ви ги слагат амбулантно.

Всеки лекар би трябвало да е компетентен - УНГ или инфекционист, но и личният.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Търся помощ

Postby болната » Tue Mar 17, 2009 3:34 pm

Здравейте отново!
Обръщам се отново към вас защото ходенето по мъките продължава!!!
Наистина незнам към кой друг да се обърна
*поисках от джипито гърлен секрет с антибиограма че неможело и от носа и от гърлото ...но се оказа по късно че изследването не било с антибиограма
както и да е рабрах че и преди ми е пускано същото без антибиограма и затова нищо не е излизало...вообще за какво ги правят тия изследвания без не съм сигурна
*алерголожката ме наблъска с лекарства но шума не утихваше ...само подуването като плондир леко спадаши но Квинкето си ме запечата и толкова ..постепенно ги спрях
*синузит си бях правила веднага след спуканото тъпанче защото тогава бях с обездвижен врат от болки и се съмнявах ...имах повече секрет но нищо сериозно нито гной

докторите отново не ми обърнаха внимание. Вярно че и моя организъм явно реагира по различно но никой така и не поя системно лечение
и така симптомите си останаха ...лимфите вече три месеца са огромни и не се напипва отделно сливица т.е.предполагам сраснати и продължават надолу по шията (приличат на дебели кремвирши ако мога да се изразя така) и ме задушават
...докато направих една много тежка криза със задушаване, виене на свят, пищене и сякаш щеше да ми се пръсне главата и някакъв кръвоизлив в окото при който виждах всичко светещо в кръв, кръвното играеше ....и от спешното ме пратиха на невролог да си взема успокойтелни...а той започна да ми се оплаква че и на него му пищят ушите

но една седмица вече след тази криза погледнах по случайност гърлото защото го знам какво е и вече е толкова смалено че немога да го видя...целите ми сливици са в гнойни торбички който като отидох на джипито каза че нищо не вижда и няма направление ....тогава се примолих на УНГ да каже дали не е нещо спешно.
Тя ме погледна и каза че е капсулирана гной и вече не съм за спешното, била съм ...но вече мога да изчакам докато и занеса направление!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
повече няма да обяснявам

Моля ви препоръчате лекар независимо кой но да се заеме системно с лечението ми...дайте адрес или телефон или име в някоя болница...дано е от София! имейла ми е swesi@abv.bg
предполагам че трябва да махна сливиците но не съм наясно като са с гной и то сраснати дали трябва да ги лекувам предварително, има ли опасност след като ги махна да се влоши положението... вообще моля ви за съвет какво да правя от тук нататък и при кой :oops:

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Wed Mar 18, 2009 12:46 pm


n
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby n » Wed Mar 18, 2009 7:24 pm


n
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby n » Wed Mar 18, 2009 7:32 pm

болната, според мен сливиците трябва да се елеминират като огнище на инфеция миг по скоро, това кога и как може да стане трябва личния ти лекар и някой УНГ да кажат.
В Исул може би оперират сливици, но приема сигурно е с талон за хоспитализация, което пък е работа на гп-то ти. Отиди да си разпиташ и във ВМА, със сигурност във ВМА може да си платиш една консултация за да ти кажат имаш ли нужда изобщо от хоспитализация, ако те сметнат че могат да ти оперират сливиците ще ти кажат как личния да ти даде талон.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Mar 22, 2009 11:29 pm

Здравейте,

който каквото си помислил, Ви посъветвал.

Моят съвет е един - да определите с посявка на култура от секрет и антибиограма на нея правилният антибиотик и да почнете антибиотична терапия. Можете и ваксина да си направите, но не бива да и разчитате, аз съм негативно настроен към нея и тя няма доказано действие.

Има такъв титър в медицината. Става дума за т.нар. ASL-титър. Той се измерва, защото бета хемолизиращите стрептококи свързват антитела срещу стрептолизин О. Концентрацията на тези антитела е всъщност, когато се измери, въпросният ASL титър. Нормалните му стойности са 0–200 IE/ml. Това е сигурно, евтино и бързо изследване, когато няма време за антибиограма или паралелно на нея едновременно.

Сливиците са орган на имунната система и е добре да бъдат излекувани налични.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

болната
Posts: 16
Joined: Tue Mar 17, 2009 2:46 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby болната » Mon Mar 23, 2009 8:03 pm

за АНАСТА: не е нужно да ми обяснявате че ваксината не действа аз бях една от първите която я пробва още преди повече от десет години станах по зле...но на някой им действа
по принцип все ми изписваха антибиотици за възпаления на бъбреците от както се помня и съм приела че стафилококите са нещо нормално, но сега разбирам голямата си грешка

отностно това да синтезирам нещата: тук съм разказала накратко всичко което стана от 1 година насам и все пак ще уточня
започна с парене болки в ставите ...последва подут лимфен възел на ръката...лекарите лошо ме подлъгаха че от някво стафилококова инфекция неможе да е световъртежа шума в ушите и така достигнах до тежкото състояние с пристъпи на задух,прилошаване и загуба на всякаква ориентация ... накратко възпаление в главата и всички там следствия както и възпалена щитовидна и кой знай какво
лимфите са ми сраснати и твърди като камък и вече обхващат целия врат с избила капсулирана гной около и в сливиците
имам постоянен оток по лицето вече

изследванията преди година:
гърлен секрет staphilococcus aureus умерено
урина staphilococcus epiderm. над 10 на пета
антибиограмата е комбинирана тук
резистентен към AMPICILIN(тук нещо е поправяно),AMOXICILLIN,OXACILLIN,CEPHALOTHIN,CEFALOZIN, CEFUROXIME, CEFAMANDOLE,CEFOXITIN,CEFOPERAZONE,CEFOTAXIME,CEFTRIAXONE
чувствително към: AMOXICILLIN/CLAVILANIUC ACID,AMPICILIN/SULBNASTAM,GENTAMICIN, AMIKACIN,ERITHROMYCIN,CLARITHROMYCIN, ROXITHROMYCIN,TRIMETHOPRIM/SUYLFAMETHOXAZOLE

пила съм ципрофлоксацин,оспамокс,ампицилин,лекоклар(CLARITHROMYCIN ако не се лъжа) цефалексин...не помня други на някои ги повторих появиха се и ентерококи... :lol:
пуснах си кръв но без никакви показатели 4 при 0.4 до 0.8 в АНАСТА през септември
грешка беше че отново послушах докторите които явно не обърнаха внимание на случаи като моя и казаха че виенето а свят и шума ще отминат от само себеси и не се поинтересувах повече отностно стафилококите

сега изследвания който излезнаха в петъка:
гърлен секрет staphilococcus aureus слабо
урина staphilococcus epiderm. над 10 на пета
кръв 5 при 0.4 до 0.8 и попитах това пет какво значи казаха че такива случай в БГ за годината са единични в АНАСТА и дори и те не ми препоръчаха ваксината си ..казаха че немогат да ме посъветват
имам антибиограма но амо за staphilococcus epiderm.:
резистентен към AMPICILIN,AMOXICILLIN,AMOXICILLIN/CLAVILANIUC ACID,AMPICILIN/SULBNASTAM, CEPHALOTHIN,CEFALOZIN, CEFUROXIME, CEFAMANDOLE,CEFOXITIN,CEFOPERAZONE,CEFOTAXIME,CEFTRIAXONE,CLINDAMYCIN,LINCOMYCIN,TRIMETHOPRIM/SUYLFAMETHOXAZOLE
чувствително към: GENTAMICIN, AMIKACIN,ERITHROMYCIN,CLARITHROMYCIN, ROXITHROMYCIN,TETRACYCLINE

има един нов момент RF (+) 1:32 , което само предполагам че е ревматизъм ...не е неочаквано като се има предвид че вече четири месеца стоя без адекватно лечение и ми изписват успокояващи

ако ми кажете какви антибиотици да започна ще е добре...разбрах е има ванкомицин ...в Германия но за сега ми е далече
защото направление ще имам чак след 1 април... счетоводителите приключват годината и до тогава пациентите не трябва да са болни :wink:

и най-важното ...искам да благодаря на целия сайт
и специално на Bulgaricus!!! :!: :!: :!:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Mar 24, 2009 2:22 am

А Вие на колко сте години, колко кг и колко висока?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests