разчитане на КТ данни - след операция на смяна на дясна тазобедрена става

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ivogeor
Posts: 1
Joined: Sat Jun 20, 2015 1:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

разчитане на КТ данни - след операция на смяна на дясна тазобедрена става

Postby ivogeor » Sat Jun 20, 2015 2:17 pm

Здравейте,

нуждая се от второ мнение по следния въпрос. А ако има и такива, които са минали по този път и за съвет :D

Жена, на 71 г. съм, 160 см с нормално (ненаднорменоо) тегло, без алергия, непушач, без загуба на тегло.
Приемани медикаменти: антикоагуланти след операцията, а за съмненията за болки в нерва - противовъзпалителни (диклофенак) и милгама.

След болки в таза и диагностицирана коксартроза се оперирах за смяна на тазобедрена става през февруари 2015 г. Операцията мина успешно, болките намаляха доста, но след около 2 месеца се появиха отново. След консултация с ревматолог (към когото ме насочи ортопедът, който ме оперира, тъй като според ортопеда болката е по-скоро от нерва, отколкото от ставата) ми направиха рентгенова снимка и скенер и ето резултатите:

"Касае се за пациентка с болка в областта на дясната ишиоглутеална бурса.
КТ данни за деструкция на ацетабулума в дясно, в областта на пубисната компонента, като част от поставения спояващ материал проеминира по посока на мускулус илиопсоас."


Доколкото разбирам, болката все пак е свързана със ставата и циментната спойка притиска мускула?! Това нова операция ли означава? :| :| Реендопротезиране или нещо по-леко? :|

Много благодаря предварително за съвети и мнение!

Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: разчитане на КТ данни - след операция на смяна на дясна тазобедрена става

Postby Bulgaricus » Sat Jun 27, 2015 1:21 am

Здравейте!

От така записаните данни, които може и да не са верни или достатъчно точни в повечето случаи ТРЯБВА да се оперирате отново. Новата операция е по-тежка, но ако в действителност има деструкция само там, може и да премине по-леко.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests