Въпрос за шум в ухото

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
studenta
Posts: 1
Joined: Wed Jan 30, 2013 6:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Въпрос за шум в ухото

Postby studenta » Wed Jan 30, 2013 6:14 pm

Здравейте.Имам следният въпрос.Преди около 2 години една вечер изведнъж ухото ми започна да пищи.Ходих на лекар , пратиха ме на специалист уши нос гърло , който каза че имам отит , но не ми предписа лечение защото не било сериозно и не съм го лекувал , мина си самичко.Обаче пищенето в ухото остана.И така с времето започнах да си втълпявам че е тумор на слуховия нерв.Да ходя ли пак на лекар , който най вероятно няма да ми даде направление за ЯМР и ще трябва да си го плащам аз , или най-вероятно пищенето в ухото ми е останало от нелекуваната ушна инфекция? Благодаря ви предварително!
Висок съм 187/101кг/21г. мъжки пол

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Въпрос за шум в ухото

Postby Bulgaricus » Sat Feb 02, 2013 2:03 pm

Здравейте,

шумът в ухото или както се нарича "тинитус" може да има различни прични. При всяка една от тях, той е възможен, затова не може да се каже за какво иде реч просто ей така.

Ако бе тумор, то той щеше да расте и симптомите да се влошават. По-вероятно е да не става дума за пространственозаемащ процес.

Трябва да се направи аудиометрично изследване с тонаудиограф за да се опрели силата и честотата на вълната. Почти винаги с тинитуса са налице и слухателни смущения. При аудиометричното изследване се определят:
- височина на тонът, чрез сравнение със синусов тон или тихи звуци;
- типично един такъв звук се определя със сила 5-10 до 20 дб;
- измерване на резидуалната инхобиция, УНГ-лекарят знае какво е това.

Причините могат да са много:
- чуждо тяло;
- възпаления;
- отосклероза;
- вирусни или бактериални заболявания, като борелиоза;
- наранявания в следствия на много силен звук;
- инфакрт в кръвоснабдяването на ухото;
- тумор на слуховия нерв,

както и поне още 10 причини. Те се изключват с аудиометрия и с ЯМР, да. ЯМР-то трябва да е много детайлно и особено да обърне внимание на слуховата система.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests