Газове, честа голяма нужда, парене в стомаха и хранопровода

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Daniel
Posts: 8
Joined: Tue Apr 20, 2010 5:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Газове, честа голяма нужда, парене в стомаха и хранопровода

Postby Daniel » Tue Apr 20, 2010 5:21 pm

Здравейте,
от няколко месеца имам голям проблем със стомаха. Проблемите ми се състоят в следното:
имам газове, ходя често по голяма нужда (3-4 пъти на ден), имам парене в стомаха и хранопровода, болки в стомаха, не мога да държа на глад. Лекарите мислиха, че имам хипогликомия (пада ми кръвната захар) обаче не се установи. Под 3.5 не ми е падала. Не мога да държа на глад, ако не ям през 3-4 часа, ми се образуват някакви силни киселини в стомаха и почва да ми се премежва погледа, разтрепервам се, имам усещането, че ще припадна. В момента, в който хапна нещо почвам да се оправям. И така от много много време, близо 7-8 месеца. Ходих на гастро-ендо кринолог, откриха ми гастрит с колит, бил съм нервен и оттам съм получавал тези проблеми. Приписаха ми Нексиум от 20мг по 1 път на ден, заедно с едно дето се казва нещо си от 200 мг взимам го по 2 пъти на ден, сутрин и вечер. Ходих по лекари, но нещо не мога да попадна на добър специалист в Пловдив. Всички ме преглеждат отгоре, отгоре. Та си мисля, някой има ли идея да е бил в мойто състояние?

На 29 години съм, 171 см ръст, 90 кг. забравих да напиша, че откакто спрях цигарите 2-3 месеца по късно ми се появиха, тези симптоми и тъй като не мога изобщо да държа на глад, пълнея по малко и станах вече близо 90 кг. Много бих се радвал на съвет от някой.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Bulgaricus » Sat Apr 24, 2010 2:53 pm

Здравейте,

оисаната от Вас симптоматика е много често срещана.

Nexium® е добро лекарство, но с оглед на описаната от Вас автоанамнеза (самодиагноза) ми се струва, че не е много адекватно при толкова серизони симптоми да приемате само 20 мг протонен блокатор дневно.

Поставената диагноза “гастрит” означава само “възпаление на стената на стомаха” и не казва нищо за това каква е причината за това възпаление.

Гастроентерологът е трябвало да вземе и биопсия и проба за хеликобактер пилори, направи ли той това? Тази проба се взема при изследване, наречено “горна гастро-дуодено-ендоскопия”, т.е. когато с “маркуч Ви бъркат в стомаха”.

Ако хеликобактер пилори е налице се пие комбинация от два специални антибиотика едновременно с тях по поне 20 мг Nexium® на 12 часа, като Nexium® е добре да се приема три месеца, явно е, че имате киселини.

Освен това сигурно няма нужда да Ви казвам, че не трябва да пиете нищо газирано и високопроцентен алкохол.

Можете да си купите свободно продавани пробиотични таблетки и тях да ги пиете поне 3 месеца, но те не могат да спестят изследванията.

Апетитът и напълняването се дължат на много фактори – ако търсим физиологична причина, то трябва да се изследва на първо място щитовидната жлеза. Щом сам казвате, че сте нервен е добре да си помислите, дали няма да Ви помогнат някои “природни” методи на подпомагащо лечение, като например по 1 таблетка валериан на 8 часа (без ограничение на времето на прием) и по една таблетка жълт кантарион сутрин.

Така като цяло след около две седмици на прием е възможно поне психическите симптоми, а след тях и стомашните да се облекчат.

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Daniel
Posts: 8
Joined: Tue Apr 20, 2010 5:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Daniel » Mon Apr 26, 2010 12:28 pm

Здравейте,
не съм нервен според, мен това определение го даде докторката при която ходих и ми каза, че имам гастрит с колит. Но аз лично не съм доволен от нея. Каза ми нищо ти няма, добре си, всички тези сиптоми са на нервна почва. И аз се скарах с нея, защото лично съм говорил със светило в тази област (психиатър) и каза, че това са пълни глупости. За хиликобактер съм изследван но изпражненията и ми казаха, че нянам. Сама докторка ми изписа да пия Нексиум задочно по телефона, защото като бих при нея ми изписа пробиотик и Дуспалитин - за къркорене на стомаха, резултат минимален. След като говорих по телефона с нея и обесних отново на дълго и на широко, че това не може да продължава така. Тъпото в цялата ситуация, е че съм в командировка и сега се прибирам края на тази седмица. И да ви кажа, честно в Пловдив не мога да попадна на нормален доктор. Ходих при д-р Джурков, точно 5 мин му беше прегледа даже не ми видя снимките и хоп, преписа ми Крион 10 000мг и от него ми стана 2 пъти по лошо още на 3 ден. Та ги спрях, в момента докато съм в командировка се самолекувам, пия още Нексиум и Дуспалитин. Като се прибера в Пловдив, казах на майка ми лаборант е, да ми намери нормален читав лекар на който мога да отида да ме прегледа съвсем нормално и да ми се направи гастроскопия. Ще пиша по нататък, искам да ви попитам вие лекар ли сте?

Daniel
Posts: 8
Joined: Tue Apr 20, 2010 5:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Daniel » Wed May 12, 2010 4:22 pm

Здравейте,
отново на всички, след ходене по мъките 9 месеца най-накрая ми направиха Гастроскопия. Установи се, че имам гастрит с язвички, какво и да значи на 12 пръстника. В момента взимам пробиотик Лактофлор и Мепрезор от 20мг в продължение на 1 месец. Сега не е чак толкова гадно изследването, малко си провръщаш върху себе си, но всичко е наред. За 5-10 мин продължава. Преди да направя самото изследване взимах Нексисум от 20 мг в продължение на месец и имам подобрения от първоначалното ми състояние. Да речем в момента съм някадъе около 50% 60% максимум възстановен. Да се надявам, че ще се оправя напълно. След 1 месец трябва да ходя отново на лекар, за да се види какво ми е състоянието и евентуално да ми се направи колоноскупия или както там го каза доктора. Ако някой все пак знае, какво представляват язвичките на дванадесетопръстника да ми обесни. Пожелавам успех на всички и да не ги е страх от гастроскопията.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Bulgaricus » Thu May 13, 2010 12:34 am

Здравейте,

„нервността” не е обикновенно това, което си представяме, че е. Явно лекарката е имала някаква причина, за да направи това заключение.

Наистина има зависимост между стомаха и психичното състояние, защото отделянето на стомашни киселини, контракциите на стомаха и храненето зависят и от душевното здраве. По-нервните имат по-често пробелми със стомаха.

Конкретен лекар не мога да Ви препоръчам. Не познавам в Пловдив лекарите.

Моето име, адрес и квалификация са посочени в профила ми и в интернет страницата ни много подробно на три езика. Там може да видите кой съм. Не го публикувам във всяка публикация, защото не искам да излизат всички детайли за мен с гуугъл, като ме търси някой.

Язва на дванадесетопръстника е нараняване или дупка в епитела (вътрешното покритие) на продължението на стомаха, което се намира между тънкото черво и стомаха.

Липсват данни, дали при изследването е правена проба за хеликобактер в стомаха. Кръвните изследвания и тези на изпражненията не са признат критерии за доказване или за изключване на хеликобактер.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Daniel
Posts: 8
Joined: Tue Apr 20, 2010 5:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Daniel » Thu May 13, 2010 10:00 am

Не ми се спори, ама според мен едва ли за 5 мин. разговор, може да заключи, че съм нервен даже не ми видя снимките. Относно за Хеликобактера днеска ще ми излезне резултата, след 15ч бг време. Вземаха мисля, нещо като сонда от стомаха и ако имам доктора, каза че ще ми препише антибиотик. Дано да не ми се наложи да ми правят колоноскопия, макар, че го питах какви са данните за такова следване, че трябва да се направи, не ми отговори.

Daniel
Posts: 8
Joined: Tue Apr 20, 2010 5:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Daniel » Thu May 13, 2010 3:29 pm

Теста ми излезна положителен с Хеликобактер Пилори, ще ми на святкат здраво гъза с 2 антибиотика. :evil:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Bulgaricus » Fri May 14, 2010 11:07 am

Хеликобантерът е организъм, който се намира в стомаха и причинява, ако не се лекува правилно язва. Към лечението принадлежат стандартно два антибиотика, които се приемат едновременно, може дори и три и протонен блокатор, който се приема сутрин и вечер около 3 месеца.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Daniel
Posts: 8
Joined: Tue Apr 20, 2010 5:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Daniel » Fri May 14, 2010 5:24 pm

Аз се лекувам по точно този начин Фромилид и Duomox в продължение единият 7 дена, другият 10 дена заедно с Мепрезор 20мг в продължение на 1 месец и Лактофлор в продължение на 20 дена. Това как ви се струва? 3 месеца да пия антибиотици няма ли да се гътна, да си увредя бъбреците?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Bulgaricus » Fri May 14, 2010 8:23 pm

Има риск за увреждане на бъбреците. Да, това е така.

Когато лекарите предписваттерапия обаче, те претеглят рисковете и решават кое е по-опасно - лечението или нелечението.

И моето мнение е, че в тези случаи рисковете от допълнителни щети на здравето са по-малки от тези, ако просто така продължавахте да живеете без лечение.

Хеликобактерът със сигурност причинява язва, ако се чака достатъчно дълго, а тя трудно до изобщо не се лекува.

Затова е много важно да спазвате точно лечението, да не пиете газирано и високопроцентен алкохол и да спазвате останалите препоръки на лекарите.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Daniel
Posts: 8
Joined: Tue Apr 20, 2010 5:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Daniel » Thu May 20, 2010 2:16 pm

Аз азкохол и газирано не пия по принцип. Можеш ли да ми кажеш точно какъв тип храни трябва и мога да ям? Мерси предварително.

Daniel
Posts: 8
Joined: Tue Apr 20, 2010 5:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Имам проблеми със стомаха

Postby Daniel » Wed Jun 02, 2010 10:39 pm

Ще ми отговориш ли? Благодаря ти много.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests