Много притеснена...

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Cvetelina_g
Posts: 4
Joined: Wed Mar 31, 2010 7:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Много притеснена...

Postby Cvetelina_g » Wed Mar 31, 2010 8:14 pm

Здравейте...моля ви за по-бърз отговор защото се чувствам много объркана и подтисната. Незнам вече към кого и дали е разумно да се обърна към някого.....просто немога да се контролирам.
Страхувам се от всички болести и всички симптоми. Оглеждам се, опипвам се, ходя постоянно по лекари, вземам направления за мамолог, гинеколог, невролог, хирург, очен лекар......
Изпитвам страх че може да съм болна от рак. Аз или близките ми. Изпадам в страхотни депресии, а в някои моменти на криза ми пада много кръвното, имам силно сърцебиене и задух, това може да продължи с дни.
Преди година баща ми почина от рак на панкреаса. Мислех че се съм го изживяла но очевидно имам доста сериозен проблем. На 26 години съм. Имам момченце на 5 годинки. Страхувам се постоянно за живота на близките си и мен самата.
Преди месец оперираха съпруга ми от дискова херния. Бях с него в болницата 1 седмица. Там имаше само оперирани от тумори и хернии. Спах на столове защото за мен нямаше легло и започна страшно много да ме боли лявата ръка. Имам проблем с гръбнака защото още миналата зима след един тежък грип получих много силни болки и ходих на ортопед. Каза ми че имам видима сколиоза . Тогава болките постепенно отшумяха... Сега след престоя в болницата, година а може и две да са след последните болки не помня вече, започна пак. Болки в гърба, лявото рамо, сгъвката на ръката и изтръпване на безименния и кутрето. Разболях се и от грип. Но точно когато съм се разболявала явно от втрисането болките бяха още по-силни. Взех направление за невролог. Прегледа ме и ме разпита обстойно, обясних за схващанията, за болките за изтръпването. Каза че причините са многобройни но не и сериозни в смисъл такъв че от тогава само се тегли но не се умира....
Прати ме на рентген на шийни прешлени за всеки случай. Там стана ясно че имам приплеснати дискове,изгладена лордоза..../незнам какво означава/, и лека дископатия. От там сама реших да ида при ортопед. Той пита имам ли болки в главата и каза че е много възможно да получавам и това но да не се притеснявам. Изгърбена съм доста, усещам се....но сколиозата не е прогресираща. От там реших да си направя ПКК, на мен и малкия защото той пие повече вода и се изплаших да няма диабет. Помолих и мен да изследват. Резултатите са много добри и на двамата. След всичко това напипах увеличен лимфен възел на врата си. Немога да преценя колко увеличен е и какъв е по принцип защото го напипвам само по време на настинка и не се случва за първи път. Един отстрани на врата и един под брадичката. И двата са с размери, може би....2-3-4 мм. В интернет каквото и да се напише излиза симптом на рак. Стах неспокойна. Започнах да се изследвам цялата.
Болките в ръката и рамото, както и гърба и изтръпването изчезнаха напълно с времето. Получава се лека болка при повече натоварване, но остана едно схващане на врата....болката е понякога като стрелкаща. И не е постоянна в никакъв случай, нито е силна. Но е неприятна, с,каш някоя вратна жила се е възпалила. Немога да преценя дали идва от лимфния възел но е в лявата част на главата и в оставата на тила. От около 2 години когато започнаха и проблемите ми усещам и сякаш изтръпване на окото , все едно клепача ми е затворен , а не е . Чета за тези симтоми и получавам МОМЕНТАЛНО и други !
Изтръпване на цялата лява част на лицето с болка точно одзад в ляво в тила.
Като спя нямам никакви проблеми и непросредстмвено като стана също. започват през деня и особено вечер имам чувство че всичко се изостря. Започвам да си представям как ме пращат на скенер , откриват ми тумор и как малкото ми момченце остава без майка.............Никога до сега не се бях осмелила да го кажа..............Буца имам в гърлото и ме е страх толкова много че немога дори вече на лекар да ида. Очите ми са пълни със сълзи и мисля само за тумор. В главата...на гърдата...незнам........
Възможно ли е всичко това да са симптоми на психически проблем. Психическият проблем поражда ли физическа болка и дискомфорт или това са само успокоения за някои.....
Леко уголемена е и лявата ми сливица. Със слаб имунитет съм. Ходих преди 3 дни в една частна лаборатория да си направя диференциално броене. След резултатите и разговора с жената тя категорично каза :" Проблема не ти ев лимфния възел момиче........" Това хем ме "успокои", хем ме притесни и аз незнам защо. Не вярвам на лекарите, на изследванията , на резултатите.......получавам по нов симптом във всеки момент. И изчезва сякаш като се разсея...след това веднага се връща..........................
Болката в главата и врата и сковаността от ляво ме притесняват най-много.
Какво да правя. Какво ми има.................................
Днес започнах да меря всичките си дрехи, да не би да съм започнала да слабея, защото ако рака е напреднал и не се вижда на кръвната картина отклонение, може да е вече късно...................
Посъветвайте ме.....Възможно ли е всичко да е на психическо основа или имам сериозен физически здравословен проблем.
Страх ме е дори от отговорите които ще прочета, от хората които ще се включат и дали няма да има такива, които да кажат че и те са били така и имат тумор примерно........................
Никога , никога не съм била толкова искрена..............

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Wed Mar 31, 2010 10:16 pm

Почети за хипохондрията.

Cvetelina_g
Posts: 4
Joined: Wed Mar 31, 2010 7:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Cvetelina_g » Wed Mar 31, 2010 10:26 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Wed Mar 31, 2010 10:52 pm


Cvetelina_g
Posts: 4
Joined: Wed Mar 31, 2010 7:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Cvetelina_g » Wed Mar 31, 2010 11:09 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Thu Apr 01, 2010 12:26 am


Cvetelina_g
Posts: 4
Joined: Wed Mar 31, 2010 7:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Cvetelina_g » Thu Apr 01, 2010 10:25 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests