Оплакване от личния лекар - къде?

Ние питаме, НЗОК отговаря
катерина
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Оплакване от личния лекар - къде?

Postby катерина » Tue Mar 11, 2008 11:07 am

Искам да попитам каде мога да подам оплакване от личната си докторка.Поисках и направление за профилактични прегледи при гинеколог,мамолог и очен лекар,но тя ми отказа защото била обещала на други пациенти....а за очния доктор каза-проблеми имаш ли с очите а аз и казах че получавам втори път кръвоизлив във окото....а тя ме погледна и каза...сега нямаш.Що за безхаберие...исках да си направя тези профилактични прегледи защото съм отпуска.Другото е имах силни болки в кръста..даде ми инжекции и каза-дископатия...да обаче болката продължава от седалищниа нерв надолу до пръстите на краката...сега вече имам ишиас...и пак инжекции....без снимка.Другия път може да е нещо друго...а не мога да бия инжекции без да знам какво ми е в действителност.Защо трябва да плащам за специалист...като това ми се полага.И за нея е наи важно че за всяка една инжекция която ще ми бие ще ми вземе 2.2о лв.Какви са ми правата в този случай :?:

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Tue Mar 11, 2008 12:31 pm

Уважаема Госпожо,
Това, че си плащате здравните осигуровки, ви дава право на ДОСТЪП до медицинска помощ от системата на НЗОК - но много бъркате, като си бъобразявате, че това ви дава ПРАВО да ИСКАТЕ това или онова от личния лекар, т.е. на вас не ви се ПОЛАГАТ еди колко си направления по ВАШЕ желание защото внасяте осигуровки. Профилактичните прегледи, които се ЗАПЛАЩАТ от НЗОК/т.е."безплатни"/, са изцяло в приоритета на общопрактикувашия лекар - те се осъществяват веднъж годишно и от ЛИЧНИЯ ЛЕКАР - ако желаете профилактичен преглед от специалист, подчертавам профилактичен/т.е. без конкретни оплаквания/ - за всеобща заблуда, такова нещо от НЗОК не се предвижда в пакета - ще се наложи да отидете и да си го заплатите при съответния специалист.
Ако спадате в рискова група - тогава може би колегата ще може да реагира, но ако не - изчакайте търпеливо и без скандали - сигурен съм, че все ще намери начин да "удовлетвори" желанието ви по-късно. Това е положението - другият път лекарите като протестират за недофинансирането на здр.с-ма, да не си мислите, че мислят за себе си - мислят за вас преди всичко, ама всеки си трае. Можете да питате и да се информирате по-подробно в сайта на НЗОК - ще го намерите. При ишиас - снимка НЯМА НУЖДА ДА СЕ ПРАВИ - ако умирате да се щракате с рентген, това е друг въпрос.
И изобщо темата не е за тук - погледнете разделите!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: z

Postby Guest » Tue Mar 11, 2008 3:18 pm

уважаеми господине,
явно не ви е призвание да сте лекар ,след като разсаждавате така.Аз никога не сам си правила профилактични прегледи,а сам на 35 г.и доколкото ми е известно имам това право.Зададох въпрос защото не съм информирана .Не знам каъв сте,но аз като пациент също имам права.
:twisted:

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Tue Mar 11, 2008 7:54 pm

Госпожо, този човек, на който казвате, че не му е призвание да бъде лекар, помага НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО с консултации във форумите.

Ако има на някого да се сърдите, това е държавата в лицето на Здравна Каса, МЗ, правителство и депутати.

Иначе жалба, може да подадете в РЗОК по местоживеене.

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Wed Mar 12, 2008 12:58 pm

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИНЕ,
ВЪВ НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ САМ ИСКАЛА ДА СЪМ ГРУБА.ПОПИТАХ КАКТО МЕ ПОСЪВЕТВАХТЕ И В РЗОК.И ТАМ МИ ОТГОВОРИХА ПО СЪЩИЯ НАЧИН.ЗНАЕТЕ ЛИ НЯКАДЕ ТОГАВА БОЛНИЦА КОЯТО СИ ПЛАЩАШ ГОДИШЕН АБОНАМЕНТ,НО ТИ ПРАВЯТ НЕОБХОДИМИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ.ПРЕДПОЧИТАМ ЗА СЕГА ДА НЕ ПОЛЗВАМ ТАЗИ ДОКТОРКА.ИЗВИНЕТЕ МЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО-НО И ДО СЕГА СИ СТРАДАМ ОТ ЛЕКАРСКА ГРЕШКА И БЕЗХАБЕРИЕ-ЗАТОВА САМ ПРЕДПАЗЛИВА.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Fri Mar 14, 2008 6:01 pm

Катерина,
Ето това ви се ПОЛАГА от личният лекар веднъж годишно - Профилактичен преглед по здравна каса:
2. От 31 до 45 години
1. Изчисляване на индекс на телесна маса
2. Оценка на психичен статус
3. Изследване острота на зрение
4. Измерване на артериално налягане
5. ЕКГ
6. Изследване за окултни кръвоизливи в изпражненията
7. Изследване на урина с тест-ленти за:
- Протеин
- Глюкоза
- Кетонни тела
- Уробилиноген/билирубин
- pH
8. Определяне на кръвна захар с глюкомер
9. За жени – мануално изследване на млечни жлези - Ежегодно
10. Цитонамазка от женски полови органи - Веднъж на две години!!!
Веднъж годишно или по-рядко, в зависимост от годината на раждане, могат да се пуснат лабораторни изследвания:
1. Изследване на хемоглобин, хематокрит, еритроцити, левкоцити
2. Диференциално броене на левкоцити
3. СУЕ
ДА СТЕ ЖИВА И ЗДРАВА!!!
Търпеливо изчакайте колежката и съм сигурен, че ще ви "вмести" в лимита на направления и изследвания, които определя НЕ ТЯ, а НЗОК
Справка -
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

lion
Posts: 103
Joined: Tue Mar 28, 2006 2:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby lion » Fri Mar 14, 2008 9:32 pm

Сутрин в 8 часа като ми мине един такъв пациент, като уважаемата Катерина, и без да има и хабер от здравната ни система, като ми се разкрещи и започне да ми иска все едно аз съм му длъжник, и ми отива целия ден по дяволите. След това потърпевши са нормалните хорица влизащи след него. Проблема ни също е, че нямаме психоаналитици (ех, че красиво са го кръстили), а като кажа на такива пациенти - "да ти дам едно направление за психиатър ако искаш" - е те тогава все едно съм ги залял с кофа студена вода.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sat Mar 15, 2008 5:52 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Mar 16, 2008 4:03 pm

Здравейте! Като гледам - тук се завихря скандал. Голямо мазало става. Уважаема госпожо, нуждата от консултации и изследвания се определя от семейния лекар. Така е по правилата на Здравната каса. Разбира се, че може да се оплачете от семейния си лекар в районната каса. Там ще потрият ръце и ще си кажат "хвала тебе докторе, че така ревностно пазиш интересите на касата" и ще намерят формален повод да дойдат на проверка. На проверката ще кажат на бедния доктор, че имат сигнал, разгледали са жалбата, която по същество е неуместна, но така и така са дошли на проверка - що да не открият някои нередности. Уверявам Ви, че колкото и съвестно да работи един лекар, е невъзможно да не му бъдат открити нередности. Това ще доведе до съответните глоби, които ще са в размер на няколко минимални месечни заплати и децата на семейния Ви лекар ще се чудят няколко месеца как да я карат. Но Вие накрая ще бъдете възмездена. Това ли искате?
Другият вариант е като поръчвате музиката да започнете и да си плащате. Въпросните Здраве, Доверие, Вита, Токуда, Торакс и т.н. произвеждат здравен продукт, който трябва да бъде продаден и ако решите да си го позволите ще забележите, че цената му няма нищо общо с мизерните 2.20 , а се съизмерва с метър кожа и глава отрязана до кръста. Върнете се малко по-нагоре и погледнете какво включва пакетът по профилактика при семейния лекар срещу смешните 2.2 лв. Пък и иде месец юни. Това е време за смяна на семейните лекари.
При мен сестрата здраво е взела нещата в свои ръце и ми е заявила: "Докторе, поведението на този, този и този е нетърпимо, така, че няма да Ви питам, ами ще направя всичко възможно те да Ви се махнат от листата." Защото знае, че първо - няма да го направя и второ няма да мога като нея. Неприятното е, че каквито и усилия да се правят, когато дойде листата с отписаните с разочарование установяваш , че там липсват някои имена.

Отчаяна вече
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Здравна каса

Postby Отчаяна вече » Tue Mar 18, 2008 1:35 pm

Ами уважаеми Г-н Фотографе, явно сте медицинско лице. Предполагам колко сте зает, щом отделяте време да пишете във форуми. Представете ни се щом сте толкова компетентен, може би така ще увеличите пациентите в списъка си.
Въобще, ама въобще не ме интересува, че децата на доктора щели да се чудят какво да правят няколко месеца, щото видиш ли, него го били наказали от здравната каса.
Мен пита ли ме някой дали имам какво да ям през месеците, в които плащам по 200 лв за изследвания? Нали съм здравно осигурена уж и си плащам данъците....
След като е толкова трудно за GP-тата и те милите за нищо не са виновни, ами да не сте ставали такива бе хора, кой ви е крив. Всичко е въпрос на избор. И аз учих финансии, но в момента работя съвсем друго, защото работата ме устройва идеално.

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Wed Mar 19, 2008 11:37 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Здравна каса

Postby fotografa » Sun Mar 23, 2008 11:02 am


Отчаяна вече
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Отговор

Postby Отчаяна вече » Mon Mar 24, 2008 12:40 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri Mar 28, 2008 11:18 am

Според моите наблюдения е много трудно да се намери здрава жена. Може да Ви е неприятно да се подложите на АГ преглед при джипито и тогава е най-добре да го помолите за един талон. Не вярвам да Ви откаже, защото на една жена винаги трябва да се направи жест по такъв проблем. Ако обаче му поискате букет от талони, най - вероятно е да предизвикате негодувание и да Ви отреже, защото наистина бройката отпускана от НЗОК е крайно ограничена и нама дори и по един талон годишно на осигурен пациент, само по нула цяло и ... Демек хората по НЗОК са половинки и четвъртинки, но не и хора. Това, че лекарят е от едната страна, а пациентът от другата е една неуместна позиция. Ако пациентът застане до лекаря от едната страна срещу болестта срещу болестта тогава има големи шансове. Ако от едната страна е лекаря, от другата пациенат и по средата болестта, то тогава нищо не може да бъде направено.
Желая Ви успех.

Day
Posts: 1
Joined: Thu May 07, 2009 9:17 pm
Location: София
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Day » Thu May 07, 2009 9:26 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Национална здравноосигурителна каса”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest