Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Sun Jan 08, 2012 4:37 pm

Здравейте,
От 2 дни имам изразена болка в 2 малки бучки под брадичката и над адамовата кост,също така и външно възпаление на брадичката изразяващо се в зачервяване и пъпки които хващат жълтеникава коричка.
На 28г съм около 65кг,173см мъж. От около 1г имам разни хрипове в дробовете и храчки от време на време най-често сутрин. Преди няколко месеца се бяха появили няколко афти в устната кухина които бяха за седмица 2 и изчезнаха.От около 4-5 месеца забелязвам зачерваване по кожата в основата на пениса и в областта на тестисите,което се разрастна и лекар установи гъбична инфекция,която съм третирал с тридерм и низорал.Тя отшумява и пак се активизира след няколко седмици.Принципно знам че през организма ми преди години е минал Цитомегаловирус и имам ненапреднала форма на стеатоза на черния дроб.По устните от време на време се активизира херпес който в най-лошия случай е червен и се усеща за 1-2 дни,понякога и за няколко часа сам се скрива. Преди няколко месеца забелязах леко зачервяване по задната част на бедрото,пъпка с лек връх като че ли начеващ цирей,но така и не се увеличи.Имал съм циреи 2 като по малък.Преди години беше диагностициран стафилококис епидермидис който се изразява от време на време,но в момента кожата около клепачите ми е ок.
Деня преди да се появи пих повече газирани напитки,но ням болки в гърлто,само променен и дрезгав глас на следващия ден.
Пo принцип риемам достатъчно цитруси,плодове,зеленчуци,а и екстракт от грейпфрут от около 2 месеца 2 по 15капки.
Ако някой може да даде мнение,какво да се предприеме ще съм благодарен.Приемането на по натурални средства за третиране е за предпочитане пред антибиотичното.
Предварително ви благодаря!

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Thu Jan 12, 2012 1:23 am

Кръвни резултати

Note: *

СЕДИМЕНТ: ЕДИНИЧНИ ЛЕВКОЦИТИ

СУЕ (РУЕ) 5 mm/h М до 50 г.до18,над 50 г.до 22;Ж до 50 г.до 25,над 50 г.до 30
***** ПКК - 22 показателя * ***** ********************
WBC (левкоцити) 6.83 x10^9/L 3.5 - 10.5
LY% (лимфоцити - %) 31.800 % 20-48(50 - 70за деца до 4г)
MO% (моноцити - %) 6.920 % 1.00-11.0
EOS%(еозинофили - %) 0.982 % 0-6
BASO%(базофили - %) 0.933 % 0-2
NEU% (неутрофили - %) 59.400 % 40 -70(20- 50 за деца до 4г)
LY# (лимфоцити - бр.) 2.170 x10^9/L 1.100 - 3.800 (1.300 - 7.400 за деца до 4г)
MO# (моноцити - бр.) 0.473 x10^9/L 0.070 - 0.80
EOS#(еозинофили - бр) 0.067 x10^9/L 0.000 - 0.500
BASO#(базофили - бр) 0.064 x10^9/L 0.000- 0.140
NEU# (неутрофили - бр.)4.050 x10^9/L 2.100 - 6.400 (0.900 - 5.300 за деца до 4г)
RBC (еритроцити - бр.) 5.670 x10^12/L M(4.4 - 5.9) Ж(3.7 - 5.3)
Hgb (хемоглобин) 158 g/L М(135 - 180) Ж(120 - 160)
Hct (хематокрит) 0.486 L/L М(0.40-0.53) Ж(0.36-0.48)
MCV (ср. обем на еритроцита) 85.80 fL 82.0 - 96.0
MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. ) 27.90 pg 27.0 - 33.0
MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) 325 g/ L 300-360
RDW (девиация на ерит. р-ие) 14.40 % 11.5 - 14.5
Plt (трoмбоцити) 206 x10^9/L 130 - 420
MPV (ср обем на тромбоцита) 9.39 fL 7.5 - 11.0
Pct (тр обем/ общ обем) 1.93 ml/L 1.0 - 4.5
PDW (ширина на тр р-ие) 19.40 % 15.5 - 22.5
***** Биохимия пакет$ ***** ***************
Глюкоза ( Glucose ) 5.37 mmol/l веноз. от 3.8 до 6.1, капилярна от 3.5 до 5.5
Общ белтък (Total protein) 76.60 g/l 66 - 87
Креатинин (Creatinine) 78.00 µmol/l Ж: < 84; M: < 106;
Пикочна киселина (Uric acid) 442.00 µmol/l М( 202.3 - 416.5 ); Ж( 142.8 - 339.2 )
Холестерол - общ ( Total Cholesterol ) 3.96 mmol/l Прицелна стойност до 5.0
Триглицериди (Triglycerides ) 0.54 mmol/l Прицелна стойност до 1.7
АсАТ (GOT; ASAT ) 19.70 U/l М <40; Ж <32
АлАТ (GPT; ALAT ) 18.30 U/l М <41; Ж <33
Гама - GT (GGT) 17.00 U/l М < 60; Ж < 40
***** Урина - ОХИ * ***** ***************
Урина-pH 5.5 4.0 до 9.0
Урина - Относително тегло 1.025 от 1.001 до 1.035
Урина - белтък 0 (Отрицателен) g/L до 0.10
Урина - глюкоза Отрицателен mmol/L <<1.0 (отрицателен)
Урина - еритроцити Отрицателен cells/µL до 8
Урина - левкоцити Oтрицателен cells/µL до 15
Урина - билирубин Oтрицателен
Урина - уробилиноген 3.4 µmol/L неувеличен до 22 ;леко увеличен до35
Урина - Нитрити Oтрицателен
Урина - кетони Отрицателен mmol/L <<1.0 (отрицателен)
Урина - седимент виж забележка*

:roll: ?

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Sat Jan 14, 2012 11:43 am

12012012459.jpg
(39.16 KiB) Not downloaded yet

:arrow:

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Sun Jan 15, 2012 3:27 am

Гърлен секрет да правя ли?
Други изследвания?
Някой лекар ще вземе ли отношение по въпроса?

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby ptomoff » Sun Jan 15, 2012 12:03 pm

Моля, проявете разбиране! Консултациите се извършват напълно безплатно, а няма много хора, които да полагат безвъзмездно труд. Когато има възможност, ще ви се отговори. Постояннно бъмпване на темата само ще доведе дой нейното заключване, защото така "изпреварвате" другите запитвания и редът на отговаряне се обърква.

Освен това не сте написали по какъв повод са правени кръвните изследвания, по повод абцеса, подутия лимфен възел и другите оплаквания ходили ли сте на лекар(и). Какво са Ви казали? Всички тези "дребни" елементи биха спестили време и нерви и допълнителни отговори.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby Bulgaricus » Sun Jan 15, 2012 12:46 pm

Здравейте,
Циталомегавирус е вид херпесен вирус, т.е. има нещо общо с „афтите“, които често са също от херпесното семейство, пример: херпес лабиалис.
Говорите за храчки, а пушите ли? Ако пушите е добре да престанете, защото когато белите дробове се увредят, тези промени са необратими.
Гъбичните инфекции се появяват при отслабена имунна система или при заразяване с тях. С оглед на херпесната инфекция първата причина ми се струва да е по-вероятна.
Steatosis hepatis е по дефиниция обикновено обратимо натрупване на мста тъкан в черния дроб. Най-често се появява при лица, употребяващи алкохол или медикаменти, довели до увреждане на черния дроб.
Сега за Вас е важно да не се съгласявате на прибързани лечения. Антибиотици само ще отслабят допълнително имунната Ви система.
Преди да се проведе лечение трябва да се определи с оглед на другите Ви заболявания първо причинителят. Посявка от секрет на пъпка и на гърлен секрет ще дадат първи резултати.
Употребата на витамини не предпазва от никакви заболявания. Употребата на витамини не съкращава или облекчава вече съществуващи заболявания.
Виждам при Вас често срещан и също така често пренебрегван имунен проблем.
Кръвните Ви изследвания са отлични. И все пак е факт, че системно имате една след друга инфекции от различен характер. Определени процеси не могат да се видят и еднозначно установят от тези кръвни излседвания. Срещу херпесните вируси е необходима специфичната имунна система, т.е. тази част от белите кръвни телца, която изгражда т.нар. антитела. Ако в този механизъм има проблем, то излседванията не биха го показали, защото не се измерва стандартно какъв е титърът на всяко антитяло и т.н. От една страна не е медицински необходимо, а от друга не винаги технически възможно.
Има една препоръка, която във всеки случай не може да навреди и тя е от природната медицина, на която аз не съм привърженик. И все пак тази възможност е реална и трябва да се спомена: котешки нокът в доза на 8 часа по 400 мг за срок от повече от един месец, т.е. може и три месеца да се приема. Опитите със животни, които умират след целево заразяване с херпесен вирус показват, че 30% от животните не умират, ако приемат котешки нокът, на латински uncaria tomentosa. Опитите са със животни, понеже няма как да се правят с хора и да се види колко ще оцелеят.
И все пак резултатите са валидни и при нас. Виждам съм лечение с котешки нокът и то винаги е било ефективно в дългосрочен лечебен план.
Отговаряме колкото бързо можем, но физическите пациенти и клиенти имат предимство пред виртуалните, няма как иначе да е.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Mon Jan 16, 2012 12:42 am

Last edited by eyestaff on Mon Jan 16, 2012 2:22 am, edited 1 time in total.

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Mon Jan 16, 2012 1:35 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby Bulgaricus » Mon Jan 16, 2012 2:53 am

Можете различните имунглоболини, да кажем всички да измерите на посоки и после целево изследване за херпес отново и за ХИВ.

И една цигара на ден е лоша цигара, защото всичките сили на организма се влагат в повишена секреция с цел да не се парализират киноцилиите на бронхиите. Ако вече имате сериозни проблеми е крайно време да ги спрете, а Вие имате сериозни проблеми. Аз препоръчах доза от три пъти на ден по 400 мг котешки нокът, т.е. много висока и дълга продължителност. Това, което сте приемали не е много сериозно вероятно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Tue Jan 17, 2012 1:51 am

Значи изследвал съм имуноглобулини предимно за херпес симплекс,тип 1 е "-", ХИВ е "-",хепатит B е -, херпес симплекс тип 2 ще е готов идните дни,както и натривката от пъпката,ако може от нея да бъде изолирано нещо,защото вече е с коричка,в 3та седмица е.

Гърления секрет също нищо не изолира!
Гърлен Секрет * Профил Виж по-долу
Изследване за патогенни микроорганизми (аеробни) Не се изолират Лаб No426
Изследване за Candida Не се изолира Candida spp.
Незнам кои други болести да изследвам?
Как мислите следното изследване за клетъчен имунитет дали е желателно?
Имунофенотипизиране на лимфоцити.-стнандартен панел.
Комплексна диагностика за: Общи Т лимфоцити(CD3+),Oбщи В лимфицити (CD19+),T Helper (CD3+/CD4+), T Supressor (CD3+/CD8+), NK клетки (CD3-/CD16+/CD56+),CD4:CD8

Също така за Л Глутамина като добавка имуностимулатор какво мислите?
Дали в случая едно водно гладуване ще оправи проблема,или е твърде голям товар за дроба?
Да поясня не съм пушач,но от време на време съм изложен на цигарен дим,това е.
За Котешкия нокът това услях да открия предполагам и 3та продукта ще ми свършат работа.
http://apteka.framar.bg/30000450/%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-600-%D0%BC%D0%B3-30#axzz1jeyCH9Km
http://www.lechitel.bg/product.php?p=76
http://visionbulgaria.com/products/biologically-active-food-supplements/classic-hit/detox.php

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby Bulgaricus » Thu Feb 02, 2012 7:40 pm

Здравейте!

Не ми става ясно, дали само за аеробни е изследвано гърлото или обща посявка е правена.

При всички изследвания, направени досега не е открито нищо. От тук насетне можете да изследвате само на случаен принцип ВСИЧКО с надеждата да се открие причина. Да, въпросните изследвания можете да ги направите.

Котешки нокът, втората препратка по 1-1-1/24 часа 3-5 месеца.

Гладуване в никакъв случай. Имате протеинен проблем, ако спрете да се храните по-добре няма да стане. Излагането на цигарен дим е точно толкова лошо.

Л-глутамин има смисъл за отслабване. Няма смисъл за имунната система.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Fri Feb 03, 2012 12:52 am

Здравейте!,
изследването за Херпес симплекс тип 2 е "-". Гърления секрет незнам как точно го водят но от дълбочина взеха натривка,пише че не изолира нищо,което ми е странно,пише че и candida няма даже,незнам дали да не го повторя. Котешкия нокът го пия по 2х600мг около 3-4 дни и в 2-3 дни вкарвам и 3 хапче,за да е по-висока дозата,въпреки че това е доста висока доза мисля.
За този протеинов проблем незнам нищо,досега никой не ми е говорил за подобно нещо. Как се диагностицира това нещо,какви са симптомите незнам? Ако е възможно за малко повече конкретност отностно протеиновия проблем?
Тип доша съм смесица вата-пита преобладаваща пита дори,поне според мен,не съм бил по тежък от 72кг на ръст около 172-3см,като бавно покачвам килограми,а много бързо губя.Незнам ако това е свързано с протеиновото усвояване.Има ли тестове които да покажат наистина проблем с тези белтъци?
Също друго нещо искам да попитам,ако има нещо общо с картината като цяло.Преди около 6 месеца ставайки една сутрин от леглото не можех да си стъпя на десния крак от болка все едно е изкълчен,тя болката се появи още през ноща,но ескалира за една нощ до страшно силна.Така беше няколко дни 3-4,пих хапчета нексиум мисля и мазах с разни гелове.Болеше точно между петата и кокалчето преди пръстите на крака от външната страна на крака ниско долу където е хлътнало под глезенната става.Там мисля е залавно място на сухожилие което слиза от горе.Правих снимка тогава която нищо не показа,незнам дали има връзка но 1-2 дни преди това да ескалира изведнъж бях на фитнес и тичах на пътека като сменях наклоните изкачване и спускане,а също и бях на июмейхо терапия с издърпвания на крайниците.Преди да заболи много се усещаше лек дискомфорт на това място.Самата кожа там беше топла и с зачервено петно като от локално възпаление,както се появи за една нощ болката така и изчезна напълно пак за една нощ,все едно не е била никога,трая около 1 седмица общо,като въобще не можеше да се стъпва н ацелия крак само на петата,тя беше неутрална.В последствие месеци след това пак на същата точка от крака съм усещал едно пулсиране с болка все едно мястото се пълни с кръв.Незнам дали това има връзка но лекаря тогава ме пита дали съм имал гъбички по краката,е нямах тогава,както и сега.За първи път ми се случваше нещо такова,на какво ви приличат тези симптоми?
Предварително благодаря!
Поздрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby Bulgaricus » Sat Feb 04, 2012 10:26 pm

Здравейте!
Дозата на котешки нокът няма да е твърде висока, но все пак говорим за билков препарат с неясни дългосрочни ефекти. Дозата от 400 мг на 8 часа е затова, поне в Германия приета за най-добра.
Уви, "белтъчен" проблем е общото обяснение, което би могло само в рамките на много сложни университетски научни трудове да се докаже. Няма медицински смисъл да се провеждат случайни изследвания за много хиляди Евро с надеждата да се намери проблемът Ви. Практиката доказано показва, че колкото повече изследвания правим, толкова по-голяма е възможността за грешна диагноза.
Пример: при изследване на три кръвни показатели вероятността за грешна диагноза е 10%, при изследване на 20 кръвни показателя, тази вероятност е 40%.
Симптомите на крака Ви може да са или от претоварване, или от грешно натоварване или от инфекция. За инфекция или тендинит говори затоплянето на тази област. Често има ставни възпаления, които могат да се пренасят по кръвен път и така да причинят инфекции на други места по тялото, седмици и месеци след първичната инфекция.
Но мога само да гадая какво е било заболяването.
Важно е сега на Вас какво ще Ви помогне.
Кой е сега основният Ви проблем в този момент?
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

eyestaff
Posts: 17
Joined: Mon Sep 21, 2009 1:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby eyestaff » Sun Feb 05, 2012 1:49 am

Зравейте,
Котешкия нокът ще го пия известно време,макар че както казвате а и както се знае за добавките като цяло не е много ясна информацията какво се съдържа в тях и дали е това за което се продава или е само реклама.приемам го 2х600мг защото капсулите са по толкова,вие ми препоръчвате 3х400мг което е същото количество.
За белтъчния проблем остава загадка въпроса,дали има връзка с стеатозата на дроба която е започнала преди повече от 5год.,която обаче добре се повлиява за сега от хранителен режим и профилактични чистения на организма,дроба,жлъчката и бъбреците в частност. И все пак за неусвояемост на белтъчините ли става въпрос тука,или от неправилно съотношение на белтъчини,въглехидрати,мазнини и произхода им,разтителен или животински и начинът на приготвяне,прекомерната фруктоза. Мислите ли че киселинността на храните е от определящо значение за стеатозата?
Като последно проблем остава кашляне от време на време,което идва от дълбочина и лекото зачервяване по слабините което го определиха като гъбична инфекция.Тя ако се засили имунитета би трябвало да се подтиска ако въобще е възможно да се излекува напълно,но това ще стане ако действа този котешки нокът.Докато затрудненото дишане,се чудя дали и някакви билки за дихателните пътища да не добавя за да се засили ефекта на възстановяване.Поне за сега е това-увеличените лимфни възли не успявам да разбера защо са били така,това което беше на брадичката като открита раничка или разранена пъпка го няма вече,само мястото е леко червеникаво.
Поздрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лимфен възел под брадичката и абсцес по брадичката

Postby Bulgaricus » Sun Feb 05, 2012 2:31 am

Здравейте!

Вижте, при 2745 публикации, след като вече съм писал за смисъла на живота и т.н. на почти всички във форума е станало ясно, че не давам случайни информации. Една от тях е, че 2 х 600 мг НЕ е равна доза 3 х 400 мг. Затова писах и без да обяснявам 20 минути с оглед на всички да отговоря, че е добре да приемате на три пъти по 400 мг или 400-400-600. Защо? Защото непрекъснатата малка доза в кръвта, а по-малко общата концентрация при този препарат действат. Така и доза 3 х 400 мг е вероятно да е по-ефективната.
Да, доказано е действието на ункариа томентоза в опит с котки. 30% от заразените със смъртоносен за тях вирус са оцелели, ако са приемали котешки нокът. В сравнителната група, без това лекарство са умрели 100%. Ефектът е доказан, както и при бръшлян за кашлица и мащерка за имунната система и пак за кашлица, но не като чай, а като капсули.
Какви са тези "профилактични чистения", за които говорите?
Имунната система се подсилва и с мащерка в доза 1000 мг на 8 часа, може и паралелно с горепосочените лекарства и с проспан за кашлицата да се приемат.
Понеже не е ясна ситуацията напълно, бихте могли да започнете паралелно на всичко бавнодействащо витамин С да приемате по 300 мг вечер (НЕ по 500 мг). Цинков препарат също.
Всички горепосочени могат едновременно в максимална дозировка да се приемат и имат сами по себе си, но и заедно смисъл.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests