Сърбеж и подутина около анунса. За какъв специалист съм?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Сърбеж и подутина около анунса. За какъв специалист съм?

Postby Притеснена » Tue Apr 24, 2007 1:09 pm

Моля да ми обясните на какво се дължи това:

Наскоро ми се появи подутина около ануса и сърбеж. Може ли това да се дължи от непрестанното носене на прашки или е някакво възпаление. Моля да ме насочите към специалист.

Благодаря предварително!
Притеснена

Postby Nellina » Tue Apr 24, 2007 2:06 pm

Това май са хемороиди, ама към какъв специалист да се обърнеш - не знам... :roll:
Nellina

Postby ptomoff » Tue Apr 24, 2007 7:34 pm

ДжиПи-то! Той е разпределителят (дано не ми се сърди фотграфа).
ptomoff
Site Admin

Re: Към какъв специалист да се обърна?

Postby Guest » Fri May 04, 2007 12:12 am

Anonymous wrote:Моля да ми обясните на какво се дължи това:Наскоро ми се появи подутина около ануса и сърбеж. Може ли това да се дължи от непрестанното носене на прашки или е някакво възпаление. Моля да ме насочите към специалист.
Благодаря предварително!

Потърси проктолог. По принцип pruritus ani /анален сърбеж/ изисква уточняване, защото причините които го предизвикват варират от напълно безобидни до много сериозни... така че се отнеси сериозно към проблема.
Guest

Postby fotografa » Sat May 12, 2007 12:29 am

Да, мисля, че това е правилния отговор. Защото докато се колебаем между хемороиди и перианален абсцес може да се окаже нещо съвсем различно. Старая се да отговарям на въпросите в този раздел от любезност и защото администраторът мисли, че трябва да има такъв раздел. Но в същото време си мисля за многобройните случаи, когато повикан по телефона мисля за едно, а кто отида на място се оказва нещо съвсем друго.
fotografa

znaesta vsi4ko

Postby nij » Thu Feb 21, 2008 7:41 pm

Nellina wrote:Това май са хемороиди, ама към какъв специалист да се обърнеш - не знам... :roll:
!1
Нещо и ти да не знаеш,защото иначе си "компетентна" по всичко!
nij

з

Postby ZdraveiGP » Mon Feb 25, 2008 1:01 pm

След преглед,
всеки лекар би трябвало да може да те ориентира за какво става въпрос.
За съжаление, заради подобно "игнориране" като лекар и възприемане като "разпределител" и от държава и от пациенти, на мен лично не ми се занимава с Обща Медицина в БГ.
По-горе са изброени най-честите причини - и "най-обикновен" хирург, ще ти свърши чудесна работа.
Успех!
www.zdraveigp.com
www.zdravenforum.com
ZdraveiGP

Return to Форум имам проблем...

Similar topics