Помощ,кой ще ме излекува?

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Wed Feb 18, 2009 1:16 am

Ходи, дори излиза навън сам и се разхожда по улиците. Според мен ги изненада, че не е умрял. Той е около 60 кг, много е слаб. Казва, че го боли всичко, особено корем и костите. Така казва. И плюе кръв. Според теб как да разбера, че кръвта е спряла напълно, за да отидем на химио. Те ни дадоха книжка, когато се разкрещях и казаха, че щели да започнат тутакси веднага щом спрат кръвта. Още не съм на себе си. Искаха да чакам още 1 месец. При това баща ми след цялата тази лудница нито 1 мм не вярва, че е болен от рак и е много готин, защото с голямо съжаление гледа болните от рак. Това е сигурно защото е зодия близнак, а те винаги си имат собствена алтернатива :D

В интерес на истината по бих понесла, ако в началото му бяха казали, че няма смисъл от химио в този стадии. Но сега, дори и да умре, ще ги накарам да му направят тъпата химиотерапия.

ptomoff,
видя ли колко е важен този форум. Веднага хващаш кой е прав и кой крив. Старите максими вече не са в сила.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed Feb 18, 2009 7:33 pm


vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Thu Feb 19, 2009 12:47 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Feb 19, 2009 1:02 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Thu Feb 19, 2009 4:46 pm

Благодаря ти Булгарикус,
кой трябва да ми изпише тези неща, от онкологичната му лекарка ли или може и друг онколог и лекар

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Feb 19, 2009 9:05 pm

Здравей,

кислородният концентратор с уред и не знам дали НЗОК го поема. Другото лекарство може личният или всеки лекар да го изпише.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jolene » Thu Feb 19, 2009 10:00 pm

Как е баща ти,vanes?Размина ли му?

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Fri Feb 20, 2009 4:11 pm

Да, мина му малко - благодарение на Булгарикус и лекарството, което ми препоръча срещу повръщане. Благодаря Ви. НЗОК незная какво поема, на нас до момента не ни е поела нищо. Даже си мисля, че мога в знак на протест да си спра здравните осигуровки. И без друго 15 години работя, нямам нито една пропусната осигуровка, а при това не се разболявам. Малкото пъти, в които съм ходила профилактично на лекар - си избирам и съответно си плащам.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Feb 20, 2009 6:18 pm

Здравей,

радвам се, че за момента е помогнало лекарството. Сега е важно да се отстранят причините за това "гадене", до колкото това е възможно. Не знам дали си питала за тези лепенки срещу болката с фентанил или морфин. Сменят се на 3 дни, но не знам колко струват в Б-я.

Причините за гадене са задух и много лекарства, т.е. което от лекарствата може да се приеме не през устата, трябва така да се приема - например болкоуспокоителните най-често са такава причина. А за задуха, както споменах въпросният концентратор би трябвало да се наеме или кислород в бутилка (което е по-евтино си изберете, ноконцентраторът е по-удачен, защото не трябва да се сменя). Обръщам внимание, че мярката с кислорода трябва възможно най-скоро да се предприеме.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Fri Feb 20, 2009 11:41 pm

Можете да наемете апарата от някоя болница. Така бяха постъпили близките на човека с рак на белия дроб. Позаинтересувах се в една фирма за тези апарати и те ми отговориха, че те концентрират кислородното съдържание като пресяват образно казано кислородните молекули от азота и въглеродния двуокис. Струват над хиляда лева.

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Fri Feb 20, 2009 11:43 pm

fotografe,

а може ли да отиде в болница? В България може ли да отиде в болница?

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sat Feb 21, 2009 12:03 am

Може да отиде в болница. Защо да не може. Трябва да се договорите с лекарите.Има и такива клинични пътеки за палиативни грижи.

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Sat Feb 21, 2009 12:07 am

Аз също сега разглеждам кислородните концентратори. Ще си купя един и след това ще си го пазя. Нали и аз пуша!!! Честно казано, напълно съм изненадана, никога през живота си не съм чувала, че има подобно нещо в света - кислороден концентратор.

Булгарикус,
според теб редно ли е никакви лекарства да не му изпишат на баща ми. Чак сега му изписаха тези, за които писах. През останалия един месец пи само Сементо - изписано от мен. А всеки път ги питам - не трябва ли да пие някакви лекарства и те ми казват - не. Лепенки имало. Но аз ще си купя от Италия и ще си ги пазя - при необходимост. Никой не ми вярва, че нещата, които научих за тази болест, не ги дължа на реалните лекари, а на този форум. От нашата онколожка знам само че е в 4 стадии. Ако се сетиш за още нещо, което трябва да имам - пиши.

Поздрави

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Sat Feb 21, 2009 12:09 am

На теориа - може. Ама на практика - неможе. Освен, ако не ги изманипулирам и заблудя - както каза една лекарка. Никой не приема болните от рак в болница.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Feb 21, 2009 3:43 am

Лепенките няма нужда да идват от Западна Европа, важно е да са достъпни в Б-я и е важното да са въпросните вещества, които казах, а не диклофенак или тем подобно волтаренни бъркочи, които нищо няма да направят.

Палиативната терапия често се предписва грешно - лепенката в случая на баща ти не се лепи при нужда, а редовно и непрекъснато, за да може нивото на упойващите средства да е постоянно в кръвта му. Тук много лекари правят грешката да говорят за опастността от пристрастяване. В последните дни и месеци няма нужда да се притесняваме от това - пациентът няма да доживее достатъчно, за да изживее тежките ефекти от пристрастяването след години (при 4. стадий това е за съжаление вероятното).

Други лекарства освен против повръщане, постоянни медикаменти срещу болката на лепенки не му трябват. Химията е необходима, но за нея има критерии.

Уговори с някого да "манипулирате" дадена пътека и да приемат баща ти палиативно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 100 guests