Чуждо тяло в гърлото

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Теодора
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Теодора » Tue Jul 01, 2008 4:54 pm


ТеодораЗ
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ТеодораЗ » Sat Jul 05, 2008 5:29 pm


мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Wed Jul 09, 2008 4:23 pm


godo50
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Кълбо в гърлото

Postby godo50 » Tue Jul 15, 2008 8:56 pm


Теодора
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

чуждо тяло в гърлото

Postby Теодора » Thu Jul 17, 2008 3:52 pm


Теодора
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

чуждо тяло в гърлото

Postby Теодора » Thu Jul 17, 2008 3:57 pm


мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Sun Jul 20, 2008 2:59 pm

Здравей, Теодора
Много съм притеснена... :( Гърлото ми не се е оправило още, но последиците са по-ужасни. Получила съм някакво неврологично заболяване от това възпаление в гърлото и сега все повече ми изтръпват ръцете и единия крак. Няма ден в който да не плача, и всичко само защото някои лекари са нечовешки некомпетентни. Имам две малки дечица и ако нещо се случи с мен... :cry: Не ми се говори дори... Тази седмица отиваме в София, макар че нямам големи надежди, вече съм отчаяна... защото е много късно.
Не ми се мисли за диагнозата... не ми се мисли...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jul 20, 2008 6:00 pm

Здравейте,

описаната от Вас история наистина е доста сложна.

От нея проличава не само известно безсилие от Ваша страна и леко хаотично провеждане на амбулаторната диагностика не само от организаторна гледна точка.

За Вас най-важното е да не изпадате в истерия, защото не заболяването, а тя може да е това, което да Ви съсипе. Мисълта за децата, за това какво ще стане ако... (недоизказано от Ваша страна) е това, което Ви създава изключителната стресова ситуация.

Факт е, че можете да се храните, да пиете, да се движите и да дишате, т.е. освен изключително неудобство няма акутна опастност децата Ви да останат сираци. Мислете трезво, дори и когато не е толкова лесно, щом става дума за Вас самата.

От всичко, което прочетох, ако приемем, че констатациите на лекарите, написани от Вас са истина може да се направи само заключението, че има образование с предполагаем произход "след зъболераря" в гърлото Ви, което не изчезва от само себе си и създава дискомфорт.

От последните данни става ясно, че това образование притиска нерв или нерви. Това системно притискане (компресия) води до възпаление, което е обратим прицес, след премахването на компресията. По описаните от Вас "изтръпвания" може сравнително точно да се каже кой нерв е притиснат и така да се локализира мащабът на причинителя.

Това, че и двете Ви ръце изтръпват говори за централно събитие в периферната нервана система, т.е. притискането не е ограничено само от едната страна на гръбначния мозък. Нервната група на Plexus brachialis например започва от петия шиен прешлен, която ако се притисне би показала симптомите на "изтръпване" в ръцете.

С кракът ситуация е по-сложна. В най-добрия случай неговото изтръпване няма нищо общо с гърлото, а в най-лошия случай има нещо общо.

Това, което трябва да направите са всички методи на изследване. От описаната от Вас история, ако не съм пропуснал нещо все още не е направена посявка за антибиограма, която трябва да се направи. Това образование може да е запушен лимфен съд, може да е и абцес, т.е. един вид джоб с гной, който да трябва да се пунктира. След антибиограмата ще се изключи най-лено лечимата възможност. След това трябва да се направят всички методи на топографско изображения на този участък, т.е. ЯМР, скенер и ехограф. Тогава на снимките ще се види какъв е мащабът на причинителят, а вероятно и това дали е тумор. Едва след тези изследвания, които могат да се направят за един ден ще може да се мисли какво да се прави от тук насетне.

Следва да се реши дали да се прави биопсия или не, но нека изчакате първо снимките и пак да говорим.

Пишете отнново, след като имате резултати.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Теодора
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

чуждо тяло в гърлото

Postby Теодора » Mon Jul 21, 2008 1:55 pm

Мери, моля те не се панирай така,предполагам ,че се чувстваш зле и си претиснена,но моля те не си мисли най-лошото.На този ЯМР вижда ли се да има някакво образувание в гърлото и забелязала ли си дали расте?Моля те успокой се и аз имам 1 малко момиченце и трябва да сме силни заради тях,защото те имат нужда от нас.Не се предавай ,сигурна съм ,че всичко ще се оправи,имай вяра.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Mon Jul 21, 2008 6:00 pm

Да. На ядрено-магнитния резонанс може да се види най-точно и от всички страни това образование и неговата плътност евентуално и съдържание.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Мери » Wed Aug 06, 2008 2:37 pm


Ани
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Ани » Sat Nov 08, 2008 8:47 pm


Дочка
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

въпрос към viv

Postby Дочка » Mon Nov 24, 2008 11:16 pm

Здравей Вив,
Попаднах на форума благодарение на съпруга ми. Имам същите симптоми и страдам от липса на добър специалист с въпросната апаратура, за която пишеш. Много моля, ако имаш възможност за това да ме насочиш към специалиста, който си посетил(а).
Предварително ти благодаря!
Е-mailat ми е: duzunova@gmail.com

Ирена Влахова
Posts: 1
Joined: Tue Jul 21, 2009 12:36 pm
Location: България
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

още един със същите симптоми

Postby Ирена Влахова » Tue Jul 21, 2009 12:47 pm

Мери, здравейте,

Прочетох вашата одисея с проблема с гърлото. Аз имам съвсем същите симптоми, само че при мен диагнозата със шийните прешлени е остиохондроза.
Бихте ли ми казали сега как сте, с какво се лекувате и при кого?

Много ви благодаря предварително и ви желая всичко добро!

eophory
Posts: 1
Joined: Mon Nov 09, 2009 10:19 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby eophory » Mon Nov 09, 2009 10:23 am

Здравейте, и аз имам същия проблем.
Получи се от гастрит, ужасно ме беше страх да не ми стане нещо да се задуша и т.н. В последстиве на непрекъснато мислене за това, започнах да усещам "буца" в гълото на 4-тия ден. Вчера, когато буцата се появи я усещах само когато преглъщам, днес я усещам и само като си сега без да преглъщам. Моля, дайте съвет при кого да отида. Бил сам само при личния лекар за гастрит-а, но за гърлото все още никъде не съм ходил. Моляви помогнете, ужасно ми е страх да не ми се случи нещо.

ПС:
В момента пия Ранитидин и Спазмалгон за корема (гастрита).


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests