раничка на шийката

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Wed Mar 14, 2007 10:57 am

Ами тази профилактичната е около 800лв общо, за три приема. А тази новата - терапевтичната, не знам колко пари ще струва, общо взето още няма много инфо в нета, да не кажа никакво :roll:

Гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Гост » Wed Mar 14, 2007 1:11 pm

Значи не се сещам точно резултата от биопсията .Със сигурност пишеше III-IV но дали имаше още нещо незнам. При последния ми преглед при Д-р Филев във Варна той ме накара да изхвърля всички изследвания защото за него аз съм абсолютно здрав човек. Не съм от София а от Шумен и първите изследвания са правени тук. А ходя във Варна защото благодарение на тези лекари майка ми живее вече 8 години след лечение на карцином на шийката.Благодаря за уточнението за ваксината но дали я има вече и при нас.

гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby гост » Wed Mar 14, 2007 1:31 pm

мисля че беше CIN2 но не съм сигурна

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Wed Mar 14, 2007 1:38 pm

Значи профилактичната ваксина я има. Виждала съм разлепени бележки по аптеките, че я продават. Тази, която е 800 и няколко лева :shock: . Но преди да се постави трябва да ти се направи изследване на кръвта за да се установи дали си била заразена с НРV. За другата ваксина, лекуващата/терапевтичната, казаха, че след една година ще я пуснат на пазара.

А майка ти кой стадий е била, когато са я оперирали, какъв вид е бил - вроговяващ, невроговяващ? Какво й пише в епикризата?

Това, че при нея така се е получило, в никакъв случай не означава, че и при теб така ще стане. Може би трябва да си по спокойна и да повярваш на докторите. Ако трябва да се прави сравнение Варна-Шумен, мисля че на изследванията, които са ти правили във Варна може да имаш по-голямо доверие :wink: . Ходи си профилактично за цитонамазка през 1-2 години и не се притеснявай :)

Гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Гост » Wed Mar 14, 2007 2:44 pm

Не знам какво пише на майкината епикриза но преди да се лекува тя е кървяла близо година. Тъй като живее в Разград я изпратиха в Русе. Там отношението към болните е отвратително. Направиха й облъчване с Цезий ако не се лъжа. В продължение на 7 дни облъчват като поставят някакъв апарат във влагалището. Като приключи това искаха да правят химиотерапия. Тогава отидохме във Варна. Там искаха да оперират но от Русе в началото отказваха да дадат досието й и във Варна се разколебаха. Когато най накрая го получихме излезе че вече не може да бъде оперирана защото не се знае до каква степен е умъртвена плътта в следствие на облъчването и ако не може да се изчисти започва гниене и край. Във Варна продължиха с облъчване но вече външно и от тогава ходи само на контролни. Това се случи 1998г. В шумен споделих за майка си и те се опитаха да ме убедят че щом тя е болна аз задължително ще се разболея. Искаха от днес за утре да ми направят конизация и когато казах че си искам стъкалцата от биопсията за да се консултирам във Варна отговора беше следния: Ама ти какво си мислиш те са същите занаятчии като нас. Стъклата не може да ти ги дадем защото остават в архив.Във Варна са много внимателни и никой не говори за пари. При теб нещата са доста по сложни надявам се да можеш да ги преживееш защото психиката е много важна.Майка ми се справя много добре с това и ако не знаеш че е с такава диагноза никога няма да ти мине през ума. Благодаря ти за изчерпателната информация

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Wed Mar 14, 2007 5:59 pm


fotografa
Posts: 999
Joined: Thu Mar 23, 2006 8:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby fotografa » Wed Mar 14, 2007 10:35 pm


Гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Гост » Thu Mar 15, 2007 1:48 pm


bibs
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby bibs » Fri Mar 23, 2007 12:28 pm

здравейте момичета,виждам,че много от вас са минали по тоя път,който най-вероятно и мен чака,затова бих искала да ви попитам няколко въпроса.аз ходя в шейново при д-р Станков,казват,че е добър специалист в тая област.първо -цитото ми беше 3б,при д-р Деновска,от която останах с впечатление,че главно я интересуваше колко пари може да ми вземе.затова отидох в шейново при Станков,там цитото излезе 4,той каза,че 3б или 4 почти е все едно,може би имаше и в предвид дните в които бяха вземани цитото.след това ми направи сепарирано абразио и биопсия,резултата от тях е тежка дисплазия и предканцерогенни клетки,това е което ми каза по телефона,каза,че трябва да направим конизация,но първо иска да направи типизация за hpv вируса,който най-вероятно имам,защото имам брадавица(от 5-6 години),която го съмнява за вируса.след 5 дена ще ходя за това иследване.от тук ми започват и въпросите.какво предствлява това изследване?какво вземат от теб за да го изследват?за колко време става.къде е най-добре да се изследва,защото той ми каза да си нося 100 кинта,толкова струвало,каза че лабораторията е добра и си заслужава?!мога ли да му се доверя за тая операция и имат ли нужната апаратура в шейново?с каква упойка се прави?защото тая която ми биха за абразиото,едва не умрях,тя беше венозна.раждах(преди 1год. и 2 месеца)с епидурална,нямах никакъв проблем,ако изключим главоболието,което след един аналгин,изчезна веднага.колко време ще остана в болницата,което много ме притеснява,защото съм с малко дете и ми е проблено гледането му?!защо на някои се налага след месец да им махат конци,а на други не?трябва да си платя ли за животинските конци или въпрос на настроение на доктора?благодаря ви предварително,надявам се да можете да ми отговорите.

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Fri Mar 23, 2007 6:38 pm

Амиии.... щом са ти казали тежка дисплазия на клетките, значи така или иначе трябва да се направи конизацията. А това чудо - типизация на вируса ми се вижда малко излишно. Дори и да се види примерно, че имаш от лошия НРV 16, какво от това :roll: Ето тук също има тема Попитай там.

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Fri Mar 23, 2007 6:41 pm

Разбрах вече как се прави "взима се тъкан от шийката, от вън и от канала", като при биопсията :roll:

keti68
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

раничка на шииката на матката

Postby keti68 » Mon Mar 26, 2007 3:08 pm

Здравейте! Аз случайно намерих този форум. И бих искала и аз да споделя за моя проблем .И аз имах раничка, но уж се излекува, но след време проблемът пак се появи. , а преди цикъл - розово и парене от постоянното течение. Много неприятно.

Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Thu Mar 29, 2007 11:49 pm


Танина
Posts: 74
Joined: Thu Dec 14, 2006 1:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby Танина » Fri Mar 30, 2007 1:19 am

И като послепис да си допиша - това течение, което имаш не е задължително да е от раничката на шийката. Даже сигурно няма нищо общо. Говоря ти от собствено опит, понеже при мен след "премахването на раничката" и всичките там неща около нея течението, което имах си продължи и спря чак след като се намери един кадърен доктор да ми изпише антибиотик против гъбички Candida, които явно са го предизвиквали.

Гост
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

РАР ІІІ

Postby Гост » Fri Apr 20, 2007 10:48 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 315 guests