Болка в гръдния кош?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dingo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болка в гръдния кош?

Postby Dingo » Sat Feb 02, 2008 10:47 am

Преди 5 дни се събудих през нощта, бях се изпотил и почувствах болка в гръдната кост (по средата на гърдите и съвсем леко в ляво) - болката беше като схващане и я чувствах при вдишване. Притесних се, станах изпих един аспирин и сякаш ме отпусна и си доспах. На сутринта си помислих, че може нещо да съм спал на криво и накарах роднина да ми разтрие раменете и врата и това ме поотпусна, но през целият ден си усещах болката при дишане сякаш съм стоял на течение и всичко ми се е схванало. Не знам как да я обясня защото не е давеща, нито стягаща. Притесних се и отидох при личният си лекар, който ме прослуша измери ми кръвното и ми каза, че най-вероятно е грип защото тази година така започвал с болки в гърдите и т.н. Кръвното ми е в нормата и нищо друго не ме боли освен схващане в лявото рамо към врата. Пия витамини и от време на време аспирин или парацвтамол.
Някакви идеи от какво може да е причинена болката вече толкова дни?
На 20 години съм, единственото друго оплакване е нервен стомах, за който си пия фибри и се чувствам добре.
При раздвижване или масаж на раменете болката намалява, но сутрин или по време на сън се обажда. Мисля до няколко дни да поискам направление за някакви изследвания (сърдечни или незнам и аз какви) или снимки на гръдния кош, след като ми приключи сесията. Възможно е да съм изстинал, но нямам хрема нито кашлица и преди чак толкова време не съм бил схванат.

stmax
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

болки в гърдите

Postby stmax » Wed Jun 04, 2008 5:29 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Jun 04, 2008 6:46 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

stmax
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

болки в гърдите

Postby stmax » Thu Jun 05, 2008 5:46 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jun 06, 2008 4:24 pm

Здравейте,
нищо не можете да изключите, само защото имате сила да бягате. Трябва да изпълните посочените по-горе стъпки. Проблеми със стомаха могат да са причинител на болките. Да. Те са зависими от стрес, сън и хранене. Но "неравномерен" пулс няма нищо общо със стомаха. Трябва да си направите изследванията. И ЕКГ-то трябва да е при кардиолог при натоварване.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

valentina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ujasna bolka

Postby valentina » Fri Dec 19, 2008 8:15 pm

Имам един проблем! Момиче сум на 15 години от скоро време започнах да усещам болки в лявата част на стомаха. При вдишване стомахът ми сякаш се свива на топка и усещам остра болка в гръдния кош! Рядко ми се случва също така да ми истръпне и целия десен крак... лесно се задъхвам и започвам да усещам болка когато дишам! ;( Нямам си ни най-малка представа от какво може да са причинени тези симптоми, но ужасно много ме измъчват през последната изминала седмица и тъй като днес е петък вечер а утре лекарят ми не работи и няма да имам тази възможност да утида на преглед веднага! а се притеснявам доста и искам поне някакви малки предложения от какво могат да са предизвикани тези симптоми! Ако някой може да ми отговори нека го направи! Благодаря , предварително!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Dec 20, 2008 5:44 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

rosiii
Posts: 1
Joined: Thu Feb 11, 2010 12:34 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby rosiii » Thu Feb 11, 2010 12:47 am


goshowww
Posts: 1
Joined: Fri Apr 03, 2015 11:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болка в гръдния кош?

Postby goshowww » Fri Apr 03, 2015 11:34 pm

Значи имам един въпрос моля ако някой знае отговор нека го предложи!
Имам изпъкнал кост между гърдите в долната част, имам го от отдавна и незнам какво е, не усещам болка казаха ми че ще се оправи с тренировки и че трябва да ям много ( п.с. на 15 години, 175 см., 60 кг.
:(

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болка в гръдния кош?

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 1:26 am

8.6. Запитванията трябва да за изчерпателни и да съдържат, независимо за какво става дума следните параметри: пол, възраст, тегло, височина, познати алергии и други приемани медикаменти. Запитвания, без тези параметри могат да останат без отговор.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests