Висока температура, моля за диагноза и съвет

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Guest
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Висока температура, моля за диагноза и съвет

Postby Guest » Thu Jun 28, 2007 4:21 pm

Моля за помощ с диагноза. Не съм лекар, а личния ми лекар е болен и не може да ми съдейства. Болният е баща ми. Ето кратко опиание на случая и изследванията.

Възраст – 78г.
Заболявания – Паркинсон със треперене не крайниците от повече от 10 г., проблеми със жлъчката и черния дроб, язва на дванадесетопръстника.

От събота /23.06.2007/ е с 39-40 градуса температура. Трети ден е на гентамицин и пеницилин, но температурата не спада. На системи е, като повечето време е унесен. Според невролог няма инсулт или друго тежко неврологично увреждане /освен Паркинсона/
Изследваниятя на урината са в нормата. Това са кръвните му изследвания.

ASAT – 26; ALAT – 21; UREA – 9,9; CREAT – 112; GLU – 5,4
WBC – 6,3; LYM – 1,2; MON – 0,4; GRA – 4,7;
LYM% - 19,0; MON% - 6,5; GRA% - 74,5;
RBC – 3,72; HGB – 117; HCT – 0,343; MCV – 92,2; MCH – 31,5; MCHC – 342; RDW – 11,3
PLT – 112; MPV – 7,6; PCT – 0,084; PDW – 14,3

Не разбирам от медицина, единственото което ми е познато това е хемоглобина /HGB/ и кръвната захар/GLU/
Ако може някой да ми помогне с евентуална диагноза или насоки какво да правим, моля Ви.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests