Изтръпване на крайниците

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изтръпване на крайниците

Postby diss » Sat Jan 05, 2013 10:34 am

Здравейте, започвам направо. На 29 години съм, мъж 178 см, 80 кг.
От 3-4 дни имам изтръпване на лявата ръка и левия крак. Изтръпването е леко, може би като мравучкане. Понякога изчезва за минути, но общо взето си го има постоянно. Тази нощ имам леко мравучкане и отдясно. Леко втрисане (треперене) и главоболие. Не знам дали има някакво значение, но преди 2 седмици ме боляха гърдите и корема в горната му част. Тъкмо ми мина и започна изтръпването. Нямам нарушаване на чувствителността на крайниците, по скоро лека слабост. Преди 2 месеца имах упорито главоболие (бях писал тук). Невролога установи ошипяване на врата (нещо такова).
И още нещо. Изтръпването е в долния край на крайниците - под коляното(при крака) и под лакътя(при ръката).

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпване на крайниците

Postby Bulgaricus » Sun Jan 06, 2013 10:07 pm

Опишете точно анатомично къде са засегнатите области.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване на крайниците

Postby diss » Sun Jan 06, 2013 11:07 pm

От китката надолу (най-вече лявата ръка) и от глезена надолу (левия крак). По-скоро е като мравучкане и боцкане с игли. Движа си ги и няма промяна в усещането.

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване на крайниците

Postby diss » Wed Jan 09, 2013 4:23 pm

изтръпването като че ли попремина, но остана една тежест и
болка в краката най-вече. Като преумора.
Лявата ръка само нощно време понякога ми изтръпва

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпване на крайниците

Postby Bulgaricus » Sat Feb 02, 2013 1:16 pm

Болките в гърдите и в корема често идват от гръбн. стълб. Но едновременни в крака и в ръката предполагат две различни засегнати гръбначни области едновременно, което не е много вероятно да е така. Ако все още имате оплаквания или слабост, трябва да отидете на невролог, защото това може да са симптоми на централномозъчно автоимунно заболяване и не бива да се подценяват.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

diss
Posts: 11
Joined: Sat Oct 20, 2012 6:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпване на крайниците

Postby diss » Wed Feb 20, 2013 7:02 pm

Здравейте, изтръпвания почти няма (само нощно време понякога ръката, но мисля че е нормално). Имам болки в краката и ЛЕКА слабост, но не като цялостна отпадналост а само в крайниците.
Отидих при личния и ме прати на изследвания. Ето резултатите:

WBC /5.4
Lym#/2.1/
MID#/0.4/
GRAN#/2.9/
LYM%/39.2/
MID%/6.7/
GRAN%/54.1/
RBC /5.07/
HGB /159/
HCT /48.3/
MCV /95.4/
MCH /31.3/
MCHC/329/
RDW-CV /14.1/
RDW-SD /48.8/
PLT /313/
PCT /0.253/
MPV /8.1/
PDW /15.4/

Creatinine /97/ 44-133
Glucose / 5.64/ 3.5-6.4
Total bilirubin /14.74/ 3.4-21
Direct Bilirubin /7.12/ 0.8-8.5
GOT-L /27/ 0-40
Total Protein 81 64-83

Отидох и на рентген на шийни прешлени:
Запазена шийна лордоза и дискални пространства
Телата на цервикалните прешлени са със запазена височина, местоположение и правилно алинирани.

Отидох в ИСУЛ при професор Широв.
Човека ме прегледа обстойно. Всичко каза, че е наред, но като че ли повече ме преглеждаше за главоболие от колкото за болките в краката. Каза, че всичко е добре, може би е недостиг на витамини и стрес.

Та изписа ми следните лекарства:
Милгамма Н 3х1 (20дни)
Ноотропил 1200 мг 2х1 (2месеца)
Ципралекс 10мг. по 1 т. сутрин

Като им прочетох листовките... абе аз да не съм някаква откачалка? :D Гледам, че са някакви антидепресанти.
За Милгамма ок, но за другите незнам дали да ги пия???

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпване на крайниците

Postby Bulgaricus » Sat Mar 09, 2013 11:42 pm

Здравейте,

обяснението е много дълго, но, да, пийте ги.
Понякога диагнозата е само възможна, когато заболяването реагира на даден медикамент.
Обърнете внимание, че ципралексът, едно много хубаво лекарство, действа чак след 3-5 седмици и трябва да се пие за около 6 месеца. Вече има и генерично в България, което не е много скъпо.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests