Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Fri Mar 26, 2010 4:16 pm

marty anty _ колкото до твоя въпрос !Пия го вече 5 месец на 12 май права 6 месеца точно и го спирам отвсякъде .РЕЗУЛТАТ ли .. еми има резултат , но остават подутини като пъпка - вътрешна ,които нз дори дали се махат .
2.Аз също съм абитируент .5 месец и все още съм си акнеичен агент .. със изсъхнали усти и кожа което е хубаво , но до бала знам че няма да сам това което желая... въпроса е дали ще се излекувам . в което силмо вярва !
3.Аз също много се харесвам .. като цяло и фигута и лице и т.н но АКНЕТО ми ебава майк...та,много момичета са ме харесвали и до сега ако нямах акне всичко щеще да различно така е ,,,НО това е работата такава каквато е ... ша се борим цял докато не стане да му ебем майката ..
Съжалявам за ругатните , но само така мога да изкажа това което ми е на сърцето .... Успеееххххх и дано става вече мечтата.която чакаме цял живот !
4.Колкото до нашия съветник булгарикус .искам да ти задам ено въпросче,Казваш че няма и не е добре да ползваме сапун..ясно ама ако ползваме след терапията цветни кремове и фактори ... как ша ги измием без Сапун ? Благодаря

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Mar 27, 2010 5:35 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Sat Mar 27, 2010 1:04 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Mar 27, 2010 2:55 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ramzess
Posts: 4
Joined: Fri Mar 12, 2010 11:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ramzess » Tue Mar 30, 2010 9:08 pm

Благодаря на Bulgaricus за изчерпателния отговор на предишния ми въпрос. Имам още едно питане до Вас и ще се радвам да ми отговорите, когато имате възможност :
Преди това отново да спомена, че съм висок 191см и тежа около 118кг.

След направени кръвни изследвания и повторна консултация с лекар (проф. Цанков от кожната клиника към Александровска болница), днес ми беше назначено лечение с Роакутан по 60мг дневно (3 пъти на ден по 20мг). Тъй като през последните 2 седмици ползвам Зинерит лосион сутрин и вечер + измиващ гел за лице на Eucerin, лекаря ме увери, че мога да продължа да ги ползвам по време на лечението с роакутана. Даже спомена, че роакутана си засилвал действието в комбинация със зинерита. Бих искал да споделите Вашето мнение и препоръка относно предписаното лечение. Ще се радвам и други форумци, които са приемали/приемат Роакутан да споделят мнението си, тъй като съм малко объркан. Благодаря предварително на всички за отговорите.

jjjay
Posts: 15
Joined: Fri Jan 22, 2010 2:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jjjay » Tue Mar 30, 2010 11:45 pm

Здравейте,в момента и аз използвам Зинерит,заедно с измиващ гел ефеклар на Ла Рош,както и флуида Ефеклар К,който нямаля мастната секреция.Успоредно с това пия и бирена мая.За сега положението е добре.Имам 2-3 пъпки по челото.Притесняват ме червените пигментации(петна),които остават.Има ли процедура,която помага за тяхното премахване или някакви избелващи кремове и лосиони като тези на биотрейд например biotrade-bg . com/index.php?p=8&l=1&c=4 Имат ли ефект тези продукти?В едно комзетично студио видях,че премахват петна,тези дни ще разуча как стоят нещата.Иначе дерматоложката от Варна ми предложи дермаобразио през есента или зимата.Това е за сега.Благдаря Ви.ПоЗдрави.

pesho
Posts: 41
Joined: Fri Oct 30, 2009 12:21 am
Location: Пловдив
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pesho » Thu Apr 01, 2010 9:14 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Apr 02, 2010 4:45 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ramzess
Posts: 4
Joined: Fri Mar 12, 2010 11:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ramzess » Fri Apr 02, 2010 10:42 pm

[quote="Bulgaricus"]@ramzess

Да, можете да продължите да ги ползвате, щом лекарят така Ви е казал. Аз няма какво друго да Ви кажа, щом вече има предписано лечение, освен че то трябва да се следва.
Въпреки всичко 60 мг дневна доза изотретиноин, съчетана с комбиниран препарат от еритромицин и сапун + още едно лечебно средство ми се струва много „ударна”. Въпросът е колко тежко Ви е акнето и какви резултати искате да постигнете за какво време. Eucerin имат 30 различни продукта, Вие този с урея ли приемате?


Благодаря Ви за бързия отговор!
Въпросният измиващ гел се казва Еucerin dermo purifyer reinigungsgel (200мл)
На въпроса Ви колко тежко е акнето ми - според лекарите изобщо не е тежко, аз също бих го определил като "леко" тежко. Относно "ударната" доза, точно от това се притеснявам - да не се "претовари" кожата на лицето и да се получат някакви нежелани усложнения... Днес ми е първи ден от приема на Роакутана, след 2 седмици съм на контролен преглед. Съвети и препоръки винаги са от полза, особено Вашите, така че ще се радвам на Вашия коментар.
Весело посрещане на Великден на Вас и на всички форумци!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Apr 03, 2010 6:11 pm

@ramzess

Здравейте,

дозата е сериозна, но няма някаква особена опастност, освен вече обяснената. Може всичко да ползвате и все пак трябва да има някаква причина, щом са Ви го предписали.

Внимавайте с напукването на кожата, усните и чернодробните показатели.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby nik4o27 » Mon Apr 05, 2010 12:27 pm

Честито Възкресение Христово на всички!!!
Булгарикус,привет,вече съм на месец от началото на терапията(приемах по 70мг първите 25 дни,но от седмица минах на 20-0-20,посъветван от теб и ще продължа така до края).Прави ми впечатление,че доста черни точици(трънчета ми се появяват по носа най вече) и един лек сърбеж в очите,който всъщност може да не е страничен ефект,но искам да прочета мнението ти....
Искрени поздрави и благопожелания за здраве и щастие!!!

Deadwinga
Posts: 12
Joined: Thu Mar 11, 2010 1:45 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Deadwinga » Wed Apr 07, 2010 2:02 pm

Здравейте Булгарикус,

Както писах в предното си мнение съм 182 см, 65 кг и взимам от месец Роакутан 2х20 на ден. Вече спряха да ми излизат пъпки по лицето, а страничните ефекти са напълно търпими. Проблемът е, че чернодробните изследвания след първия месец са със завишени показали - особено АСАТ, който е 3 пъти над нормата. Лекарката ми препоръча да пия много сокове, да ям плодове и да взимам Лив52 - хепатопротектор. Имате ли някакви препоръки относно кои хепатопротектори са добри и дали могат да се съчетават повече от един за максимален ефект, т.е. да взимам едновременно лив52 и карсил (примерно). Не искам в накакъв случай да прекъсвам лечението си затова ще съм много благодарен ако можете да помогнете по този въпрос.

Благодаря предварително

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Wed Apr 14, 2010 6:04 pm

Здравейте,

Добре дошли в новия ни форум, който от 01. май ще започне да работи активно!

@nik4o27

Не съм съветвал за промяна на терапия. Тя може само от лекуващия лекар да се промени, но намалянето не крие акутни опасности.

Черните места са признак за напреднала фаза на лечение, която не е завършена. Един вид можем да кажем, че черните точки са “умиращите пъпки” – твърда част от секрет, който вече го няма в следствие на лечението. Много внимателно трябва лекарят да прецени дали няма да е удачно да се удължи лечението с един месец още.

@Deadwinga

Здравейте,

Боледували ли сте досега от хепатит? Измервали ли сте си “титъра” за хепатит Б, кога е правена последната Ви ваксина за хепатит А и Б?

Дозата не е висока.

При Вас обаче трябва да се положат повече усилия, отколкото при другите, защото проявявате чернодробна слабост.

На тази тема можем часове да си говорим.

Пишете ми преди това как се храните, с какво, дали употребявате хранителни добавки, витамини, алкохол, други лекарства или “неофициални” стимуланти, както и дали спортувате?


Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby nik4o27 » Wed Apr 14, 2010 8:10 pm

Здравей Булгарикус,казвате че черните точки са признак на прогрес в борбата с Аканото :) ,но аз не съм в края на лечението,а дори напротив,само месец и половина
приемам Роакутан,а остават още 4 и половина месеца.....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Wed Apr 14, 2010 9:25 pm

Малко обърнах имената. :)

Да, това е добре, че още сега са се появили. Бях останал с впечетление, че един месец остава вече, а Вие ги приемате от един месец. Удължаването на лечението така вече не е релевантно за Вас, но през лятото няма да Ви е лесно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests