Помощ,кой ще ме излекува?

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Fri Jun 19, 2009 12:51 am

Фотографе, аз ще ти отговоря - и по трите причини, за това не може да мине на скенер, още по-лошото е, че младата ми, малка, красива дъщеря, умна и интелигентна със също не по-лошата си майка, която 15 години работи и редовно си плаща всички неща на тъпата държава, при това и двете не сме циганки, при това не взимам и никога не съм взимала детски надбавки, трябваше да чака 2 години, за да мине на ямр, и то не благодарение на касата, която искаше от 9 невролога вода, както се казва в приказките, а благодарение на добрите мой приятели. За съжаление е така.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Jun 21, 2009 7:31 pm


vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Sun Jun 21, 2009 10:04 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Mon Jun 22, 2009 10:40 pm

vanes, нямаш никакви забрани.

БТВ, ако имаш питания за здравето си, бъди така добра да ги отправяш където им е мястото. Правилата важат за всички!

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Tue Jun 23, 2009 1:38 am

Понякога правилата трябва да се нарушават. Ако всички хора в света са спазвали правилата, считай, че до сега да сме измрели и нито вест, нито кост да не е останало от нас. Ако до сега бях спазвала правилата, то щеше да имаш един перфектен форум, в които нещата да потъват назад във виртуалното време, а сега, както виждаш, имаш една съвършена- не по правилата тема, която почти достига по брой посещения твойта любима тема - по правилата, и освен това в нея имаш цяла история на един рак. Това го няма никъде в нета, повярвай ми, преровила съм всичко свързано с рака - на български, английски, италиански и руски. Така, че може само да си ми благодарен, че не спазвам правилата. Ако искаш форумът ти да е правилен и непосещаван - можеш да ми кътнеш съобщенията и да ме пейстнеш, където пожелаеш. Веднъж го направи. Благодарение на орязването ти, сега в "моята тема" - "Помощ, кой ще ме излекува" липсва частта - "Как се съобщава диагноза за рак", която дори и ти няма да можеш да намериш на мястото, на което я премести. Админите, трябва да могат да съобразяват такива неща, ptomoff! Много си гаден!

Към Булгарикус и Фотографа,

може ли обривът ми да е нерво дермит или нещо такова, свързано с ядосване? Благодаря предварително, вие сте по-добрички, в сравнение с злия ptomoff: "правила, правила". (Ако някой иска нещо да важи за всички, значи е комунист!)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Jun 23, 2009 2:55 am

Ванес, добре е правилата да важат за всички и това е демокрацията, а не комунизмът. :)

Невродермит е това:

http://www.schule-bw.de/schularten/sond ... s/pic4.jpg

http://www.planet-schule.de/tatort-mens ... tis_4c.jpg
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Tue Jun 23, 2009 8:48 am

Да, хубаво е - така се създава добро стадно чувство. Ти, Булгарикус, тогава защо ми пишеш тук, а?

Дано да не стигна до такъв невродирмит, макар че съм на път.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Jun 23, 2009 5:10 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Tue Jun 23, 2009 5:58 pm

Като човек, който има няколко форума и се занимаващ се основно с оптимизация на сайтове, ще кажа, че разделянето на теми е най-добрият вариант. Ванес, ти твърдиш, че това е станала най-добрата тема за рака. А мислиш ли, че някой с рак го интересува твоя невродермит?

Относно броя на прегледите на темата. В друг мой доста по-посещаван форума, най-разглежданата тема е с над 125 хиляди прегледа - аболютен фаворит, но темата нито е по тематиката на форума, нито е тази, заради която хората посещават форума. Това, което прави форума посещаван е точно темите, разделени по тематика и гледани 2-3-5000 пъти.

В заключение - никого не съм вързал да стои насила. На когото му харесва, стои и спазва правилата, за останалите - има десетки други .

Ваш Ким Чен ИР

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Wed Jun 24, 2009 12:48 am

Извини ме, ptomoff, няма повече да пиша в твоя форум.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Wed Jun 24, 2009 7:53 am

Ами, успех.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Jul 04, 2009 2:29 am

Айде сега, Vanes, не се сърди.
Last edited by Bulgaricus on Sat Jul 04, 2009 4:42 pm, edited 1 time in total.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jolene » Sat Jul 04, 2009 3:46 pm

Кой от двамата да не се сърди? :)

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed Jul 15, 2009 11:26 pm

Vanes ми стана много симпатична и бих се радвал да се видим, да поговорим и да пием по бира. По въпроса как се съобщава диагноза рак. Ами внимателно и на порции. Във възходяща градация. Много е болезнен въпроса. Колегите специалисти, които са до болка наясно с диагнозата и прогнозата много често мълчат. И се налага чак аз да съобщавам лошата вест. Какво правят с приносителите на лоши вести знаете сами. Когато пациента и близките не са в състояние да понесат фактите и аз си мълча. А когато има шансове, а няма време за отлагане съобщавам директно, безжалостно, очи в очи. Както постъпих с последния пациент. След като му предлагат операция, значи има шансове да живее. При това заболяване това е рядък шанс. Направо си му казах, че ще умре в скоро време , ако не се оперира. Оставих го да премисля и сам да реши. А Vanes да ми се обади като реши да пием бира.

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Mon Sep 28, 2009 9:26 pm

Обаждам се. :-) Къде ще пием бира? Сега може би ще трябва да направя и нова тема, освен ако приятелят ти не реши да я направи той :lol: Моля да се озаглави: "На бира с лекар!"

Това за диагнозата е интересно. На мен ми съобщиха диагнозата в 10 часа сутринта на връх Коледа. Не припаднах. Обаче аз не я съобщих на баща ми докато умря. Т.е. никога не му я съобщих. Измислих толкова много неща, че направо станахме като в онзи еврейски филм, в който бащата лъжеше детето си, че концлагера е игра, казваше се "Животът е прекрасен". Та за това, второто съобщаване питах. И си мисля, че това е верният отговор: На близките на пациента трябва да се съобщава директно, бързо и без заобикаляне. На болния, ако се знае, че няма шанс и ще умре до 2-3 месеца, не трябва да му се казва въобще. Те болните сами си разбират, вероятно, но не са сигурни. А когато не си сигурен, че ще умреш, някак си е по-хубаво.

Обаче на близките, освен диагнозата, трябва да им се казват и шансовете и времето, което остава. Аз постоянно питах и не ми казваха, а можеха да ми кажат предварително. Можеха да ми кажат и че няма смисъл от химиотерапия, от спиране на кръвта, от каквото и да било. Всичко се знае. И затова съм много благодарна на Булгарикус, който ми казваше нещата тук. И те така се и случиха. Слава богу, по лекия вариант.

Намразих си зодията заради този рак. Дано колкото може по-малко хора да се разболяват от него. И колкото може повече хора да могат да казват "Победих рака!"

Така или иначе, трябва да се живее на max - тогава дори и ако умре човек, ще си знае че е победил рака.

Освен това, аз вярвам в това, че човек не умира, не само идеалистически и не заради халюцинации (както казва Булгарикус, че се получавало). Според мен няма как човек да изчезва напълно, защото как например изчезва говоренето?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests