Световъртеж и нарушено равновесие-Зов за помощ

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

petroff
Posts: 2
Joined: Sun Aug 02, 2009 12:29 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Световъртеж и нарушено равновесие-Зов за помощ

Postby petroff » Sun Aug 02, 2009 12:57 am

Казвам се ХХХ на 34 години и от 8 години страдам от постоянен и непрекъснат без ремисии световъртеж и нарушено равновесие.В момента не мога да извървя и 20 метра без да ме подпират или държат. Имам направени следните изследвания ямр,кт, еег,екг, доплер, кръв ,урина, лумбална пункция , ренген, и мн.др.по няколко пъти. Пил съм бетасерк,дименхидранат, антидепресанти, цинаризин, медрин ,микрозер,сибелиум, серопрам, арлеверт,ривотрил,ноотропил и мн. много други.Провел съм следните лечения- физиотерапия, балнеолечение, медикаментозно, йога, масажи, психотерапия, иглотерапия и още. Знам,че нашата медицина е на светлинни годинни назад предимно в диагностиката и оборудването. Посетил съм всички така наречени светила в областта на отоневрологията и неврологията в България.От всеки от тях имам за спомен по една рецепта и различни диагнози.Не съм хопохондрик,нямам проблеми със семейството,не съм си удрял главата,не съм алкохолик нито наркоман.Всичко започна изведнъж преди 8 години ми причерня изведнъж пред очите загубих равновесие и оттогава само мъки по доктори и т.н.Нервите ми вече са опънати до краен предел,защото всяка надежда за лечение в България ми се изпари и не знам къде ще ми помогнат.Диагноза нямам.Обикновенно докторите започват да ми обясняват как съм преживял стрес и съм в депресия или тем подобни неща, които не са верни. Затова мисля че съм си изследвал всичко , опитал съм всичко и съм изпил всичко. Затова искам съвет къде мога в Европа или Русия да се обърна за помощ и лечение.Кажете ми някакви точни координати и адреси ако някои знае.Моля Ви.Изчел съм голям обем литература по въпроса в интернет и съм изгледал всички видеоклипчета.Но още повече се обърквам.Проблемът при мен е,че не знам западен език и трудно разбирам какво пише в западните сайтове,а още по трудно ми е да се ориентирам към кого да се обърна за помощ ,защото не знам от какво страдам.Ако някои може нека да ми помогне,ще направи едно добро дело както на мен така и на детето ми което вече е на 11 години,но не ме помни здрав и това направо ме съсипва и озлобява към нашите лекари,които само за пари мислят.Предварително благодаря на всеки които реши сериозно да ми помогне

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 02, 2009 2:09 am

Здравейте,

направените от Вас изследвания са единствените възможни. При тях е трябвало да бъде открита причината и това, че не е открита може да означава две неща - или че не са я видели или че няма анатомична причина.

Много хора не могат да повярват, че може да има психична причина и не желаят да бъдат стигматизирани.

Ако проблемът идва от органът на равновесие, то можете да направите един прост експеримент - купете си от хапчетата за прилошаване при пътуване cocoline мисля, че се казваха (нямам ги сега пред мен). "Коколин" се чете. Приемете чрез смучене максималната разрешена по опаковка доза за деня и вижте дали има подобрение. Ако нищо не се променя не е много вероятно да става дума за проблем със самото вътрешно ухо, а по-скоро за друг проблем, но така поне ще имате индикация в каква посока да търсите.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

petroff
Posts: 2
Joined: Sun Aug 02, 2009 12:29 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby petroff » Sun Aug 02, 2009 10:34 am

Благодаря за отговора
Искам само да отбележа,че проблемът всъщност е,че всички изследвания са направени в различен период през годините и от различни доктори.Никога досега не са ми правили пълни изследвания на едно място след което да се събере консулт от психолог,невролог и отоневролог ,които да разчетат изследванията и да се произнесат.Да не говорим пък,че като се произнесат с някаква диагноза не знаят как да лекуват заболяването.Казват-да имаш нарушено равновесие и дотам.Само констатират факта.
Относно психичната причина ,то никога не съм я отричал,но и там освен да ме натъпчат с антидепресанти които ме правят на парцал ,то друго не ми предлагат.дори и чрез хипноза опитаха,но дали аз не се поддавам на такава терапия или доктора не беше много добър незнам,но резултат нямаше.Почти и аз съм убеден,че няма анатомично заболяване,защото за 8 години щеше да прогресира в нещо.Кои по точно изследвания показват увреждане на средното ухо и диагностицират атаксия примерно?Все пак знаете ли за някои центрове на запад занимаващи по специално с такъв тип проблеми?
Относно коколина-не съм го пробвал ще видя дали го има в аптеките и ще опитам,макар и да съм скептичен,но все пак е някаква надежда поне за един ден.Благодаря ви отново.Ако все пак помогнете с координати на подобни клиники или центрове ще съм благодарен още повече.
поздрави

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Aug 16, 2009 5:02 am

Какво стана с коколина?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

magrto
Posts: 8
Joined: Fri Aug 21, 2009 7:48 pm
Location: Полски Тръмбеш
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

световъртеж

Postby magrto » Fri Aug 21, 2009 8:00 pm

На мен ми помогна "XXXXXXXX " - изписан от психиатър,за което му благодаря за цял живот :)

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Fri Aug 21, 2009 9:54 pm

Може Вашият проблем да не е бил същият. Моля, нека отговори да дават САМО медицински лица.

dani
Posts: 5
Joined: Sat Mar 08, 2008 3:40 pm
Location: София
Contact:

Postby dani » Mon Aug 24, 2009 1:57 pm

Здравейте г-н Петров,
Казвам се Йордан Златков (41г.) и страдам от подобен проблем. Вече седем години. Разликата е единствено, че аз имам периоди на ремисии. Даже по едно време мислех, че съм излекуван.
И аз като Вас съм пробвал почти всичко. Дори 3-4 години опитвах с хомеопатия.
Очевидно не е имало ефект след като отново имам кризи. При мен нещата се провокират от грип и настинки, но не винаги. Освен това имам и шум в ушите(непрекъснато си мени вида и силата), в резултат на което не чувам с едното ухо-понякога с лявото, друг път с дясното. И аз като Вас търся помощ в чужбина, защото тук нито един лекар (а съм ходил при много) НЕ МИ Е ДАЛ ТОЧНА ДИАГНОЗА. 7 години нямам диагноза какво ми е. Правил съм всички изследвания, през които сте минали и Вие и всичко е било перфектно. Не съм спрял да опитвам всякакви лечения, но се опитвам да свиквам със състоянието си. Не знам, обаче, до кога ще ме търпят в работата с тези кризи. Вие можете ли да работите?
Ако искате да си говорим по тези въпроси, можете да ме намерите в skype и icq чрез e-mail-а ми jordan.zlatkov@abv.bg. Може пък да се окаже, че е възможно да сме си полезни по някакъв начин.

pitar
Posts: 3
Joined: Sun Sep 20, 2009 10:52 am
Location: velingrad
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

световъртеж и шум в ушите

Postby pitar » Sun Sep 20, 2009 11:10 am

Казвам се Петър и съм на 43 години. Прочетох за доста проблеми подобни на моя и реших да се влкюча. Към г-н Petroff искам да се обърна за съвет или мнение ако е намерил специалист или решение на проблема си, тъй като от много време страдам от същия проблем. Прочетох че Ви препоръчват коколин, пробвахте ли и има ли ефект? В момента съм на хомеопатични средства, но от скоро и още няма ефект. Ако някой друг има същите проблеми или е пробвал лечение в чужбина Моля, да пише и даде координати. Благодаря

Rose Byrne
Posts: 75
Joined: Mon Aug 24, 2009 6:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Rose Byrne » Sun Sep 20, 2009 8:57 pm


pitar
Posts: 3
Joined: Sun Sep 20, 2009 10:52 am
Location: velingrad
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby pitar » Mon Sep 21, 2009 1:46 pm


Rose Byrne
Posts: 75
Joined: Mon Aug 24, 2009 6:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Rose Byrne » Mon Sep 21, 2009 5:08 pm


jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jasi » Tue Sep 22, 2009 8:06 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Tue Sep 22, 2009 11:16 pm


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Странен » Wed Sep 23, 2009 9:22 am


pitar
Posts: 3
Joined: Sun Sep 20, 2009 10:52 am
Location: velingrad
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

световъртеж и шум в ушите

Postby pitar » Wed Sep 23, 2009 1:19 pm



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests