нощно изпотяване

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

нощно изпотяване

Postby kostadinov » Wed Jan 31, 2007 11:26 pm

всяка нощ се преобличам по 4-5 пъти и немога да разбера какво ми е моля помогнете ми. не е настинка. ве4е 4-5 месеца. на 48 год съм. моля за помощ
kostadinov

Postby fotografa » Thu Feb 01, 2007 7:35 pm

Първо - каква е температурата в стаята и не сте ли облечен и завит прекалено. Тък си спомням за една пациентка от годините ми на село. Тя попитала жена ми (също джипи) с какво се завива? С юрган - отговорила пациентаката :D . С юрган през лятото,в Санданско, където температурите достигат г. !? Защо не се завиете само с чаршав? След няколко дни - благодаря ти докторе - вече спя по-спокойно. Друго - добре ли спите или се събуждате рано, какво ви е настроението - :D :? или : , сутреин отпочинал ли сте или сте уморен? Сънивате ли кошмари?
fotografa

Postby Guest » Sat Feb 03, 2007 8:25 pm

fotografa wrote:Първо - каква е температурата в стаята и не сте ли облечен и завит прекалено. Тък си спомням за една пациентка от годините ми на село. Тя попитала жена ми (също джипи) с какво се завива? С юрган - отговорила пациентаката :D . С юрган през лятото,в Санданско, където температурите достигат г. !? Защо не се завиете само с чаршав? След няколко дни - благодаря ти докторе - вече спя по-спокойно. Друго - добре ли спите или се събуждате рано, какво ви е настроението - :D :? или : , сутреин отпочинал ли сте или сте уморен? Сънивате ли кошмари?
БЛАГОДАРЯ.за отзива но температурата е 19 градуса и спя с една лека завивка. по тънка пижама. без долнище. може да се каже че се събуждам уморен. 4ат пат и с кошмари.. бях на доктор исписа ми некав atarax инекви цитирам ги по памет симпатин.нещо от сорта като ми говореше за вегатативната невна система. наскоро про4етох за андропаузата на мъжа може да се каже че симптомите се покриват с това
Guest

Postby fotografa » Mon Feb 05, 2007 11:13 pm

Възможно е да страдате от някакъв вид депресия - нещо често срещано напоследък. Мисля, че биха помогнали серотонинови антидепресанти, но за това последната дума трябва да си каже специалист.
fotografa

пак за нощното изпотяване...

Postby Роси » Mon May 14, 2007 12:39 pm

Искам да попитам в тази тема: съпругът ми се изпотява обилно през нощта - тялото и главата; възглавницата, на която спи, е влажна, с жълтеникав цвят от потта и доста неприятна миризма. Иначе е на 33г., този проблем е от доста време. Какви изследвания е добре да направим за да разберем има ли някакъв сериозен проблем?
Благодаря Ви предварително!
Роси

Re: пак за нощното изпотяване...

Postby Guest » Fri May 18, 2007 11:40 am

Роси wrote:Искам да попитам в тази тема: съпругът ми се изпотява обилно през нощта - тялото и главата; възглавницата, на която спи, е влажна, с жълтеникав цвят от потта и доста неприятна миризма. Иначе е на 33г., този проблем е от доста време. Какви изследвания е добре да направим за да разберем има ли някакъв сериозен проблем?

Моля за отговор!
Guest

Re: пак за нощното изпотяване...

Postby Роси » Fri May 18, 2007 3:17 pm

Anonymous wrote:
Роси wrote:Искам да попитам в тази тема: съпругът ми се изпотява обилно през нощта - тялото и главата; възглавницата, на която спи, е влажна, с жълтеникав цвят от потта и доста неприятна миризма. Иначе е на 33г., този проблем е от доста време. Какви изследвания е добре да направим за да разберем има ли някакъв сериозен проблем?

Моля за отговор!

Кога ще мога да получа отговор - заключихте другата тема, която пуснах :?:
Роси

Postby ptomoff » Fri May 18, 2007 6:24 pm

Вече отговорих, че щом не ти е отговорено, значи няма кой да ти отговори. Не е нужно да пишеш по няколко мнения едно след друго.
ptomoff
Site Admin

Postby fotografa » Fri May 25, 2007 8:16 pm

Това е много неспецифичен симптом и този случай бих предпочел вместо да отговарям да разпитам подробно пациента и да го прегледам. Нещо нередно може да се открие по време на ежегодния профилактичен преглед.
fotografa

Postby Роси » Sun May 27, 2007 11:30 pm

fotografa wrote:Това е много неспецифичен симптом и този случай бих предпочел вместо да отговарям да разпитам подробно пациента и да го прегледам. Нещо нередно може да се открие по време на ежегодния профилактичен преглед.

А той какво включва? Мисля да поискам направление за ПКК, друго обаче не се сещам... Благодаря Ви!
Роси

Postby fotografa » Thu May 31, 2007 11:48 pm

Една кръвна какртина като нищо може да се пусне, но тя трябва да се интерпретира след разпит и основен преглед.
fotografa

Postby Роси » Mon Jun 04, 2007 1:14 pm

fotografa wrote:Една кръвна какртина като нищо може да се пусне, но тя трябва да се интерпретира след разпит и основен преглед.

Благодаря! Явно трябва да настоявам, защото казах на д-рката за този проблем преди време, тя ме посъветва да се обтрива със сол при къпане за намаляване на потенето...
Всичко добро!
Роси

Return to Форум имам проблем...

Similar topics