Изследвания на кръвта - Протромбиново време, Фибриноген

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изследвания на кръвта - Протромбиново време, Фибриноген

Postby Танина » Mon May 07, 2007 10:37 am

От около две седмици имам болки в краката :roll: , ръцете, гърдите. Отидох да си направя изследвания и това са резултатите:

Кръвосъсирване и фибролиза

Забележка : Няма

Име на теста (изследването) Резултат Единици Референтни граници


Фибриноген 3.22 g/L 2 -4

Протромбиново време *

Протромбиново време 1 11.6 Сек. 11.5-15

Протромбинов индекс 99.5 % 70 - 120

Протромбиново време INR 1.01 INR 0,8 - 1,3


Сигурно ще ида и при съдовия, да питам, но все пак и тук да попитам, че кой знае кога ще се освободя да ида
- Нормално ли е да ми е 100% протромбиновия индекс, а протромбиново време 1 да е на долната граница :?

Засега пия повече вода и аспирин протект по един на ден.

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Mon May 07, 2007 11:59 am

:evil: Въпроса ми остава :idea: дори и след като вече ходих до болницата да питам един "хирург", само дето той не можа да си отвори устата и да каже някакво мнение, защото сестрите в кабинета се разкудкудякаха и понеже едната ме позна и се изцепи "аз си го спомням това момиче, то е с онкологично заболяване, сигурно затова го болят краката"

Нямам думи просто :nenene:

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sat May 12, 2007 12:58 am

:D Спокойно де! Мисля, че е нормално въпреки, че не съм съвсем наясно с прецизността в корелацията на протромбиновото време и протромбновия индекс. Съвсем спокойно може да се наблюдава разминаване в резултатите. С това доста често се срещам. Съветът който бих дал е следния - стегнати еластични чорапи, почивка с вдигнати на високо крака, леки разходки. Аспирин 100 мг. е идеалното лекарство. 2х1 детралекс за 2 мес. е добре да се тонизират вените, стига да няма противопоказания. Колкото до :nenene: - права си, ама какво да правим :roll: . Като не влизаме в този сайт, това означава, че не влизаме и в други. Ако ти се струва невероятно - каня те да ми правиш компания няколко дни и да видиш какъв ми е графика :lol: .
(Обещавам като има кръв в кабинета да те пускам навън, защото на някои им става лошо :lol: )


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests