Помощ,кой ще ме излекува?

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Nov 30, 2008 2:43 pm

"Привилегия" би означавало, че имам права, различни от тези на нормалните хора. Това не е така, защото такива нямам. Положението ми е нека кажем абсолютно погледнато по-добро, но не и привилигировано. Относително погледнато немският лекар стои на същата позиция като българския, ако погледнем средните му доходи в съотношение със средните доходи на населението.

И за смъртта на хората съм казал, че е част от професията. Тя не се дължи на лекарите (повечето поне), а на заболяване. Ако трябва да я характеризирам бих казал, че тя е най-бруталната и неприятна част от професията, която по-добре да я нямаше, но лоша или не си остава част, дори и на повечето да им се вижда възможността да се избегне.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

д-р Хаус
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby д-р Хаус » Mon Dec 01, 2008 4:06 pm

Тава , което е създадено ще бъде разрушено.
Този който е роден рано или по-късно ще умре.
Няма никой и нищо вечно на тази Земя.

Дали ще бъдете излекувани или не , края за всички е един и същ.Разликата е в качеството на живота ,който сме живели.За него не са отговорни лекарите.Когато в резултат на много фактори се стигне до болест и момента е "драматичен" тогава много хора хвърлят вината върху лекарите, че не са направили това.....онова......и т.н. и чувствайки , че има виновни някои хора намират задоволство, но не съм чувала някои от този тип хора да помисли върху разрушаващите фактори, които са довели човек до критичното положение.

vanes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Mon Dec 01, 2008 5:06 pm

1. Ти не си доктор Хаус :?

2. Ти може би си Бог :shock:

3. Това не е философски форум за живота и смъртта, а Книга за похвали и оплаквания в Лекарски форум. Подчертавам - лекарски - не учителски, не политически, не маршруткаджийски. Така че каквито и да ми ги наговорите - положението е ПЕЧАЛ, толкова печал, колкото чисто и просто го е написала HOPE в началото на темата и толкова, колкото след това са и отговорили! Не виждам защо от конкретните ми примери, започвате да разнищвате митологично-философски сюжети, като че с това ще успеете да си затворите очите за зле възпитаните лекари, на които при това липсват и знания, а също и опит - защото те не могат да натрупат опит поради фикс идеята си за "пари". Най-тъпото е, че то не е и заради пари, ами е на принципа - "хем искам, хем незнам какво". Като не сте доволни с положението -Направете революция! Не съм видяла да сте направили революция, не ви видях и да подкрепите Пироговските лекари, когато стачкуваха. А други стачки - не си спомням да е имало! Дори когато трябва да се спасява някои лекар - стачкуват пациентите, а не лекарите! Какво искате тогава. Всеки бил щял да умре. Ами да, но ако умра защото пет луди от Спешното не са ми видяли счупеното ребро, редно е и те да умрат - в затвора. :twisted: Или ще ми кажете - "е, и да го бяха видяли, ако ти е писано да умреш - ще умреш"!

Не сте доктор Хаус и защото както добре знаете, той щеше да ми види счупеното ребро и да си напише на таблото - "1:0" под съотношението "Хаус:Бог".

Поне да бяхте като Доктор Ох-Боли...

jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

д-р Хаус

Postby jasi » Mon Dec 01, 2008 5:59 pm

Моите искренни съчувствия vanes за това , което сте преживяли покраи здравословните проблеми на най-близките си.
Истина е , че реалността , в която живеем не може да се промени само с приказки.
От край време е имало лекари , които заслужават много повече от уважение и такива , от които е добре да сме на дистанция.
Прекрасно е , че споделяте името на лекар , от когото сте доволни.
Не криите и имената на тези , които са се държали небрежно.

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Четири сватби и едно погребение...

Postby Guest » Tue Dec 02, 2008 7:02 pm

Благодаря jasi!

Някак си още не ми се иска да напиша имената на лошите лекари, защото за разлика от тях, аз си имам ценностна система и не искам да постъпвам така. Подала съм официално оплакване обаче (от последния случай с баба ми), за да си имат едно наум поне. Още нямам отговор - явно ще чакам от умрял писмо. Не че имат начин и думи, с които да ми отговорят, но все пак трябва да бъдат научени, не специално заради мен, а за това, защото те буквално размазват по-обикновените добри хора. Лекарката, при която бяхме с баба ми й взе всичките изследвания, затова защото от двата възможни варианта на лечение, които й предложиха - операция на крака или гипс - баба ми избра гипса. После разбрах защо така се ядосаха - операцията струвала 200 лв., а гипсът е безплатен.
Но при положение, че и аз бях там, те така издевателстваха, че един и крещеше "Ти можеш ли да пишеш. Ти можеш ли да се подписваш!!", докато тя ги гледаше с неземно покорство и им говореше - "Да, мога. Подписвам се с едната моя буква и с едната на мъжа ми ..." (дядо ми е умрял преди поне 10 г. и за нея това има сантиментална стойност на обич). Може би очакваше някаква помощ, но не получи дори и милост - дърпаха я от носилката и й викаха да става и да си заминава (със счупен крак). Все едно - взеха й изследванията, които и без друго се разбра, че са грешни. Буквално исках да ги убия - а неможех да проговоря. А те не спираха. Открих този форум, за да видя къде хората в интернет се лекуват от нанесени психически травми след посещение при лекар :D При много хора обаче травмите не са само психически и при много хора след един момент вече няма нужда от лечение.

Ние обаче имаме много добри лични лекари - семейство д-р Георги и д-р Ирина Георгиеви. И двата пъти - при апандисита и при падането на дъщеря ми - мисля че заслугите им са с ранга на спасяване на живот. Както и лекарите, за които вече написах благодарности. Общо 5, които аз познавам! Малко, но са ми силна база за сравнение и показател - какви трябва да бъдат лекарите.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Sun Dec 07, 2008 2:54 pm


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Sun Dec 07, 2008 4:04 pm


vanes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

do fotografa

Postby vanes » Tue Dec 16, 2008 1:17 am

Знаех си, че не може да си толкова перфектен, ето на - искаш да прилъжеш хората да дойдат безплатно и да им отрежеш краката. :lol:

Всичко което казваш е така, но нито аз, нито баба ми, нито дъщеря ми имаме вина за това. Ние сме трима представители на три различни поколения, също толкова вярващи, също толкова добри, сащо толкава бедни, също толкова богати, дори също потърпевши от чалгата... Не ние трябва да сме жертвата. Докато се борите срущу нас - нищо няма да спечелите, освен да ни убиете. А "Нет пациента, нет врача!" :twisted:

Знаеш ли кое е по-страшното обаче. Твоят човек, най-добрият, съм сигурна че никога не се държи като тези, за които разказвам тук. Може да крещи понякога, но съм сигурна, че така не се е държал. Затова е добър. И затова е добър.

Сигурна съм, също така, че "моите доктори", никога няма да станат добри. Дори и да спечелят пари...

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Tue Dec 16, 2008 1:51 pm

Преди време ми се наложи да потърся за консултация лекар и ми препоръчаха да отида ВМА при доцент който има свободен прием в мед.център Интермед.
Та посетих въпросния център и си записах час , който беше след 4 седмици.
Сестрата , която ми го записа и но не знам името и , направо ме изруга , че съм искала по-близо във времето да бъде този час.След малко пазарлък успях да намаля разликата на 3 седмици.
И какво се случи , когато дойде въпросното време на записания час и отидох до Интермед , на вратата на кабинета висеше бележка , че в този ден няма да се провеждат прегледи , а хората със часове да се обадят на един тел.номер (който беше написан на вратата) за презаписване.На телефона отново ти дават час за след 3 седмици.
Изобщо губи време и здраве. Добре , че причината за проблемът ми явно не е толкова сериозна и сега не се налага отново да търся лекари.Но никой не ни компенсира загубеното време , а в някои случаи това е и животоспасяващо.

Тук е мястото да кажа на всички , които търсят помощ :

Хора , не мислете че когато посетите някое"светило" в медицината , ще решите 100% проблемите си.Те (светилата)често се ползват от заключенията на други "обикновенни" лекари , които преди тях са провеждали лечение.
Дано не ви се налага да търсите такива услуги , но ако се случи не разчитайте само на едно мнение и не чакайте толкова дълго като мен.

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: do fotografa

Postby fotografa » Tue Dec 16, 2008 7:13 pm


Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: do fotografa

Postby Guest » Tue Dec 23, 2008 12:40 am


Странен
Posts: 48
Joined: Sun Dec 28, 2008 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: доктор

Postby Странен » Mon Dec 29, 2008 2:35 pm


Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Mon Dec 29, 2008 11:31 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed Dec 31, 2008 7:25 pm

Аз се впечатлявам от съвсем други работи. Предколедно записват при мен една женица болна от рак. Дъщеря и и взела апартамента и я изгонила. Незнайно как женицата се озовала в едно бекярско общежитие, където условията са ... няма да ви казвам какви. Пищи от болки,жълта като лимон, а случайни хора очакват да я спася. Направих и последния морфин, който имах в чантата и се помолих на Господ да я прибере по-скоро при себе си. И понеже на Нова година съм дежурен нищо чудно да ме повикат при нея. Какво мога да направя? Това е тежка и подтискаща задача да съпровождаш умирающия във неговия последен път и да го подготвяш да приеме края си... Която съм изпълнявал не веднъж...Не ми се тръгва на работа. Не ми се празнува. Не искам да си спомням кое по ред ми е това новогодишно дежурство. Само една песничка ми звучи в главата: "Навити с пружинки са хората, въртят се във кръг и падат в умората..."
Честита Нова Година

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Thu Jan 01, 2009 5:18 am

И как се справяш спроблемите лично?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests