Сколиоза

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Димитринка лукова
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Сколиоза

Postby Димитринка лукова » Tue Apr 17, 2007 10:33 pm

мОлЯ за информация! На дъщеря ми на 16 години и откриха втора степен на болестта. лекаря каза, че има С образна сколиоза с ребрена гърбица от дясната страна, в момента има завъртане на гръбначния стълб. Моля ви кажете ми какво означава в нашия случай завъртане на гръбначния стълб!

fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Tue May 01, 2007 7:48 am

Ребрена гърбица очевидно е гърбица, която се сформира от деформации на ребрата. Препоръчително е лечебна физкултура. Тук ще вметна само, че имам братовчедка в Аржентина, при която дори се наложила операция. След операцията практикувала айкидо с метална пластина в гръбначния стълб.

ralitza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby ralitza » Thu Dec 04, 2008 4:16 pm

Казввам се Ралица и сам на 19г. От малка имам сколиоза но сега е в много напреднала фаза. Пробвала сам изправителни гимнастики електротерапия но нищо не помогна. Преди два месеца бях хоспитализирана и след като ми направиха снимка на целия грабнак се оказа че не само че имам 3-та степен S образна сколиоза но и имам на всеки прешлен големи шипове. Докторите не можеха да повярват че ми е толкова сериозно положението и ми поставиха диагноза че до 10 години грабнака ми ще блокира. В продалжение на няколко седмици бях в депресия заштото незнаех как да си помогна и не исках да си правя операция. Тогава за мое щастие една моя приятелка която няма и следа от сколиоза ми разказа неината история. Тя е имала 4-та степен S образна сколиоза, и тя като мен е ходила на исправителни гимнастики, плуване, дори е носила специален корсет които е изпработен в Италия. Но и при нея нищо не помогнало и професорите ся и казали че операция е единствения и шанс. Тогава тя и неините родители решили да потарсят алтернативен начин на лекуване. Тогава те са попаднали на билкови продукти и макар и да са били скептични те нямали друг избор и тя почнала да ги пробва. За тяхна голяма изненада още на 3-тия месец имало видим ефект, а сега няма и следа от искривяване. Аз сащо ги пия и на 3-тия ден силните болки в гарба ми спряха и сам сигорна че е вапрос на време преди да почне и моя граб да се изправя. Ако някои се интересува от повече информация може да се сваржите с мен на премахнато поради СПAМ. Преди да се подложите на операция която не е сигорно дали ще баде успешна пробваите тези продукти далжиете го на себеси а те наистина деистват!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Postby ptomoff » Thu Dec 04, 2008 6:50 pm

Ралица, преди да оспамиш поредната тема, помисли внимателно!!! Едно мнение в тема разбирам, но в три теми да пишеш едно и също навежда само на една мисъл.

sveettla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sveettla » Thu Dec 04, 2008 8:43 pm

Ralica напишете за тези билки за които говорите.
Само искам да кажа че аз съм на 34 г и от 13 годишна имам сколиоза на гръбначният стълб S образна-което означава че е компенсирана, т.е когато има изкривяване в 2 посоки примерно веднъж в шийният отден на гръбначният стълб и веднъж в гръдният в обратна посока. Моята е доста голяма не знам точно коя степен е , но когато сколиозата е компенсирана Sобразна не е опасна. В смисъл че не прогресира. При мен може и да е нарастнала малко и аз имам лека кифоза от едната страна но не се забелязва толкова. С гимнастика това може да се поддържа.

sveettla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby sveettla » Thu Dec 04, 2008 8:50 pm

А завъртането на гръбн стълб е така нареченото Торзио на прешлените , т.е прешлените се завъртат в определена степен около оста си -ротират. Така се получава изкривяването , но то си е от неправилна стойка -прешлените на гръбначният стълб при млади хора при неправилна стойка променят положението си , така че .. ако е скорошна сколиозата може да има известен успех и да се задържи с лечебна физкултура.

сиска22
Posts: 1
Joined: Thu May 28, 2009 7:04 pm
Location: Хасково
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Здравей Ралица !

Postby сиска22 » Thu May 28, 2009 7:40 pm


красимира33
Posts: 1
Joined: Wed Aug 05, 2009 1:38 pm
Location: софия
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

сколиоза

Postby красимира33 » Wed Aug 05, 2009 1:48 pm

Здравейте.не съм си мислила ,че ще стигна и до този форум ,но ме заинтересува писмото на Ралица.има ли някой подробна информация за тези билки?Аз съм Красимира на 37 години с 40 градуса сколиоза,но по-серионо е при дъщеря ми ,която е на 12 и вече е с 30 градуса,въпреки корсета,купен от Швейцария и прегледите ни там 2 пъти в годината.Открих сколиозата й на 6 год.възраст и оттогава е непрекъснато с масажи и личен кинезитерапевт,но въпреки това изкривяването напредва.Вече определено не знам какво да правя.

miky
Posts: 44
Joined: Sun May 17, 2009 8:54 pm
Contact:

Postby miky » Wed Aug 05, 2009 9:22 pm

Наистина ли някой мисли, че има чудодейни билки, които така лесно оправят всякаква сколиоза и никой не знае за тях, освен Ралица? Искам и аз от тях, въпреки че нямам подобно страдание, но може пък да помогнат за нещо друго ...


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 282 guests