ДО КОГА ЩЕ ТЪРПИМ ?!?

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Илко Малденов
Posts: 1
Joined: Fri Nov 27, 2009 2:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

ДО КОГА ЩЕ ТЪРПИМ ?!?

Postby Илко Малденов » Fri Nov 27, 2009 3:20 pm

Пише един много възмутен млад гражданин, който не е спирал да си плаща задраните осигуровки .
Скъпи сънародници искам да попитам до кога ще търпим една неработаща здравно осигурителна система да ни изпразва джобовете, които и без това не са никак пълни ? Искам да споделя една често срещана практика недъз на тази система, а именно колко пъти сте чували "края на месеца е нямам направления ела другия месец " ?!? Как е възможно да се осигуряваме да си плащаме всички данъци и какво ли още не и да ни се отговаря така ! По лошото от факт, че нямайки направления нашите лични "ОБЩО ПРАКТИКУВАЩИ лекари" се превръщат в едни специалисти по всичко ! Какво имам в предвид какво ми се случи и то не веднъж отивам при личния лекар и му казвам, че от антибиотика който ми е изписал за настинка ухото ми е заглъхнало почти на 50% не чувам и имам шум "няма проблеми това е нормално продължавай да ги пиеш" ! След ден и половина решавам да спра антибиотика понеже не се чуствам никак добре от него изчаквам цяла седмица като си мисля, че е "нормално" и ухото ми ще се самооправи. Накрая решавам да звънна на моя ЛИЧЕН БИЗНЕСМЕН наречен за по кратко GP и той ми отговаря "аз от разтояние не мога да те излекувам ела на преглед" ! След като ме прегледа ми кава, ухото нищо му няма и се опитва да ми изпише мехлем за ушна кал като аз изрично и казвам, че имам шум след което ми информира че нямала направления да съм дойдел след 4 дена на 1 ви ! Това, че аз отцъствам от работа харча пари напред назад никой не го интересува ще дойдеш на 1-ви пак а до тогава ще стискаш зъби. Кипва ми и решавам да отида като частен пациент на уши нос и гърло въпреки, че съм здравно осигурен. Доктора е така разбран и ми казва,че щял да ме изчака с направлението и слава богу. Какво се установява имам възпаление на средното ухо и доктора ми изписва както антибиотик така хапчета и капки, а какви могат да са последствията за моят слух за 4 дена забавяне в чакане за направление а и плюс 1-та седмица чакане поради съвета, че това е норамлно.Последствията могат да са както частична загуба на слуха ефект от неспирането на неподходящия антибиотик така и от не навременното започване на лечение а не дай си боже нещо по сериозно !
Предложението ми е драги сънародници да се съюзим срещу този бацил който ни вкараха нашите управници !
В допълнение...

УС НА НЗОК ПРИЕ ОТЧЕТА ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА БЮДЖЕТА ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ И КЪМ 31-ВИ ОКТОМВРИ 2009 ГОДИНА
София,25 ноември 2009 г.

Общият размер на приходите и трансферите, заложени със Закона за бюджета на НЗОК за 2009 година, е 2 472 943 066 лева. За месец октомври на бюджетната 2009 г. събраните приходи и трансфери са в размер на 179 727 771 лева, което представлява 7,3 на сто от годишния план. От здравноосигурителни вноски през месец октомври са постъпили 123 млн. лева.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Thu Dec 17, 2009 11:34 pm

Мисля, че е уместно да се равняваме с развитите страни, например Германия. Тъй че здравеопазвнето ни ще стане като германското,когато условията в България станат като в Германия. Но тъй като все повече български лекари искат да ходят в Германия, вместо да остават в България, мисля че нещата тук не върват на добре.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests