Боли ме главата вече 8 години

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
111222
Posts: 3
Joined: Fri Nov 19, 2010 2:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Боли ме главата вече 8 години

Postby 111222 » Fri Nov 19, 2010 3:47 pm

Не че мисля, че тук този проблем ще намери решение, но вариантите какво да направя по въпроса напрактика се изчерпаха. Каквото и да разкажа по въпроса, вие ще кажете да отида на еди-кой си лекар, но аз като чели вече бях при всички видове специалисти и се подложих на като че ли всички видове изследвания и интервенции, мисля. Невролози, Неврохирурзи, Психолози, Психиатри, както и някои алтернативни псевдолечители. Лекарствата не помогнаха, черепно-мозъчната операция /вентрикуларна ендоскопия/ - също. Обективните находки са само перманентно отклонение в ЕЕГ и зрително-слуховия анализ, при всички други, които правех, всичко било ок - ренген, скенер, ядрено-магнитен резонанс, ангелография, кръвни проби за това и онова. Това, което не се отчита от машините, като че ли не се отчита и от лекарите - непрекъсната физическа болка на точно определено място, намалена издържливост към умствени натоварвания - главно четене, писане, смятане, търсене, и в по-малка спетен говорене, слушане, наблюдателност. Едно време бях зубър, нямах проблеми с нищо като материя или ситуация за спряване. От 8 февруари 2003, събота, 17:12 нещата рязко се промениха, но и това не е симптом за отбелязване според лекарите. Може би съм получил микро-инсулт, може би неще друго, но все нещо е станало и очевидно за мен, но не и за лекарите, това няма да се оправи от само себе си. Лошото е, че вариантите като че ли се изчерпаха. А и аз "изглеждам" достатъчно добре за човек с проблеми с главата. Лошото е, че времето минава в непрекъсната болка и ограничения, а накрая ситуацията ще се влоши още повече и тогава дори някой лекар да се напъне да ме лекува, няма да има смисъл. Сега не "изглеждам" да съм толкова зле, че да ми се обърне адекватно професионално внимание, после няма да има смисъл от такова. Безсмислица. Приемам всякакви идеи.

А да, вече съм на 29, 178 см висок, 65 кг, не пуша, не пия, не се друсам, лекраствата, които взимах, а вече нито едно от няколко години, за изброяване са доста, но най-вече обезболяващи, успокояващи и тем подобни май не чак толкова сериозни, че да има резултат от тях, може би защото ми ги даваха на основа някакво предположение, а не на обективно констатирана недвусмислена диагноза. Но пък защо никой не си направи труда да направи такава? Аз сам ли да си я поставя, сам ли да се диагностицирам и лекувам? Кви лекари, кви 5 лева, тая държава е за боклука. Факта, че в това състояние все още съм по-интелигентен и по-адекватен от 80% от населението й, доказва такъв извод. А може би това е по-големия проблем.

Отделно от това ме боли гърбът 5 години, стомаха и уретрата ангажират мисълта ми вече 2 години, червата от 1 година, състоянието на сърцето е под норматива за моята възраст и вече има някакви отклонения от неясен произход, очите ме болят отвътре и отвън, но и за всички тези неща няма диагнози, а само пожелания за повече къпане?, спортуване? и c*кc??? Последното не се е случвало по очевидни за мен обективни причини, но все си мисля, че ситуацията е малко по-сложна от това. Болката в главата и ограниченията в умстената активност ми пречат да бъда достатъчно интерактивен.

1 час, за да напиша тези редове? Пффф, нищо ми няма. Ако не можех да ги напиша, щеше да ми има.

Верно ли, ве?

Мислех да се оплаквам от тези лекари, да ги ескалирам ли там не знам как се нарича, но не намирам да има такива процедури, а и те всички се пазят един друг и все са невинни.

Както и да е, вие сте.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Боли ме главата вече 8 години

Postby Bulgaricus » Sat Nov 20, 2010 1:59 am

По изразената симптоматика можем да съдействаме за консултация в Германие, след като съм се запознал с всички документи. Ако го желаете, то можете да ми ги пратите по имейл.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

111222
Posts: 3
Joined: Fri Nov 19, 2010 2:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Боли ме главата вече 8 години

Postby 111222 » Sat Nov 20, 2010 5:18 pm

кой ще плати за подобна консултация? аз не работя, а близките ми около мен нямат пари за нищо, свързано с мен.
Имейла ти не го виждам.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Боли ме главата вече 8 години

Postby Bulgaricus » Sat Nov 20, 2010 8:09 pm

s.monev(at)efe-online.eu го има в профила ми.

Да, консултантът ще изиска сума от порядъка на 120 Евро и след това отново не е ясно, дали ще има изобщо смисъл, така е.

Нямаме капацитет да ги платим ние за съжаление. Все пак, ако ги пратите, няма да остане запитването неотговорено.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

111222
Posts: 3
Joined: Fri Nov 19, 2010 2:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Боли ме главата вече 8 години

Postby 111222 » Sun Nov 21, 2010 8:43 pm

безсмислица

crycrycry
Posts: 4
Joined: Thu Mar 22, 2012 12:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Боли ме главата вече 8 години

Postby crycrycry » Thu Mar 22, 2012 2:07 pm

Здравей!
Късно виждам тази тема, защото се регистрирах едва днес за да питам нещо за мен... няма значение, казвам това, защото виждам че последната публикация е от 2010 година, а вече сме 2012та...
Не мога да ти помогна в твоя проблем, но мога да ти споделя, че знам как се чувстваш. Година по-късно откакто е започнало твоето главоболие, започна и моето. До ден днешен не е спряло. Знам какво е да те боли толкова силно, че нищо да не можеш да правиш. Мен лично ме съветваха да ходя на дискотека и да си живея живота като млад тийнейджър... от тогава и аз се обезкуражих и загубих вяра в лекарите... после загубата на тази вяра се затвърди при други проблеми. Понякога, не знам за теб, но чак се чудя някой прокълна ли ме, че все на мен се случват лоши работи и проблеми. Но пък от друга страна - на никой лошо не съм направила :) Както и да е, ти звучиш като човек с много проблеми. Не знам откъде си, но ако си ходил на лекар само в града, където живееш, защо не потърсиш помощ от лекари от други градове - София, Пловдив, Варна... там били големи специалисти. По форуми от типа бгмама се дават мнения за специалистите и можеш да си избереш къде да отидеш. Освен съветите, аз лично не мога да разбера от цялата история, ако нищо ти няма каква е тази операция, която са ти правили и от какъв зор ще ти бърникат в главата ей така, без нещо да е показано на скенер или при другите изследвания. Вече другите симптоми за сърцето и тн. са си доста притеснителни, отиди на кардиолог... но търси специалисти, на частно най-добре... скъпо излиза, но пък за здравето не трябвало да се пести.. а и нашите лекари са по-добри специалисти като отидеш на частно, отколкото с направление в ръка.
Съветът ми е, въпреки всички проблеми, въпреки че най-вероятно се чувстваш ужасно, горе главата и се усмихвай. Честно казано позитивната енергия има много голямо влияние върху нашето съществуване и често помага за облекчаване на някои неща. Изключително важно е никога да не се предаваш и да не се отчайваш, както си тръгнал. Няма безсмислица, няма дрън-дрън.... бориш се до край!!!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Боли ме главата вече 8 години

Postby Bulgaricus » Sat Mar 31, 2012 10:57 pm

Броблемът на пациента е, че не му е обърнато качествено внимание.

"Борба до край" и т.н. са пароли, които изобщо не помагат на тези пациенти, които са фрустрирани, защото ежедневно страдат и никой не може да им помогне. И единият проблем води до друг. В комбинация се влошава и цялостната картина. И те не виждат изход, не виждат шанс.

България е малка страна. Няма го опитът с такива редки заболявания, защото няма как да го има: опит се трупа, докато се лекуват множество болни и като няма пари за адекватно лечение няма и как да се трупа такъв опит...

Ситуацията не е безизходна. Винаги има 2, а в повечето случаи и повече алтернативи.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

crycrycry
Posts: 4
Joined: Thu Mar 22, 2012 12:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Боли ме главата вече 8 години

Postby crycrycry » Thu Apr 12, 2012 12:11 pm

Здравейте! Да му кажа на човека да се бори до край, може и да не му е от полза и да не го излекува, но повярвайте ми, от личен опит знам, че е важно дори някой непезнат да е до теб и да ти казва - "продължавай, не се предавай!", особено когато се стигне до този момент, в който вие казвате, че вече не виждат шанс. И аз не виждам шанс, но и няма кой да ми каже тези думи. Налага ми се сама да го правя и да живея всеки ден с болката, да се мъча с работата и ученето и всички други задължения. И аз имам главоболие от 9 години насам, и никакво облекчение - казваха ми че е мигрена, че съм имала пристъпи.. но аз лично не знам кога точно ми е пристъпа, при положение че ме боли всеки ден главата, всеки час. Признавам, направиха ми изследване, на първата година от главоболието, когато и отидох на лекар - скенер и още едно, на което ми сложиха нещо като шапчица и прикачиха кабелчета като с щипки /съжалявам, че така го обяснявам, но не помня как се казваше изследването/, но нищо не откриха и решиха, че като не виждат нищо, значи е мигрена. Просто съм твърде млада, за да имам други проблеми, така че това остава да е причината! За всичко решението беше - млада си, ще ти мине; имаш ниско кръвно - като остарееш, ще е високо и ще искаш да е ниско... и др., иначе ми изписваха купища лекарства... през седмица.. не видях смисъл от два месеца пиене на десет вида различни лекарства, не мисля че е и правилно - най-малкото поради факта, че прочетох на листоваката на едното, че за да се види ефект от него, трябва да се приема поне три месеца... за това и спрях да ходя по лекари, спрях и лекарствата.
Казвате, че на лекарите им липсвало опит, но повярвайте ми, в много от случаите причината е наличие на некадърност и най-вече безхаберие. Не веднъж, не само на мен, но и на други хора им се е случвало да отидат на лекар със сериозен пролем и насреща им да стои един пасивен човечец, който просто чака да свърши смяната му и гледа да те отметне от задълженията. Дори не те изслушва и си казва само своето си, което доста често са лични истории, които не те вълнуват. Най-обичам такива, които си пушат цигарките или пък си клюкарстват пред пациентите. Но! Признавам - има и свестни, добри съвестни лекари, които въпреки неналичието на средства от държавата и на необходимия натрупан опит от пациенти, правят всичко по силите си, за да правят това, което професията им ги задължава. Знам за такива, които специално ходят в чужбина за да намерят лекарства и търсят начини да разширят кръгозора си. Поклон пред тези хора правя, не са един, не са двама, но за жалост не са мнозинството.
Решението днешно време да се излекува човек от нещо, е да търси поне пет мнения в пет различни града. Разбирам, че теорията понякога е далеч от практиката, и дори да прочетеш нещо, не е същото като да се сблъскаш с него... но не пречи и това да се направи. Разбирам и, че не е лесно да си лекар и да си зависим от пациентите всеки ден и всеки час, да не знаеш кога ще те повикат и животът ти да е изпълнен само със суполиви,кашлящи, оплакващи се, хленчещи хорица, с техните терзнаия, болки и други гадории, които не са леки неща за психиката на човек... но сами избираме пътя, по който да вървим и, ако нещо не ни харесва и не ни е по силите, е по-добре да се откажем, отколкото да продължаваме - но без да има някаква реална полза от нас. Другият ни проблем е, че лекарите ни бягат в чужбина, няма с какво да ги задържат- сякаш и не се и опитват, но какво са виновни болните... Много неща куцат в нашата държава, не само здравеопазването. Но то пък то е доста важно, защото лекува, защото дава и спасява животи.
Съжалявам, ако съм ви досадила, но просто не успях първоначално да приема вашето изказване за паролите, и всичко това изригна от мен. Прав сте, не споря с това, но въпреки всичко продъжлавам да мисля, че позитивната енергия, чувството че не си сам и някой те разбира и подкрепя - помага. Искрено се надявам този човек, да е намерил решение на проблема си и вече да живее пълноценен и щастлив живот. От всичките му коментари, които прочетох си личи, че е бил доста депресиран, отчаян и демотивиран, но самият факт, че се е решил да потърси мнение тук означава, според мен, че не се е предал напълно, но просто има нужда от това някой да го бутне и да му даде сили да продължи да търси решение.
Здраве и щастие желая и на вас и хиляди благодарности за наличието на този форум, където можем да споделим здравословните си проблеми и да получим мнение.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Боли ме главата вече 8 години

Postby Bulgaricus » Sun May 06, 2012 5:43 pm

Да, положителното мислене е важно. Вярно е, че депресивните по-трудно оздравяват и затова е важно да не се отказваме, когато имаме проблем. Но е и вярно, че никой не се ражда депресивен и че с окуражаване никой не е оздравял. Всеки човек е различен. Различни са и проблемите.

Не знам какъв е Вашият.

Обществено-икономическият проблем със сигурност е един от основните. И разбира се, че пациентите са си заслужили лекарите. 9% е здравната осигуровка в България, 15,2% в Германия. Обществото решава колко му е важно здравето и получава пропорционално на тази важност здравеопазване.

Не е технически възможно по модела на поликлиниките да се осъществява качествено здравеопазване в България. Няма технически и квалификационен капацитет за извършване на често необходими и незаменими изследвания при човешки условия за масовото население. Лекува се симптоматично, а там, където ги има уредите често изследванията не се провеждат правилно или не могат да се разчетат правилно.

Един вид здравната система стимулира още повече законите на Дарвин, че само силните оцеляват.

Така е и при Вас. Направили са Ви едно ЕЕГ, дали са Ви антидепресивни, Вие пък сте ги спрели, преди да почнат да действат - каквито лекарите, такива и пациентите.

И няма да се оправи системата. Няма как да стане това. В малкото случаи, при които едната страна е способна на нещо другата го проваля. Или лекарят не знае за какво става дума, или пациентът сам решава, дали и как ще се лекува. Омагьосан кръг. И днес след 7 пациента и 600 км на път пак виждам, че хората имат грешни очаквания към медицината и не разбират, че тя в повечето случаи има само отговори, които не са адекватни спряму желанията им.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests