Далекогледство, астигматизъм и глаукома... на кой да вярвам

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
shirin
Posts: 1
Joined: Tue Mar 08, 2016 7:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Далекогледство, астигматизъм и глаукома... на кой да вярвам

Postby shirin » Tue Mar 08, 2016 8:14 pm

Здравейте, на 28 години съм и от 10 години имам изписани очила за далекогледство +0,5 диоптера но рядко ги носех. След служебен преглед от работата докторката ми препоръча да си направя обстоен преглед защото виждала астигматизъм. Понеже семейството ми сме много опарени от българските доктори, отидох в Турция в частна клиника при познати. Там съответно нямах промяна на диоптъра след разширение на зениците а за астигматизма ми казаха че е много лек и няма нужда от корекция. Месец след това с нежелание от моя страна колежката ми ме заведе на скрининг за катаракта и глаукома... Естественно след скенери и разни други уреди и определена сума за тези тестове ми откриват истъняване на някакви канали/повишено налягане и вероятност да развия глаукома, но доктора ме успокои че в момента нямам такава. След това ми правиха тест за скрито далекогледство при което ми откриха +2.00 диоптъра на ляво и дясно око и ми изписаха рецепта за +1.00 диоптър пак за двете очи. Но нали не вярваме на докторите си тук след два дена заминах за Истанбул в най- голямата им очна клиника. Там след солена сума пари и тестове потвърдиха че за сега нямам глаукома, че ретината ми е задебелена и лъже за налягането, че действително имам изтънели канали в лявото око и че всяка година трябва да повтарям тестовете за да хванем на време глаукомата ако се развие. До тук всичко уж разбрах, но професора (един от най най в Турция) без да съм му казвала за диоптрите си ми направи и тестовете за диоптрите и установи също скрити + 2.00 диоптъра и астигматизма, изписа ми л.о. + 0.75 д.о. + 1.00 диоптъра и също така и за астигматизма но не помня градусите, и ми препоръча да не ги нося постоянно а само когато усетя преумора на работа и главоболие. Идвам си в България да си ги поръчам (защото там останах без пари) и в оптиката докторката ми казва че старите ми +0.5 са за компютър и за четене от близо, а новите диоптри +0.75 и +1.00 са за далече и е желателно старите да нося като съм на компютъра а новите през останалото време защото са за далече. Та възможно ли е да имам различни диоптри далекогледство с + за близко и за далече? Дъжалявам за дългия пост но не искам пак да ходя по офталмолози до следващата година!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests