Парещо усещане / болка в левия крак

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Marprob
Posts: 1
Joined: Thu Aug 04, 2016 11:00 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Парещо усещане / болка в левия крак

Postby Marprob » Thu Aug 04, 2016 7:06 pm

Здравейте!

Мъж на 32 години съм, 186см и 80кг. Непушач, без известни за мен алергии и без промени в теглото. Работя в офис и уви прекарвам голяма част от работното ми време на стол.

Миналото лято започнах фитнес програма с личен треньор и всичко вървеше добре докато Април месец тази година започнах да изпитвам дискомфорт в гърба. Спрях фитнеса, консултирах се с остеопат и след една сесия и упражнения след това се почувствах по-добре. След това започнах да ходя на пилатис. И отново бързо влезнах в кондиция докато преди 3 седмици изпитах изведнъж пареща болка в левия крак.

Усещането е по цялото протежение на левия крак, но най-вече в стъпалото и задната част на крака (под и над свивката на коляното). Понякога парещата болка я чувствам като студенина, мравучкане или изтръпване. Усещането е постоянно и единствено изчезва по време на пилатис практика или йога (започнах йога преди 2 седмици). Вечерно време вземам валериан или ибупрофен и това успокоява усещането и ми позволява да спя. Но след като стана сутрин, паренето започва отново. Стоенето на стол като че ли изостря усещането.

Бях при личния лекар и направихме пълни кръвни - всичко е във стойност и няма отклонения или свидетелства за диабет или недостиг на витамин В12. Имам направление за невролог, но едва след 8-10 седмици ще мога да ме приемат (в Англия много се чака за невролози уви).

Междувременно бях на 2 сесии акупунктура без особен успех. Започнах да приемам Neuroveen хомеопатично лекарство, но все още не съм видял подобрение. Бях на физиотерапевт и той каза че имам остлабнал мускул на бута и това вероятно дава отражение на ишиясния нерв. Днес беше първата сесия и ми предписа упражнения за стягане на въпросния мускул. По време на сесията парещата болка изчезна, но след това веднага се завърна.

Все още нямам диагноза от невролог, но ще се радвам да чуя мнения защото след 3 седмици с тази пареща болка започвам да се притеснявам.

Благодаря предварително.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests