Болки в корема при бременност

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
сиела
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в корема при бременност

Postby сиела » Wed May 14, 2008 3:15 pm

Здравейте! Ще се опитам накратко да опиша ситуацията. Бременна съм в 14 седмица. Преди 4 дни получих силна прерязваща болка в средата на корема, ниско долу. Следващите дни получавах леки до силни болки вдясно, пак ниско долу. Понякога имах болки и по средата, но бяха предимно вдясно. Отидох вчера при личния лекар, той се усъмни за апендикс и ме прати на ехограф да видят дали е апендикс или нещо с бременноста. Обаче не стигнах до ехографа защото се намеси друг лекар, които каза - че щом болката идва и отшумява няма как да е апендикс, а щом ехографа на бебето е добър отпреди 10 дни и нямам кървене, значи нямало страшно и от аборт. И някакси вмъкна, че дори и да тръгне да става аборт то никой не можел да ми помогне. Каза, че най-вероятно е запек, въпреки че му обясних, че наистина ходя по малко на тоалетна в сравнение с това което изяждам, но все пак ходя. Каза ми също за болката да пия парацетамол. В друга държава съм и практиката е такава, че те гледа личния лекар, не те праща на специалист. Аз сега пак си имам болки, обикновено вечер са най-силни. Незнам какво ми е и какво да правя. Да вмъкна, че докато бях в кабинета ми поискаха урина за изследване и след 20 минути ми казаха, че е идеална, нямало никакви бактерии. Какво е вашето мнение за болката ми а защо не и за цялата ситуация, защото заради такова отношение се замислям да се прибера в България и вашето мнение също ще ми е от полза при решението? Има ли място за притеснение за здравето ми и здравето на бебето и от здравната система тук според вас? Благодаря ви много за отделеното време

сиела
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby сиела » Wed May 14, 2008 3:18 pm

Забравих да кажа, че лекаря ми мери кръвното и температурата и каза че са нормални

potebitel
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby potebitel » Wed May 14, 2008 4:24 pm

Аз съм бъдещия баща, малко ще допълня - аз се бях обадил на специалист но те ни препратиха към личния лекар защото жена ми се намирала в ранна бременност... до 16-тата седмица са се занимавали личните лекари, след това специалистите поемали. Е разбира се ако установат общапрактикуващите лекари че е нещо което не е тяхната компетенция тогава с направление ни пренасочват към специалисти, както се случи и при нас. Въпроса ни е към вас е правилна ли е според вас диагнозата на тези специалисти и одобрявате ли политиката на лечение. Мога да допълня още че прегледите са безплатни без никакви потребителски такси, отделни самите лекарства пак са безплатни за бременната жена от както тя стане бременна до навършване на детето на 1 година, също така зъболекарските и услуги са безплатни.

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

z

Postby ZdraveiGP » Fri May 16, 2008 12:14 pm

Сиела,
Болката в коремната кухина, особено на бременна жена може да възникне в резултат на много процеси. Има толкова много органи, а в случая и бременна матка, които могат да породят неприятното чувство. При всички случаи би трябвало да се изясни. Едва ли някой може да ти даде някакъв конкретен отговор по интернет - би било несериозно.
Предполагам, вече се чувстваш добре и всичко е отминало. Макар, че нито от теб, нито от другите постове разбрахме къде точно се намирате - искам да ти кажа какво щеше да се случи в БГ. Това е и удачен повод, хората тук да се замислят, че за смешните пари, които дават/2.5% от заплатата си + 2.20 потр. такса/ - получават едно смея да твърдя едно много по-компетентно и добро здр.обслужване, в сравнение с много от "западните страни".
1. Бременността ти щеше да се следи още от самото начало от СПЕЦИАЛИСТ
2. Той веднага щеше да те погледне на ехо, за да се увери, че бебето не страда.
3. Най-вероятно щеше да те насочи към друг СПЕЦИАЛИСТ - да речем хирург, който да те прегледа/наистина най-вероятно нямаш апендицит, но довода за това с изчезващата и появяващата се болка на колегата не е сериозен - има още много белези/ Той ако се усъмни в нещо - ако колегата му АГ вече не е пуснал КРЪВ и урина - щеше да ги направи
4. Едва след това щяха да се произнесат - и то положително НЕ ПО ТОЗИ НАЧИН - "И да става нещо...."
Просто българите, все още не могат да сравнят каква достъпност до специалисти и изследвания имат тук, които стават почти от раз - и колко евтини са медицинските услуги, дори и платените/сумати ти гладни професори и доценти с приеми по 40 лв./ и т.н....
Както и да е - и това ще стане....
Най-вероятно имаш/си имала някакво срастване, кистичка, миоматозен възел или от сорта - при нарастването на обема на матката - този процес е предизвикал болкови синдром. Може наистина да е "запек" или от сорта - при бременните е типичен проблем. Едва ли е апендицит - макар че, както ти казах всичко е възможно/добре е, че нямаш температура, ама поне една кръв да ти бяха пуснали/
Да се "бухаш" само с парацетамол за болката, при положение че процеса най-вероятно е от спастичен характер е меко казано...непълна терапия - можеш спокойно да вземеш и някой "НО-ШПА"/или друг спазмолитик/
Регулирай си диетата/повече течности+кашави храни и т.н./ и не се свени да си направиш някъде ехография - няма да е излишна при всички положения.
Не се шашкай - едва ли е необходимо да си идваш чак до БГ - но отиди при един поне "лаб. технишън"/щото там и ехото, обикновено не се прави от специалист/ платено, за да се погледне бебето + евентуално я киста, я срастване, я миоматозен възел - пък дай боже нищо съществено.
Тук /дори и на платено - за "огрооомните" макс. 50-60 лв. всичко/ щеше да се чувстваш реално обгрижена и много по-спокойна.
Вие си правете всички останали сметки....и разсъждения за "здравни системи" и т.н.
Поздрави и късмет!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri May 16, 2008 5:22 pm

Ами аз в тоя случай треперя над пациентката и плода, правя всевъзможни изследвания и консултации. Не се стеснявам да я пратя в болница, а когато се налага предприемам медикаментозно лечение - най - често папаверин и но-шпа инжекционно. Харесва ми подробното обяснение на ZdraveiGP.

сиела
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby сиела » Fri May 16, 2008 8:19 pm


ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

z

Postby ZdraveiGP » Fri May 16, 2008 9:22 pm

www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

сиела
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby сиела » Fri May 16, 2008 11:02 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests