Какви изследвания се правят за задьлжителниятежегоден мед.пр

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Какви изследвания се правят за задьлжителниятежегоден мед.пр

Postby тити » Wed May 09, 2007 3:24 pm

Назначени са ми изслед. с код 01.01,01.03,01.04 МКБZOO.O 07Тип.Изследване за окултни крьвоизливи,кардиограма,мерене на пулс.За този месец беше ми отказана цитонамазка,поради липсата на направление.Другият месец се надявам да има.
тити

Postby Танина » Wed May 09, 2007 3:45 pm

Ми, че то още е началото на месеца. Нямало направления !? Струва ми се, че и другият месец така ще ти кажат. Ако не са ти проблем парите може да прежалиш 15лв и да идеш на частно за цитонамазката ... Както си решиш де :roll:
Танина

Postby тити » Wed May 09, 2007 3:48 pm

Понякога ми се налага да плащам на частно,но този пьт наистина ще си получа направлението.
тити

Re: Какви изследвания се правят за задьлжителниятежегоден мед.пр

Postby fotografa » Sat May 12, 2007 1:22 am

тити wrote:Назначени са ми изслед. с код 01.01,01.03,01.04 МКБZOO.O 07Тип.Изследване за окултни крьвоизливи,кардиограма,мерене на пулс.За този месец беше ми отказана цитонамазка,поради липсата на направление.Другият месец се надявам да има.

Джипито би трябвало да може да ти вземе цитонамазка. Това му се включва в пакета от услуги и му се явява като задължение.
fotografa

Postby тити » Sat May 12, 2007 7:45 am

Здравеите.Радвам се,че пак си пишем.Предпочитам гинеколожката ми да направи това,а джипито ми няма условия.На леглото,кьдето преглежда пациентите/включ. и деца/ не става.Не трябва ли и урина да се изследва?
тити

do titi

Postby baba65 » Tue May 15, 2007 1:28 pm

В Онкодиспансера ще ти направят профилактичен гинекологичен преглед и цитонамазка без направление
baba65

Postby тити » Tue May 15, 2007 7:45 pm

Предполагам,че сте ми сьгражданка?Не разполагам с време.Знам,че там доста се чака.Това изследване ще си го направя-ще си го изискам това направление.Утре ще отида да разбера какви са резултатите от др. изслед.Необходимо ми е да знам изследване на урина прави ли се,защото не ми бе дадено такова.
тити

Postby баба65 » Wed May 16, 2007 1:00 pm

по принцип се прави,а за Онкото на тел.819916 си записваш час за профилактичен преглед
баба65

Postby тити » Wed May 16, 2007 11:38 pm

благодаря баба65,ще го направя.Предполагам д-р Тонева е там?
тити

Postby баба65 » Fri May 18, 2007 8:41 pm

После пиши какви са резултатите.Успех!
баба65

Postby fotografa » Fri May 25, 2007 8:29 pm

тити wrote:Здравеите.Радвам се,че пак си пишем.Предпочитам гинеколожката ми да направи това,а джипито ми няма условия.На леглото,кьдето преглежда пациентите/включ. и деца/ не става.Не трябва ли и урина да се изследва?

Джипито трябва по договор да разполага с гинекологичен стол, и урина трябва да изследва. За всички ни е по-добре гинеколог да я свърши тая работа, но всъщност е толкова елементарно да се вземе цитонамазка. Мен ме е учила една акушерка от АГ-то и веднъж като го видях повече не проявих интерес - толкова просто е. Мисля, че акушерните чудесно се справят и лекарите е излишно да се ангажират. Проблемът е, че изследването е много важно, но никой гинеколог няма да склони да преглежда за 6 лв. Толкова дава касата на джипито за един преглед, с което даже не му покрива консумативите. Все пак, който иска да си направи профилактичен преглед при гинеколог е свободен да го направи, но трябва да има прадвид, че касата не го поема и ще трябва да си го заплати.
fotografa

Postby тити » Sun Jun 10, 2007 8:53 am

Здравеите.Резултата от цитонамазката ми е добьр според лаборантката.1-2 пап.тази сед. ще го види и гинеколож. ми.За сьжаление си платих всичко,защото нямаше кои да ми даде направл.Баба 65 ходих в Онкото,но ми беше невьзможно да чакам на опашка,защото бях с детето си,което все още е много болно/затова предпочетох да си платя/.тя е с астматичен бронхит,на антибиотик ,сиропи и хапчета,но не се повлиява.
тити

Return to Форум имам проблем...

Similar topics