Чуждо тяло в гърлото

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Чуждо тяло в гърлото

Postby мери » Wed Mar 12, 2008 6:07 pm

Здравейте! От известно време насам чувствам нещо в гърлото си, като някакво чуждо тяло там, че е застанало. Ходих на какви ли не специалисти, но ми казват че нищо ми няма, а вече стана няколко седмици. Много съм притеснена, защото тази "топка" си стои там и даже ми пречи да преглъщам, събират ми се храчки. Какво да правя? Моля дайте ми съвет! Ходила съм при специалист УНГ, ендокринолог, гледали са ме на ехограф, имам пълни кръвни изследвания, гледали са ме и с огледалце в гърлото. Страхувам се да не е най-лошото.... А имам две прекрасни дечица... Помогнете, моля :(

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

з

Postby ZdraveiGP » Wed Mar 12, 2008 7:04 pm

Здравей,
Виж, ако беше "най-лошото", все нещичко щеше да се види - я с индирекната ларингоскопия/огледалцето/, я с ехографията, така че не си мисли чудесии:)
Макар "гърло" да е много широко "понятие":) и да трябва да се питат още много въпроси - кога, как възниква чувството, облекчава ли се/провокира ли се от нещо, пречи ли на гласа/дишането, при преглъщане ли е, каква е давността, пушачка ли си и т.н. - това чувство, което изпитваш може да се дължи общо няколко причини:
- възпаление или последица от него
- реакция на заобикалящите тъкани към някакъв агент или психо-емоционални възбуди
- малформация
- травма или последица от травма
- обем заемащи процеси
Ако са изключени обем заемащи процеси/"най-лошото" + полипи, хипертрофия връзки и т.н./ е хубаво да се мисли в посока т.2 - реакция на тъканите спрямо агент - алергии или психо-емоционални превъзбуда - "глобус хистерикус"
Ако те е гледал УНГ специалист, би трябвало да е преценил тези фактори - ако от предписаната терапия нещата не се подобряват, няма нищо ненормално да потърсиш второ мнение, консулт и изследвания, предимно образни.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Wed Mar 12, 2008 10:29 pm

Всичко започна при един зъбобол. Поне седмица ме болеше зъб с пломба, докато го отвори зъболекаря и да започне да го лекува. Тогава получих чувство на задушаване и трудно дишане. След като мина време започнах да чувствам присъствието на чуждо тяло в гърлото, а от няколко дни насам и трудно преминаващи храчки. Гласът ми понякога гъгне. При посещението при еднокринолога ми бяха направени пълни кръвни изследвания, хормони, захар и т.н. Освен това ме гледаха на ехограф. Не беше щитовидна жлеза, нито гуша. Оттам ме изпратиха при специалист УНГ, който се произнесе, че няма нищо. Изписа ми антиалергични разтворими витамини, Тантум за пръскане и билкови таблетки за успокоение на нервите. Между другото всички доктори, които посетих ми казаха, че изглеждам доста напрегната и нервна. Но всички тези симптоми, които имам дали се дължат само на тази напрегнатост?

мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Wed Mar 12, 2008 10:35 pm

Попитах и зъболекаря си дали е възможно забавянето на лечението на болния зъб да е причина за тези симптоми, но той беше категоричен - не! От зъба болката може да отива единствено към ухото, а и бях направила снимка на зъба и нямаше нищо на корена.

viv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby viv » Sat Mar 15, 2008 1:54 am

Мери, миналата зима имах същия проблем. Все едно че имах заседнало топче в основата на гърлото и на моменти го усещах толкова голямо, че ме болеше и не можех да преглъщам. Ужасно усещане. И аз като теб доста се бях уплашила. След посещение при няколко УНГ специалисти, които твърдяха че нямам проблеми с гърлото попаднах на един, който разполагаше със съвременна апаратура и ми огледа гърлото с нея - дори и аз си го видях на един монитор - цветен. Та той ми каза че това е фарингит. И ми изписа "Прополки" за смучене и три пъти на ден си слагах в носа от онези черни капки, които се слагат на бебетата когато имат хрема - "Коларгол" - приготвят ги в аптеките. Като капна капките в носа стоях легнала за да се стекат по гърлото и да го намажат. Малко неприятно, но от това се оправих. Тази зима не съм имала никакъв проблем с гърлото, въпреки че докторът беше казал, че ще си го имам докато съм жива с моменти на затишие и обостряне. Не казвам че твоят проблем е същия, но това което описваш много ми прилича на моето състояние. А по това време доста бях изчела из интернет и за такъв симптом се споменаваше много често при нервни жени - т.е. на нервна почва. Между другото от нерви доста бели си докарваме. Пожелавам ти успех!

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Mar 16, 2008 4:28 pm

Първо трябва да се изключи някаква органична или иначе казано физическа причина, но "буца в гърлото" е най-често признак на някакво депресивно, стресово или подобно състояние.

zlatoto
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

za tazi buca

Postby zlatoto » Wed Mar 19, 2008 12:28 am


мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Wed Mar 19, 2008 9:03 pm


мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Thu Mar 27, 2008 12:10 am


elira
Posts: 1
Joined: Mon Apr 07, 2008 9:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby elira » Mon Apr 07, 2008 9:56 am


svetla
Posts: 6
Joined: Wed Apr 16, 2008 1:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby svetla » Wed Apr 16, 2008 2:00 pm


мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Wed Apr 16, 2008 9:16 pm


Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Wed Apr 16, 2008 11:02 pm


svetla
Posts: 6
Joined: Wed Apr 16, 2008 1:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby svetla » Thu Apr 17, 2008 1:04 pm


мери
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby мери » Thu Apr 17, 2008 4:58 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests