Бета хемолитичен стрептокок гр B умерено

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
rdilova
Posts: 4
Joined: Sat Dec 29, 2007 2:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Бета хемолитичен стрептокок гр B умерено

Postby rdilova » Sat Dec 29, 2007 2:16 pm

Бета хемолитичен стрептокок гр B умерено.

Какво е това?

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

з

Postby ZdraveiGP » Sat Dec 29, 2007 2:34 pm

Това е микроорганизъм, който причинява инфекции, възможно е и носителство - явно ви е взет секрет от някъде и това е резултатът от микробиологичното изследване. В зависимост от това от къде е секретът и чувствителността на стрептококите, има различни антибиотици, с които ще започнете лечение.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

rdilova
Posts: 4
Joined: Sat Dec 29, 2007 2:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Бета хемолитичен стрептокок гр B умерено

Postby rdilova » Sat Dec 29, 2007 2:49 pm

Става въпрос за 7годишната ми дъщеря.Да взеха и гърлен секрет и я лекуват с антибиотик.Кара това два пъти за месец и половина.Първия път я лекуваха с Аугментин,а втория с Оспен,но нещо не успяват да се справят в този стрептокок.Можете ли да ми кажете какъво и е на дъщеря ми и защо го кара толкова често?

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Sat Dec 29, 2007 4:56 pm

Здравейте отново,
Стрептококите, както споменах са микроорганизми - бактерии. Има различни видове - най-общо Алфа и Бета хемолитични, които от своя страна се делят на подгрупи и т.н. класификации.
Бета хемолитичните стрептококи от група Б може да е причина за сериозни заболявания/усложнения, НО НАЙ-ЧЕСТО ПРИ НОВОРОДЕНИ И БРЕМЕННИ!
Този стрептокок може да колонизира храносмилателния и урогениталния тракт при жените и да се носи БЕЗСИМПТОМНО. Така че не се притеснявайте толкова за дъщеря си - естествено, че най-добрият вариант е да се премахне дори това носителство, защото все пак може да отключи заболявания, но понякога това е трудно. Изписаната терапия е адекватна - макар и по-малко чувствителни от другите стрептококи, този вид също много успешно се поддава на лечение със споменатите от вас антибиотици.
При неуспех и този път обсъдете с колегата използване на някой от тези антибиотици - Ампицилин/Кларитромицин/Клиндамицин - това са препоръките при резистентност.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

rdilova
Posts: 4
Joined: Sat Dec 29, 2007 2:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Бета хемолитичен стрептокок гр B умерено

Postby rdilova » Sat Dec 29, 2007 7:01 pm

МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ.Този път ми стана по ясно и се поуспокоих,защото това което прочетох в интернет пространството доста ме претесни,а да не говорим,че почти нищо няма за този стрептокок от гр B.А можете ли само да ми кажете дали е заразен за околните(мога ли да я събирам с деца)?Предварително ви благодаря.Пожелавам ви весели празници.

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Sat Dec 29, 2007 8:37 pm

Ако дъщеря ви има активно заболяване /напр.респираторна инфекция - температура, кашля, киха и т.н./ има възможност околните да се заразят.
Тъй-като предполагам, че става въпрос за носителство, без симптоми - не би трябвало да е пречка да я събирате с други деца. Все пак помнете - голяма част от стрептококите са нормали обитатели при повечето хора - дали ще се развие инфекция, зависи преди всичко от защитните механизни на организма и условията на средата. Работете в посока подобряване тези механизми при дъщеря ви и не би трябвало да имате проблеми. Избягвайте също контактите с болни по друг повод деца - това ще е добре и за двете страни.
Здравословно хранене, закаляване, спорт и нормална психо-социална среда - ето това е, дано имате възможност да ги осигурявате в това ежедневие.
Късмет!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

rdilova
Posts: 4
Joined: Sat Dec 29, 2007 2:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Бета хемолитичен стрептокок гр B умерено

Postby rdilova » Sun Dec 30, 2007 12:50 am

Много Ви благодаря за изчерпателният отговор,желая Ви весело посрещане на новата година.

nikolova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

въпрос

Postby nikolova » Mon Jan 28, 2008 12:55 pm

Здравейте,
Наскоро на мен и приятеля ми откриха Бета хемолитичен стрептокок. Бактерията се оказва причина за вагинална инфекция. Това, което искам да попитам е как се е стигнало до тази инфекция, защото на няколко места в интернет прочетох, че БХС не се предава по полов път, а в същото време моят гинеколо твърди, че това е начинът по който се е стигнало до това състояние. Ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете повече информация по въпроса. С партньорът ми сме заедно от доста време, а инфекцията се появи след началото на нашите отношения, затова е важно да знам.
Благодая предварително за съдействието :)

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Postby ZdraveiGP » Mon Jan 28, 2008 3:15 pm

Бета-хемолитичният стрептокок може да колонизира безсимптомно урогениталния/храносмилателния/по-рядко респираторния тракт на жените, като предаването му става обикновено още при раждането - от майката.
Това означава, че той може да си живее нормално там, без да предизвиква инфекция/заболяване. Някои автори пишат и за безсимптомно носителство и в уретрата на мъжа.
Не си правете прибързани изводи за партньора!!!
Въз основа на горното/безсимптомно носителство/, никой не може да ви каже дали само вие/само партньора/или и двамата не сте били безсимптомни носители още преди да се познавате и кой, кога го е придобил и в последствие предал на другия. Вариантите са много и поради това не трябва да са повод за обвинения.Това, че при вас се е развила инфекция означава, че поради някаква причина, този стрептокок от безсимптомен обитател се е превърнал в причинител на инфекция. Търсете тази причина за отслабване на имунитета на организма, така че да са се появили условия за проява на стрептокока. Гинеколога трябва да ви е направил локално изследване на влагалището+цитонамазка. Добре е да си проверите и кр. захар за отклонение. Хубаво е да се лекува и партньора. При бременни безсимптомни носителки в САЩ препоръчват антибиотична профилактика с оглед избягване усложнения при новороденото.
Ами малко е объркано, ама той самия стрептокок е малко объркан:)
Мир и спокойствие да има, щото нали знаете приказката "да си имаме доверие, щото ако тръгнем да се следим....и т.н.":)
Успех
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

ZdraveiGP
Posts: 190
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:36 pm
Contact:

Re: z

Postby ZdraveiGP » Mon Jan 28, 2008 3:21 pm

www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com

nikolova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

:)

Postby nikolova » Mon Jan 28, 2008 4:47 pm


never mind
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby never mind » Tue May 27, 2008 10:27 pm

Наскоро си правих изследвания (пълен гинекологичен преглед, микробиология) и резултатите са стрептокок група Б тип agalactiae и candida non-albicans...Повод за това изследване е мой полов контакт с постоянен партньор с правени изследвания за венерически болести (уж...) без предпазни средства - на другия ден получих странно зеленикаво течение, което не престава вече втори месец, и никакви други оплаквания. Правени са изследвания за трихомони, трипер и така нататък, които биха могли да предизвикат такова нещо, но единствените отклонения са вече посочените...По това, което прочетох тук, какво излиза - че е възможно това зеленикаво течение да се е получило от стрептокока, или в някаква комбинация с кандидозата, или? Изписаха ми лечение с антибиотик, но то не премахна течението.
Другият ми въпрос е - възможно ли е да е реакция от взет левоноргестрел (взех го 15 часа след половия акт, Ескапел, по производствено име), а 10 часа след това започнаха болки в яйчниците и това течение, което обаче не престава.
Простете за дългия пост, но да си правя ли пак изследвания за венерически болести? Според гинекологът ми няма нужда, но не ми дава категоричен отговор за течението.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests