Твърде много симптоми

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Betty
Posts: 1
Joined: Wed Jun 17, 2015 12:33 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Твърде много симптоми

Postby Betty » Wed Jun 17, 2015 1:12 am

Привет!
Момиче съм, на 19 години, висока съм 168см, тежа около 58 кг., предполагам. Не съм сигурна, че имам алергии, но ако е така - до сега не са се проявявали, не пуша и нямам фрапираща разлика в теглото през последната година.
Проблемът ми е много странен. Преди два месеца точно преди лягане изведнъж се задуших, зави ми се свят и ми причерня.. Естествено, още на следващия ден отидох до лекаря. Тогава вече гърдите бяха започнали да ме болят ужасно много - мускулите или дробовете - и аз не знам кое. Направиха ми ЕКГ и поради учестения ми пулс, ме изпратиха в спешното. Последва повторно ЕКГ, за което не казаха и дума, преслушаха ме, пипаха където ме болеше и накрая казаха, че всичко е наред. Казаха, че или е разтегнат мускул или на нервна почва. Хубаво, обаче две седмици по-късно дишането не се оправи. Буквално дишах като риба на сухо - станала, легнала - без значение. Болката не спираше. Наложи се пак да отида на лекар. Взеха ми кръв, пак ме преслушаха и накрая нищо! Всичко било наред, няма хрипове, няма нищо нередно с кръвта. Отпратиха ме с някакво болкоуспокояващо и това беше. Да, обаче, имаше един момент, в който цяла седмица сърцето не спря да ме боде всеки ден поне по веднъж. Уплаших се и хайде пак на доктор - този път по мое желание ми направиха рентгенова снимка. И какво да излезе - всичко е на 6! Накрая лекаря каза, че с тези симптоми не знае защо нямам настинка - нито хрема, нито кашлица. И хайде пак ми предписа болкоуспокояващи. И ето ме сега - два месеца по-късно - дишането се пооправя, макар че пак ме тормози при по-дълги разходки. Болката си е тук - предимно от лявата страна, в горната част на гърдата. Пулсът ми все е така учестен. Също така и дланта на лявата ръка ми изтръпва. Преди малко се натисках на определени места, където е болката и когато стигнах до едно място при подмшницата, близо до гърдата, ръката ми изтръпна. Възможно ли е да е прещипан или разтегнат мускул щом всичко е наред? Или какво друго би могло да бъде?
Благодаря за отделеното време! :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Твърде много симптоми

Postby Bulgaricus » Sat Jun 27, 2015 1:42 am

Здравейте!

Добре би било да си направите КАТ с контраст и висока резолюция на врат и гръдна клетка, казва му се на английски HD CT.
Болките явно идват от "нещо" притискащо нерв. Ако се влошават при движение са най-вероятно с костен характер, но ако напипвате нещо, работата не е добре.
Може да Ви направят и ехокардиография и ЕКГ под натоварване.
Но ако са мускуло-скелетни болки би боляло при движение повече.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests