Подути лимфни възли около шията,врата,слабините,подмишниците

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Enchev75
Posts: 1
Joined: Mon Mar 22, 2010 2:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Подути лимфни възли около шията,врата,слабините,подмишниците

Postby Enchev75 » Mon Mar 22, 2010 3:34 pm

Здравейте!

От гр.Силистра съм и бих искал да задам няколко въпроса:

Синът ми е на 2год. и 10м. тежи 11,500кг.височина 95см. и има подуване на лимфни възли около шията, врата, слабините и под мишниците. В зоната на мишниците;слабините са по-малко изразени, не се виждат, само се напипват. Проблемът е най-забележим по шията в дясно и по-малко на вратът. Преди 1 год. след настинка се появиха на вратът с големина на бобено зърно. Обърнахме се към личния доктор и той ни прати на кръвни изследвания; Изследванията бяха добри и ни предписа антибиотик, който приемахме 10 дни. Всичко като ,че ли малко отмина, лимфите отзад малко спаднаха, но до известна степен все още личат. Преди 1м. след симптоми на запушен нос,зачервено гърло и лека кашлица се подуха и в областа на шията като отляво е почти незабележим а отдясно видимо уголемен някъде с размер на дължина около 3см.и широк около 1 см.
Отидохме отново при личния доктор,пак изследвания на кръвта;добри отново.

От няма на къде вече бяхме изпратени на хематолог. Д-р. Маркова откри ,че освен на шията и вратът има подути лимфи и под мишниците и слабините,след основно палпиране.Провери и в зоната на корема, но каза ,че няма и това било добре! След целия този обстоен преглед,констатира заболяване "Инфекциозна монуниклеоза"

Предписа ни антибиотик и още някакви капки,които ни приготвиха в аптеката;капките се поставят в носът и са с голям брой различно съдържание. Трябваше да ги даваме на 3 пъти по 5дни ,като между всеки 5 дни почивка.

Знам,че трябва да спомена медикаментите,но ми е много трудно да ги разчета от рецептата,съжалявам! Знам само,че антибиотика е широкоспектърен, а и капките също!

След около месец и нещо лимфите значително намаляха,като видимо поизчезнаха, единствено на пипане все още се усещаха.
И така до тук долу-горе добре, но преди 2дни след повишена температура със зачервено гърло нещата се повтарят наново! Лимфният възел отдясно отново се поду,почти със същите размери като първия път.Тоест Д-р. Маркова каза,че са група лимфни отдясно не е само един!
Искам да попитам какво бихме могли да направим от-тук насетне!? Моята съпруга и аз сме много притеснени и какво ли не ни минава през главата вече!!!

Моля, за съвет!!!

С най-добри пожелания:


сем.Енчеви

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Mar 23, 2010 12:32 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Mar 27, 2010 6:10 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests