Гинекомастия, къде как и за колко?!

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Julian
Posts: 1
Joined: Wed Jun 18, 2008 2:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Julian » Wed Jun 18, 2008 3:25 pm


Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jun 20, 2008 10:27 am

Премахнато от администраторите

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Fri Jun 20, 2008 10:38 am

Горенаписаното не е за теб Julian,а за предния убитак,който е много отворен и запознат :lol: .Вместо да напише нещо,което ще е полезно за хората,които имат тоя проблем и търсят информация,той ахмака седнал да убижда и да ми се прай на голям многознайко!Евала на тебе Julian,че си писал по темата :wink:

DjPorsha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby DjPorsha » Sat Jun 21, 2008 9:01 pm


Djporsha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

гинекомастия

Postby Djporsha » Wed Jul 09, 2008 11:13 pm

добре кажете ми поне гсм-а на Д-р Николов ,за да мога да се свържа с него :)

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Thu Jul 10, 2008 11:00 pm

Здравейте! Аз съм на 13, а гинекомастията е нещо много неприятно и дискомфортно на тези години. Искам да попитам тази операция препоръчва ли се при деца в пубертета ? И дали след нея има опасност гръдната тъкан да се появи и оформи отново ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jul 13, 2008 1:26 am

Здравейте,

Няма да Ви ядосвам допълнително, защото усещам неприкритото напрежение и oгорчение, което изпитвате с този наистина сериозен проблем. Той съсипва самочувствието на засегнатите пациенти и всичко, казано по-горе (за какво чувствате) го казват всички, независимо един от друг и няма да го повтарям отново.

Писах го няколко пъти, но ще го пиша и тук: при описване на проблемите си се опитвайте да бъдете максимално детайлни и си служете с фактите, за да може да Ви се даде и навременен съвет.

По повод на заболяването гинекомастия.

Гинекомастията е нормално физиологично изменение.

Има 5 вида гинекомастия, 4 от които са “нормални”:

(кратко обяснение на причините)

1. при новородени: женските хормони преминават през плацентата и водят до уголемяване на бруста, изчезва след раждането;
2. пубертетска гинекомастия: причинена от образуване на преднива на хормонът естроген и е видима в мускули и мазни тъкани;
3. старческа гинекомастия: намалява се мускулната маса и същевременно се увеличава мастната маса, което се комбинира с понижаване на нивата на тестостерон и увеличаване на тези на естроген;
4. псевдогинекомастия: при пациенти с наднормено тегло и BMI над 30.

5. Патологичната гинекомастия (причинена от болест) може да се причинява от следните фактори:

- недостиг на мъжки хормони (по международната класификация: Hypogonadism);
- повишена секреция на естроген;
- хронични заболявания (бъбречна-, чернодробна недостатъчност или алкохолизъм);
- лечение с хормонни медикаменти;
- рак на гърдата (много рядко).

Причини

В по-голямата част от случаите пациентите имат смущение в хормоната регулация на тялото и по-специално:

- повишена чувствителност на гръдната тъкан на женски полови хормони;
- повишени нива на приемани, поради лечение хормони, като например такива за лечение на рак на простатата;
- тумори в тестисите, които произвеждат естроген;
- заболявания на хипоталамуса и на хипофизата;
- недостатъчност на жлезите на тестисите и хронично занижено ниво на тестостерон;
- заболявания на щитовидната жлеза, цироза на черния дроб, диализа;
- приемане на месни продукти от животни, третирани с хормони;
- анаболитични медикаменти при някои спортисти;
- странично действие на Spironolacton;
- прекомерна консумация на бира.

Терапия

Оперативната терапия е отстраняване на симптомите, а не лечение!

Чрез операция се отстранява само видимият белег на някакво заболяване, без то да се лекува.

Чрез прием на хормони гинекомастията може да се обърне на около 100% и да се възвърне нормалната форма на гърдите. Приемът на тестостерон крие обаче други опастности в случай, че не се контролира.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

...

Postby Гост » Tue Jul 29, 2008 4:14 pm


suckme
Posts: 3
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ...

Postby suckme » Wed Jul 30, 2008 12:49 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Aug 01, 2008 8:50 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Esta La Noche
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Esta La Noche » Mon Aug 04, 2008 11:10 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Aug 05, 2008 12:53 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

калоян
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby калоян » Sat Aug 09, 2008 6:58 pm


tjrz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

RE:

Postby tjrz » Wed Oct 08, 2008 12:27 am

Здравейте искам са ви кажа че за Бургас или окрага незная но мога да ви препоручам д-р Станимир Георгиев от Русе аз ходих при него и той ми направи операцията сега се чувствам много по-добре без гадния проблем.Какво да ви кажа не е болка за умиране а и бурзо се вазтановява човек след операцията, но без да потърсите помощ от лекар специалист нема да изчезне от самосебеси този проблем.Ако някой се интересува нещо повече нека ми пише на tjrz@abv.bg Успех на смелите ;)

asyzzz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby asyzzz » Fri Oct 24, 2008 5:41 pm

Здравейте....От 4-5 години се занимавам с фитнес и наскоро ми се появи гинекомастия. Не сам вземал стероиди, но може би се дължи на някакъв хормонален дисбаланс. Затова смятам друга седмица да отскоча първо до ендокринолог, а след това да си оперирам и гинекомастията. Имам няколко въпроса към хора, минали вече по този път и ще съм им много благодарен ако отговорятSmile Избрал сам си вече хирург и ме интересува мнението ви за д-р Веселин Динев. Някой оперирал ли се е при него? Как мина операцията? А как протича въстановяването? След колко време ще мога да се върна на работа(работата ми не е физическаSmile? Остава ли белег след операцията...Ако може някои да ми изпрати снимкиSmile Благодаря ви и успех!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests