Помощ,кой ще ме излекува?

Искате да се оплачете или да похвалите някой лекар, фелдшер или медицинска сестра. Тук е мястото.
Моля, когато пишете оплакване или похвала, обяснете точно какви са причината и фактите, накарали ви да се оплачете или да похвалите. Постове неотговарящи на това изсикване ще бъдат изтривани.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Wed Jan 14, 2009 1:14 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Wed Jan 14, 2009 2:37 am

Да, това съживява форума. Днес, например, е първият ден, в който не ще да мога да отговоря на всички и ще си оставя част от тях за утре...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Guest » Wed Jan 14, 2009 3:34 pm

И ти си жив човек Bulgaricus , а не робот който денонощно да работи и в паузите да успее да отговори на всички питащи :)

Успехи!

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Thu Jan 15, 2009 11:32 pm

ptomoff,

както е модерно сега - пробвай с джандармерията :lol: Нали не въведе задължителните регистрации само заради мен. 8)

Все още не одобрявам гадната тема Имам проблем, в която ме сложи до брадавиците и кръвта в орината. Ще ти измисля достойно отмъщение! Фотографът жив ли е ?

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Fri Jan 16, 2009 12:05 am

Не е заради теб, а да ги стегна малко, че започнаха да пишат без да се съобразяват с правописа, което е леко обидно.

Фотографа е жив и реже крайници. :lol:

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Fri Jan 16, 2009 12:51 am

Боже Мили Боже! Вие май не сте реални, може би сте извънземни! Кой вече пише правилно, особено в онази тема, в която си ме сложил! Там е като военно-полева болница! Направо му се радвам на Булгарикус, как старателно им отговаря! Ако остане така комуникативен и като порасне, добре ще е, но най-вероятно ще му убият мозъка.

Ти можеш ли да ми кажеш защо лекарите мразят здравната каса - че аз не съм още в час, но ще ми се наложи да съм наясно.

jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jasi » Fri Jan 16, 2009 1:44 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Fri Jan 16, 2009 4:55 am

Кихам вече, защото бивам споменаван, но не разбрах, нито в едната, нито в другата публикация намека. Може би, защото липсваше интонацията. :)

Всъщност оцелихте с това предположение десятката - точно за военно-полева болница съм обучен и си пазя вежливо нашивката за пагона на бялата ми риза за деня на страшния съд, когато ранените ще са хиляди, гладът ще е довел до канибализъм и моето първо задължение, тренирано вече 100 пъти поне ще е да прескачам молещите за помощ и облети в кръв деца, жени и мъже и да броя колко са ранените, за да дам заветната парола по 4-метровата радиостанция до централата. :) Най-важното било да не се помага на умиращите, а да се систематизират, за да могат ефективно да бъдат обслужени от пристигащото до час подкрепление.

Само на тая тема ме не питайте, че ще се отплесна... :)
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Fri Jan 16, 2009 9:42 am


jasi
Posts: 89
Joined: Fri Oct 31, 2008 4:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jasi » Fri Jan 16, 2009 3:34 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sat Jan 17, 2009 6:10 am

Та, тогава мога само да ти благодаря. :)

За завистта сигурно си права - въпреки че няма за какво да ми се завижда.

Имам вече лош опит в тази насока в един друг форум, в който в други дискусии бях системно атакуван. А моите мнения нито имат претенция за изчерпателност, нито за компетентност. Името ми, биографията ми и т.н. са видими чрез профила, така че и нищо си не преписвам като титли или компетенции.

Вярно е обаче, че са провокативни, защото никога не са в изгода на 100% на дадена политика или партия и същевременно винаги изказват някакво простичко твърдение. Повечето ми мнения са написани съвсем нарочно на много лесен за четене от човек със средно образование език.

Виж, ако имаше форум, където лекари и медицински кадри дискутираха, мога да кажа, че сигурно щяха да ме изхвърлят някога.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby jolene » Sat Jan 17, 2009 8:19 pm

Jolene най-често мълчи,когато по-големите и по-умните говорят :) Извинявам се ако с предишния си коментар в тази тема съм засегнала някого.
Общо взето пиша тези редове,за да съобщя,че все още съм жива,така че Bulgaricus може да спи спокойно.Благодарна съм на всеки в този форум,било то лекар или гост,защото заради вас изтърпях 9те най-паметни дни в краткия си живот;без подкрепа или успокоение щеше да е много по-трудно.
Всичко най-хубаво!

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Sat Jan 17, 2009 9:38 pm

Булгарикус,

или имаш скромно мнение за себе си или не си толкова малък, колкото пишеш или пишейки го не осъзнаваш как пишеш. Всъщност със същия успех, без да се подигравам, можеше и да си президент, защото имаш невероятно ораторски тон, винаги. Дори когато пишеш за брадавици по пениса :P Незная как ще те разберат горките хора! Но и не е нужно! Важното е да ги излекуваш. Пък и добре, че не си станал президент, защото тях ги мразя повече от лекарите :lol: Това е похвала, моля да не ме завлече админът пък на някъде.

Освен това, не си мисли, че не си в истинска воено-полева болница. Всички сме в нея, само че повече в духовен смисъл.

Някой от тук работи ли в Пета градска болница? Пета градска и Климентинската - една и съща ли са?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Sun Jan 18, 2009 5:00 am

Ама много се изнервям, като почнат да казват "малък", като че ли това казва нещо за натрупания опит, за преживяното или за наученото. Разбира се, ако погледнем "средната" стойност за дадената възраст бихме могли да предположим нещо за мнозинството от лицата на нея. Но ако статистиката казва, че германецът яде средно по 5 кг картофи и 3 кг наденица на година, тя не казва кой яде картофите и кой наденицата...

Статистиката не казва и колко километра съм карал за тези 24 години, на обезвреждането на колко бомби съм бил, колко пожара съм съпреживял професионално, колко пъти съм бъркал в човешките карантии и в трупни такива, на колко спешни случаи съм бил първият пристигнал, колко страници ми е само биохимията за един от 7те изпита на семестър (2698 стр.), колко часа работя на седмица... В моят случай статистиката не работи и не желая да бъда поставян под общ знаменател с всички еди си какви и да ми се предписват общи свойства с тях.

Винаги съм пишел така и тук поне всички са ме разбрали, понякога и с уточнения.

Отказах се да съм президент. :D Няма смисъл. Познавам ги и знам, че си не струва. Виж законодател или "изпълнител" никога не мога да изключа, но за това ми трябват определени предпоставки и съм далееееч от това да ги придобия или пък да почна да се стремя към тях.

В случай, че някой се е интересувал, се реших да напиша нещо извън медицината.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vanes
Posts: 88
Joined: Thu Jan 15, 2009 9:58 am
Location: Sofia
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby vanes » Sun Jan 18, 2009 10:18 am

Нищо подобно, колкото и да си преживял пак си малък. Ще видиш след 10 години - колко си бил малък и как целият ти неземен опит е бил само една трошичка. Да не говорим след това. Човек на всеки един етап е малак, спрямо бъдещещия си опит, уважаеми Булгарикус! Освен това ти наистина си малък на години. (никъде не съм казвала - малък на опит) :P


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Книга за похвали и оплаквания”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests