Гинекомастия, къде как и за колко?!

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

suckme
Posts: 3
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby suckme » Mon Jan 26, 2009 12:56 pm

Здравейте на всички. Виждам, че цената на операцията е намалена на 600 евро. Дали е намалена или не е обновен сайта?

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: гинекомастия

Postby fotografa » Fri Jan 30, 2009 1:29 pm


suckme
Posts: 3
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: гинекомастия

Postby suckme » Mon Apr 13, 2009 4:40 pm


gynecomastia
Posts: 3
Joined: Thu Jul 23, 2009 6:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby gynecomastia » Fri Jul 24, 2009 12:02 am


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri Jul 24, 2009 6:47 pm


sts81
Posts: 1
Joined: Sun Sep 27, 2009 7:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sts81 » Sun Sep 27, 2009 7:18 pm

Здравейте от скоро посещавам този форум, но бих искал да Ви споделя и аз за моят проблем, който беше същия като вашия. Аз съм на 28 г. И аз като повечето от вас имах гинекомастия с влизането в пубертета, докато преди месец се разрових обстойно в нета и намерих според мен правилното решение а то бе следното: съветвам Ви и вие да го сторите нито боли, нито пък е скъпо.
Отидете до личния си лекар и поискайте направление за ендокринолог, който ще ви види на ехограф и ще потвърди това за което отивате при него. След това му кажете че искате да се оперирате и той трябва да ви насочи и даде направление за гръден хирург, който работи по здравна каса, срещате се с него и решавате как и кога ще се оперирате и всичко свършва. Аз съм от Варна и се оперирах при Д-р Славов в Окръжна болница и не съм платил абсолютно нищо, освен потребителската такса за престой в болницата 4.80, защото се наложи да остана една нощ, тъй като операцията е с пълна упойка. Ами това е от мен дано да ви бях полезен и действайте няма нищо срамно и страшно. Успех!!!

reason
Posts: 14
Joined: Sun Aug 05, 2012 1:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby reason » Sun Aug 05, 2012 4:14 pm

Първо да предупредя - не съм медицинсо лице, но ето с какво надявам се мога да помогна.
(Изтрито от администратор)

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby ptomoff » Fri Aug 10, 2012 5:23 pm

reason, виждам, че искаш да помогнеш, но това не са форуми за взаимопомощ!

reason
Posts: 14
Joined: Sun Aug 05, 2012 1:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby reason » Fri Nov 23, 2012 3:41 am

ptomoff, няма лошо. Просто вече минах по този път и се излекувах без помоща на лекари. Сам се оправих, четейки форуми, статии и т.н. Мисля, че един средноинтелигентен човек, който малко от малко разбира как се търси в Гугъл, може да намери предостатъчно информация за това заболяване, сам да извлече полезната информация от плявата и дори да се излекува, без да посещава лекар (ако е в начален стадий разбира се). В другите ситуации си трябва лекар, ето защо съм написал и по-горе, че не съм такъв и ако случая е по-сериозен (което ще разбере след снимката, а някои случаи дори не се налага снимка - хехе), то всеки с малко мозък в главата ще се ориентира към доФтор. Е, разбира се минах през личната си лекарка, за да си взема направление за мамолог, без да се налага тя да ме преглежда или каквото и да е. Директно си отидох с искането за направление, да си направя снимка да видим каква е тая бучка. Както си мислих се оказа гинекомастия. Проведох си сам лечението и то успешно - справка, ако искаш ти давам двете снимки преди и след. Така, че специално за тоя проблем, спокойно бих могъл да помогна на всеки, който се интересува и то съдейки по редовността Ви в този форум не мисля, че съм направил нещо глупаво!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby ptomoff » Fri Nov 23, 2012 7:44 pm

Не казвам, че е лошо. Просто казвам, че в този форум НЕ толерираме съвети дадени от немедицински лица. Има десетки форуми, ако искаш пиши в тях, тук - недей!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby Bulgaricus » Sat Nov 24, 2012 4:11 pm

Не разбрах за каква "редовност" иде реч? Гинекомастията не акутно заболяване и няма нужда от незабавна помощ.

А една по-висока редовност би предположила двустранност, питащите тук го правят анонимно и не заплащат такси и въпреки това получават адекватна информация, от която никой вече 5 години не се е оплакал. Ако това качество не е "достатъчно редовно", то бих казал, че всеки може да види какво и как ще му се отговори другаде. Живеем в свободна държава и не сме безалтернативни.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

reason
Posts: 14
Joined: Sun Aug 05, 2012 1:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby reason » Sat Nov 24, 2012 5:55 pm

Bulgaricus, напълно съм съгласен с всичко написано. В този ред на мисли не виждам какъв е проблема, че съм изказал някакво мнение, дори да не съм лекар, а като човек, който вече е минал през това.

Отговор от Булгарикус: пиша тук, за да не спамя повече. Правните условия сме ги посочили тук: viewforum.php?f=17. Като частна общественополезна платформа се решихме да не сме платформа за даване на гласност на лични мнения и разкази за успешни лечения, а на специализирани отговори по принципа на оценка на риска и на биостатистични методи, т.е. пишат само лица, които или са лекари, медицински специалисти или имат образование, даващо им квалификация да работят с медицински данни. Дискусията винаги е много дълга и безсмислена и аз не съм готов да я водя всеки път, когато някои иска да я води. За един и същи проблем решението при всеки човек не е едно и също. Такова едно може да помогне на Вас и да убие друг. То зависи от това колко дълго е имало симптоми и кои точно изследвания са правени. Вашето лечение не е принципно приложимо за всички и затова е опасно да се пише във форум, където всичките теми са контролирани. На Запад има и термин за едно такова престъпление: ако с действие и/или бездействие се остави някой с вярата, че нещо е еди си как, а то не е така. Така, ако ние толерираме лични препоръки за лечения, ние им даваме гласност и ги легитимираме с действията и бездействията ни, което дава повод да бъдем основателно обвинени в заблуда.
За да можете да пишете, трябва да променим правните си условия.
Не знам, дали сте обърнали внимание, но ние сме немско юридическо лице, управлявано в и от Германия. За нас законите не са "ала-бала" и с тези правни условия нямаме капацитет за такъв контрол. Все пак можете да ми пратите на лично съобщение каквото искате да напишете, ще Ви отговоря.

Thermal
Posts: 1
Joined: Sat Oct 19, 2013 5:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby Thermal » Sat Oct 19, 2013 5:42 pm

Здравейте,
Имах гинекомастия в начален стадий, изявена различно в 2-те гърди. Да ви кажа честно въобще не изглеждах добре естетически. Макар че не вреди на здравето, то вреди на психиката. И затова реших да се подложа на съответната опрецаия. В началото разгледах възможностите, но всички бяха в частни клиники и съответно цените бяха много високи ( от около 1800 лева). Но не се отказах и за мой късмет разбрах, че може отстраняването на гинекомастия да се поеме и от здравната каса. Да точно така - по клинична пътека 180. Сега ще се опитам да изредя стъпките по които минах, за да достигна до операционната маса. Пиша този текст 2 дни след операцията.
1. Отивате при личния лекар и го информирате за вашия проблем, а ЛЛ(личният лекар) ви дава направление за ендокринолог( потребителска такса около 3лв.)
2. Ендокринологът ви предписва изследвания на хормоните ( не всичко се поема от здравната каса) - вземане на кръв, спермограма - моята в Майчин дом (30 лева), мамограма (около 30 лева) - моята я направих в Ракова болница в София (до метротостанция “Г.М. Димитров”). ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ХОРМОНИТЕ ВИ ТРЯБВА ДА СА В РЕД, ЗА ДА СЕ ПОДЛОЖИТЕ НА ТАЗИ ОПЕРАЦИЯ.
3. Отивате при ЛЛ с резултатите и си изисквате направление за хирург. В моя случай - доктор Василев, практикуващ във ВМА - София ( първо можете да му се обадите, за да се разберете за дата за преглед, после вземете направлението, защото то има давност от месец http://www.vma.bg/specbg.php?sp=28 ).
4. Отивайки на преглед се определя дата за операцията. Задължително се правят изследвания на кръв, урина, скенер на сърце и бял дроб, екг и преглед при кардиолог. Тези изследвания се правят не по рано от седмица преди операцията, за да са актуални. Някои си ги направих в поликлиниката при ЛЛ, а други (екг и кардиолог) във ВМА. Друга важна част е и консултацията с анастезиолог. Операцията е с пълна упойка.
5. В деня преди операцията ви приемат в болницата. Отивате сутринта с всички необходими документи, приемат ви и попълвате още някоя и друга бумага. Но ако не ви се стои цяло едно денонощие в болницата преди операцията, можете да попълните един документ, в който казвате, че поради семейни причини ще напуснете болницата вечерта и ще се върнете на другия ден (денят на операцията).
6. Самата операция. Както казах при мен беше с пълна упойка. Страх има, всеки се страхува, но болка няма. Заспивате преди операцията и изведнъж се събуждате вече в стаята. Не помня колко точно проължи, но е около час, час и трийсет. Малко сте замаян от упойката, но болка не се чувства, поне аз не чувствах. По-скоро чувството е като една сериозна мускулна треска. Но не се притеснявайте, ако ви боли ще ви дадат болкоуспокойяващи.
7. След операцията: няма специална диета, естествено не трябва да се натоварвате физически за определен период от време и трябва да носите пристягащ колан (44 лева от аптеката във ВМА), взима се антибиотик за 3 дни, хапче на ден. Оток има. Не знам кога ще спадне. Болката намалява с всеки изминал ден, но си трябва почивка от няколко дни( 2,3).
За сега е това, ако има нещо друго питайте.

Прочети повече: http://www.bb-team.org/articles/3950_ginekomastiya#ixzz2iBAEhHTA

gynecomastia
Posts: 3
Joined: Thu Jul 23, 2009 6:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby gynecomastia » Wed Nov 27, 2013 11:40 am

При гинекоамстия операцията е като при раждането - може и безплатно, може и платено, но повечето предпочитат да си платят за да са сигурни в качеството и отношението. Ако ще се оперирате и се чудите дали да минете по НЗОК безплатно или си платите на някой добър платичен хирург на частна практика, най-добре първо прочетете статията ми за плюсовете и минусите на двата вариянта http://www.gynecomastia-bg.com/2013/11/gynecomastia-operacia-cena-nzok.html

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Гинекомастия, къде как и за колко?!

Postby Bulgaricus » Wed Jan 15, 2014 10:44 pm

И двете горни мнения са допустими. Всеки сам да си прецени. Като ги преглеждах повъхностно забелязах една грешка във второто - анестезиологът е отговорен само за наркозата. Той няма отношение с болестта, друг решава. Той има отношение само с наркозата Ви и дали такава може да бъде проведена.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests