Стафилококова инфекция в кръвта на...куче

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
lazarova
Posts: 1
Joined: Sat Sep 26, 2009 12:42 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby lazarova » Sat Sep 26, 2009 1:10 am

Здравейте булгарикус. Кучето ми е със стафилококова инфекция на кръвта(американски стаф 4г). има стафилококи ауреус. От 2- 3 години е с тази инфекция, която наи-силно засяга лапите и муцуната. В началото след направена антибиотикограма започна приема на ципрофлоксицин, които нямаше голям ефект. след известно време антибиотика беше сменен от аугументин, които помогна доста. след около 5 6 месеца прием на аугументин инфекцията затихна и симптомите изчезнаха,но след като спряхме антибиотика стафилокока пак избиваше под формата на кърваво-гноини балкони по муцуната, между пръстите на лапите а и по тялото. после пак го почвахме( кучето е 45 кг,голямо животно), пием антибиотика по 7 8 месеца и така докторите казват че наи-вероятно кучето вече е резистентно към този антибиотик които е наи ефикасен. сега почива от лекарства след 8 месечно лечение. състоянието му се влошава бавно, въпреки моите ежедневни грижи за животното( външно го третирам с йодасептадон и някакъв дезинфектант които лекарите ми дадоха, издирих едни сребърни марлки които се налагат на засегнатия участък) Едва ли сте Ветеринар, но моля Ви, понеже наистина вече не знам към кой да се обърна, ако може да ми дадее някакъв съвет, ще ми бъде от голяма полза( знам че някои човешки лекарства могат да помогнат и при животни). разбирам че това е куче а не човек но няма да се откажа да търся средства за лечение. Какво е мнението ви за лечение с тетрахидроканабиниол( които се съдържа в марихуаната) под формата на отвара например. Моля помогнете. благодаря ви!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Sep 27, 2009 5:14 am

Здравейте,

за куче досега не се бях изказвал. Но ето, че идва и този ден.

Първо, трябва да кажа, че не знам кои антибиотици са смъртоностни за кучета. Породата Коли, например, не понася почти нищо. А не искаме да Ви уморим кучето.

Правената посявка има ли антибиограма? Ако не, то трябва.

В моята литература няма никакво описано действие спямо бактерии на това вещество. Съветвам Ви да не си дрогирате кучето, освен ако не е дошъл стадият на целевата свръхдоза.

Проблемът при кучето идва и от това, че няма как да го изчистите - то лежи там, където са бактериите, ближе се и яде разни болкуци.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elle
Posts: 1
Joined: Thu Feb 11, 2010 1:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby elle » Thu Feb 11, 2010 1:14 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 23, 2010 8:31 am

Има поне 30 теми, потърсете ги, прочетете ги и ако има конкретен въпрос пишете отново, но да трябва аз да пиша всичко за 21-ви път, мисля че ще имате разбиране, че няма да го направя.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests