Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
slay_79
Posts: 5
Joined: Sat Sep 25, 2010 10:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby slay_79 » Sat Sep 25, 2010 10:58 pm

Здравейте, на 31 год.съм бих искал да Ви споделя проблема който ме тормози от няколко месеца ако някой може да ми помогне ще се радвам от сърце....През месец май започнах една диета съвсем обикновенна спрях въглехидратите и мазнините, храних се само с храни богати на белтъчини и зелена салата. Бях започнал да пия и една хранителна добавка препоръчана ми от приятел която лесно топи мазнините-Hidroxycut24. ......Но след няколко дни започнаха проблемите.....първо се появиха вените на краката сякаш се бяха възпалили от нещо/а аз до сега проблеми в тази област не съм имал/. Отидох на съдов хирург прегледа ме направиха ми доплер и доктора си каза че абсолютно нямам проблем с вените. След няколко дни когато си ходих до работа и изобщо се движех започнаха да ми се втвърдяват и парят прасците на краката и на ръцете предмишниците. Започнах да умалям. След като се консултирах с личната ми лекарка решихме да отида на невролог той ми изписа някакви инжекции/кортико стероди/ и Милгама на хапчета....също така си правих и няколко пъти кръвни изследвания....като те винаги излизаха в норма/пълна кръвна картина, чернодробни, креатин фосфор киназа, калций, утайка и т.н./ И така....вечер заспивах без проблем .....със уморени и парещи мускули на краката и ръцете.....и сутрин се събуждах в същото състояние.....сякаш не бях спал и отпочивал, бях отпаднал и същите тези мускули си пареха и бяха умаляли. Само няколко часа след като походя малко те се втвърдяваха и търсех някъде да полегна.....Искам да отбележа че с тези проблеми успоредно с тях през цялото време си имах и една болка от ляво в реброто....на която болка никой от лекарите на които бях не обърна внимание всеки казваше че няма проблем. След като не се получи нищо с инжекциите и Милгамата отидох на изследване ЕМГ, при което лекарят отново беше категоричен че нямам никакъв проблем с проводимостта на нервите на долните и горни крайници. Започнах да се лутам....стигнах до известен Софийски професор невролог...който също ме убеждаваше че трябва да се успокоя и всичко ще се оправи. Така стигнах до там и за мое успокоение да си направя магнитен резонанс за множествена склероза/някой от многото лекари ми беше казал че трябва да го отхвърля това като възможност и го направих/....Отново резултата беше че не съществува такъв здравословен проблем в мен....Всички ми казваха да се успокоя че било на нервна почва......но аз не бях на тяхното мнение.....и така започвах всичко отначало и разширявах обсега на изследванията защото те си излизаха нормални а проблема си стоеше. Отново кръвни изследвания, съдов хирург, невролог, направих преглед и при ревматолог дори и психолог.....и пак нищо.....Незнам какво да предприема вече минаха почти 4 месеца откакто се появи проблема.....болките, сковаността и появата на бърза умора в тях , както и болката в ляво под реброто си стоят....Сякаш съм половин човек.....нищо общо със физическото ми състояние отпреди. Пих какви ли не лекарства.....но нищо. Незнам от какво се получи....дали от диетата, дали от тези хранителни добавки....или тези неврологични проблеми които са толкова популярни в днешно време.....Ходих последно при един млад специалист лекар на спортисти човек който ме прегледа и изслуша подробно, опипа ми мускулите и той установи че точно тези мускули са ми втвърдени и не са като бедрените мускули, бицепсите, гръдните мускули....Това беше първия лекар който каза че имам проблем в мускулите/за което съм му благодарен/ и не вярва да имам неврологични проблеми....той предположи че може да съм отворил някакъв проблем с тези хапчета които пиех за отслабване Hidroxycut24.......Незнам какво да Ви кажа ....просто ви го споделям....с надежда някой нещо да ми подскаже.....вече спрях да ходя на лекари.....просто свикнах с тази ситуация.....и вече нищо не е като преди....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby Bulgaricus » Thu Oct 07, 2010 11:15 pm

Здравейте,

не познавам тази хранителна добавка и не знам какво съдържа, но не е изключено тоно тя да е причина за заболяването Ви.

Вие колко сте висок, колко кг тежите, как се храните?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

slay_79
Posts: 5
Joined: Sat Sep 25, 2010 10:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby slay_79 » Fri Oct 08, 2010 4:22 pm

1.80 съм вискок 82 кг. В момента приемам повече течности, от към храната не се лишавам от нищо.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby Bulgaricus » Fri Oct 08, 2010 10:55 pm

Явно в някое от изследванията не е открита причината, но това няма нужда да Ви го казвам от тук.

Щом не е МС, не е възпалителен процес идва въпросът, дали по принцип във всички мускули Ви намалява силата или само в някои?

Антинуклеарни антитела изследвани ли са?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

slay_79
Posts: 5
Joined: Sat Sep 25, 2010 10:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby slay_79 » Sat Oct 09, 2010 10:45 am

Умалянето, слабостта и сдървяването ми е проблем само в мускулите на ръцете по-точно предмишниците и мускулите на краката по-точно прасците. С другите мускули поне за сега нямам проблем. Антинуклеарни антитела не съм изследвал не съм запознат с това изследване. Ако може да ми кажете нещо повече за тези антитела. И къде да ги изследвам? Благодаря Ви че се заинтересовахте относно моя здравословен проблем!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby Bulgaricus » Sun Oct 10, 2010 12:36 am

Можем много да обсъждаме, но е слабо вероятно тук да намерим причината.

Важно е да се прецени, дали силата по принцип намалява или координацията и също?

Когато установим коя е отговорната специалност, можем да Ви предложим лечение или поне диагноза в Германия.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

slay_79
Posts: 5
Joined: Sat Sep 25, 2010 10:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby slay_79 » Sun Oct 10, 2010 12:03 pm

С координацията нямам проблем, силата ми отслабва много. Благодаря за предложеното Ви лечение в Германия, ако имах тази възможност винаги бих опитал.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby Bulgaricus » Sat Oct 16, 2010 11:51 pm

Здравейте,

ако няма проблем в координацията не е вероятно да става дума за проблем с малкия мозък.

При общо и равномерно намаляване на силата на мускулите трябва да се мисли за две неща:

нервно или мускулно дегенеративно заболяване от тип на множествена склероза или дистрофия.

За тези заболявания има и кръвни тестове с антитела, които се пращат обикновено в чужбина, предлагали ли са Ви такива?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

slay_79
Posts: 5
Joined: Sat Sep 25, 2010 10:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby slay_79 » Tue Oct 19, 2010 8:45 pm

Не не са ми предлагали. Какво представляват тези изследвания не съм запознат с тях?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки и умаляне в мускулите на ръцете и краката

Postby Bulgaricus » Sun Oct 24, 2010 1:41 pm

Става дума за това, че в днешно време за забелязани едни специфични за всяка болест протеини в кръвта, които, ако са налични там, при условие, че няма никакво друго обяснение могат да доведат до диагноза. Но те се пращат обикновенно в Хайделберг от България за диагноза и първо трябва да има някакво предположение, не може всичко да се изследва и да се надява човек да се намери случайно причината.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests