Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Wed May 06, 2015 9:28 pm

Здравейте!
От февруари се лутам по лекари и все още нямам диагноза. Първо личната ме лекува с антибиотици, но след спирането им кашлицата се възобновяване, докато накрая ме приеха по спешност и 48ч. не можаха да я подтиснат. Обсъждани диагнози са били бронхиоло-алвеоларен Са, Да Мета, Хиперсензитивен пневмонит. Правиха ми и бронхоскопия и резултатите са:
Двустранно подвижни гласни връзки.
Трахеята е със запазен релеф и спокойна лигавица. Картина е остра. Лигавицата по десния горно дялов бронх е с гъста мрежа кръвонапълнени кр. съдове, в дълбочина бронх. разклонения са проходими. Двустранно лигавицата е зачервена и лесно раница. Всички видими бронхиална разклонения са проходими.
МАКРОСКОПСКИ
около 15мл.слузеста течност с кървави примеси. Бронхиална епителни клетки, плоски епителни клетки, алвеорарни микрофони, сидерофаги, единични не утро филми левкоцити.
Бял дроб, ларингс, трахея
Хистологично
Два фрагмента от бронх. лигавица с обичаен хистологичен строеж и фрагмент от белодробен преносим с емфизем, интраалвеоларни сидерофаги и огнищни интраалвеоларни кръвоизливи. В изследвания материал не се открива туморна инфилтрация.
От томографията :
КОМПЮТЪРНА ТОМОГРАФИЯ НА ГРЪДЕН КОШ С КОНТРАСТНО УСИЛВАНЕ
ГРЪДНИ СТЕНИ И АКСИЛИ- без видими патологични промени. ПЛЕВРИ- малък плеврален излив вляво. Не се визуализира задебеляване на плеврите. ТРАХЕЯ И БРОНХИ ДО СЕГМЕНТНО НИВО- проходими. БЕЛИ ДРОБОВЕ- двустранно се визуализират множество центри и панлобуларни фокуси с нерезки контури и плътност матово стъкло. Огнищата се разполагат във всички дялове , но в основите са по-малко. Периферните зони на горните дялове са по-ангажирани. Не се установяват разпад и кухини. Задебелени стени на сегментните и субсегментни бронхи. Уплътнени и задебелени интерлобуларни септи в двете основи. Уголемени лимфни възли в хилусите с размери до 15 мм. МЕДИАСТИНУМ - визуализират се уголемени лимфни възли от преваскуларната и паратрахеални групу до 13 мм, преаортална група до 18 мм, аорто-пулмонален прозорец до 16 мм и субкаринална група до 26 мм . Аденом в левия надбъбрек с размер 21/13 мм
Тъй като до последно нямаше яснота с диагнозата, поисках второ мнение и ме изпратиха при Проф. Власов чието мнение беше че резултатът от бронхоскопията не е достатъчен да се изключи рак, защото не е взет материал от образуванията, който се виждат на. КТ. Прати ме при свой колега за тънноиглена биопсия, който ме отсвири че няма нужда, защото не му прилича на рак. За да си продължа болничния отидох при друг пулмолог, който започна да ме лекува от саркоидоза с 40мг.медрол. От една седмица започнах да се изпотявам, събирам много храчки, които не мога да изхвърля, подух се като балон и много се притеснявам дали не е рак.
Това че не са открити туморни клетки при бронхоскопията не изключва Са, а вече трети месец нямам диагноза, която да е подплатена с нещо друго освен интересен случай, шибан случай и други определения, който ми се наложи да чуя.
Та, ако има някой който е изчел объркания ми пост, въпросът е
А сега накъде?!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby Bulgaricus » Fri Jun 05, 2015 10:15 pm

Здравейте!

Задължително условие за писане при нас е да сте казали на колко сте години, колко сте кг, колко сте висока, дали приемате други медикаменти, дали пушите и ако "да" по колко. Без тези параметри нищо не мога да Ви кажа.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Thu Jun 11, 2015 3:09 am

На 44г.съм,с наднормено тегло(не съм се мерира скоро), пуша около 2к.дневно, 162см.,алергии нямам. Медикаменти
м.февруари- зафецет-5 дни,Клацид CP-10 дни, Амбрекс, Гринтус,Геломиртол форте,Трахизан, Проспан, Десибел -това от личната в продължение на месец.
м.март-по спешност в Токуда-инхалация с вентолин,урбазон 80мг.,Ca +novfiline+NaCl, papaverine+NaBr+NaCl без особен ефект. На следващият ден ме приеха в пулмологията и там назначенията са Цефтриаксон, Ципринол, Тавипек, Урбазон,Вентолин инх.
СУЕ-14MM.,Hb105/105g/l. Er-5.03/4.82; Hct-0,33/0,32;Leus-15,01/15,7; Thr-307/306000;захар-6,5/6,8mmol/l; Na-141/140mmol/l; ASAT-16/48U/I;
CRP-22,64/1,6mg/I; общ белтък -60; алб-34; ТСХ-0,24(на фона на кортикостероидно лечение)D-димер-0,82ug/ml, урина-б.о.
При ехография на коремни органи не се видя нищо обезпокоително.
След изписването ми назначиха преднизолон от 20.03-5 дни 6 табл. сутрин,след това по 5 т. сутрин до 23.04
от 23.04 пулмолог ми изписа медрол заради съмнения за саркоидоза 3 по 3 табл до 27.04
от 28.04 до 08.05 медрол 6т,сутри и 2т. вечер и след това постепенно спиране до 21.05
За задържането на течности пия трифас кор от 5мг.през ден.
На 08.05 направих втора КТ в пета градска и се установи обратно развитие и намаляване на повечето лимфни възли, но след няколко дни завъдих пак някаква инфекция и ми изписаха Flexid за седем дни.
Днес т.е. вчера бях на ехограф по повод аденома на надбъбречната жлеза и се установи че е нараснал доста от 21/13 мм на 30.4/27.4мм,което доста ме притесни. Освен това има и някакво ново образувание в черния дроб,което и на двете КТ не се забелязва. Лекарят каза че е доброкачвствено, но бързото нарастване на аденома и появата на нова находка в черния дроб ужасно ме плашат да не би да се развива туморен процес. Обиколих един куп специалисти и всеки изписва лекарства, а никои не си е направил труда да изчете купа изследвания които нося.Затова се надявам на мнение тук, защото вече нямам нито пари,нито нерви.За аденома ми назначи
TSH, ACTH, кортизолов профил, 17-алфа-OH-прогестерон, Алдостерон и инсулин. Доколкото знам кортизолов профил се прави в 8 и 24ч. та въпросът ми е да го правя ли в лаборатория?
EL-ANA Screen-отрицателен
ANCA Screen-отрицателен
CEA-2,41ng/ml до 3ng/ml отр.
CA-15-3 16,3U/ml до 31,3мл отр.
тест за туберкулоза-отрицатлен
тахикардична сърдечна дейност
Към днешна дата имам доста силен косопад, отпадналост, умора, от седмица доста силни болки в ставите и костите, храчки, отоци, липса на апетит и вече незнам към какъв специалист да се насоча. Туморните маркери, дори и отрицателни не изкл. рак, така че продължавам да си гриза ноктите и се надявам на компетентно мнение.Предварително благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby Bulgaricus » Thu Jun 11, 2015 4:20 pm

А колко кг сте точно или долу-горе? Питам, защото "наднормено тегло" може да е 190 кг или 65 кг.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Fri Jun 12, 2015 12:39 am

Предполагам около 90кг. Обикновенно не съм толкова плиткоумна, но напоследък мозъкът ми се изглади от диагнози. :oops: Благодаря за търпението и вниманието!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby Bulgaricus » Fri Jun 12, 2015 12:47 am

Колежката или аз ще Ви отговорим при първа възможност!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby Bulgaricus » Fri Jun 12, 2015 12:49 am

Опишете малко по-подробно, моля Ви, как започна всичко, какви бяха първите оплаквания и кое от тях бе водещо? Сега кое оплакване е водещо? Това ли са всички кръвни картини, кито са Ви правени?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Sat Jun 13, 2015 2:15 pm

Снощи писах,писах и накрая установих,че са ни спрели нета,та сега отначало :roll:
Горната кр.картина е при приемането, от Токуда има още една от м. март:
СУЕ-5,0mm: Hb-105g/I; Er-4,82; Hct-0,32; Leuc-15,7; Thr-306 000; aPTT-sec; INR-1,12; захар-6,8mmol/l; Na-140mmol/l;креатинин-64,6ммол/л; К-4,59ммол/л;ASAT-48U/I;ALAT-216U/I; CRP-1,6mg/I
От Пета градска от 07.05
Левкоцити(WBC)-15.11; Лимфоцити-0.59; Моноцити-0.4; Гранулоцити(GRAN)-14.0; Еозинофили-0.01;Базофили-0.01;LUC-0.1;Лимфоцити(Lym)%-3.9;
Моноцити(Mo)%-2.6; Granulociti(GRAN)%-92.7; Еозинофили%0.1; Базофили%-0.1;LUC%-0.7; Хемоглобин(HGB)-139.0; Еритроцити(RBC)-6.58; Хематокрит(HCT)-0.482;MCV-73.2;MCH-21.2; CH-20.3; MCHC-289.0; CHCM-279.0; RDW-CV-14.6; Тромбоцити(PLT)-200.0; MPV-7.2; PDW-46.1; PCT-0.14; MPC-; MPM-; СУЕ-2.0; САТ-О2-98%
Ехография на щитовидна жлеза: Двустранно с норм.р-ри на лобовете,хомогенна структура,без огнищни промени. Нормален кръвоток.Безданни за шийна лимфаденопатия.
Вчера бях при проф. Каменов от ендокр.на Александровска заради аденома и пак изненада. Гледа щит.жлеза:
"Паренхимът е нехомогенен с умерено намал. ехо...? без оформени вари?.Нормален кръвоток.Видяха се 4 малки ...? вляво IV солид..? .......?, без хилуси и са добре отграничени. Най-големият е 4/6/10.
Закл.: Дифузни промени в Щ.Ж.
Д.Л.=18/15/54=7.0
Л.Л.=14/12/44=3.6
10.6
За аденома нищо не каза,но ми предложи хоспитализация за уточняване. Назначи ми изсл. на TSH,A-Tg(TAT); A-TPO(MAT)
След Александр. отидох до МЦ"Лора" за второ мнение на ехография. Лекарят там не видя нищо обезпокоително, а пише че е специалист образна диагностика с тясна насоченост онкологична профилактика. Взех напр. за хоспитализация и понеделник ще видим докъде ще я докарам.
Сега си мисля,че трябваш да изчакам, че то с моя късмет я легла няма да има, я всички ще излязат отпуска.. :lol:
Публикувам да не се затрие пак поста и продължавам с историята на заболяванвто.

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Sat Jun 13, 2015 4:04 pm

Всичко започна средата на м.февруари с кашлица, с херпеси и мисля че нямах температура. Личната се опита да ме лекува около месец,но накрая положението се влоши доста. Пет дни пих Зефацед-11без ефект, след това 10 дни Клацид СР с подобрение,но след спирането кашлицата отново се засили,със задух.Беше ми изписала още вит.С,Вентолин спрей, Амбрекс, Гринтус, Геломиртол форте, Десибел 5мг.,Трахизан, Проспан.
На 11.03 по спешност в Токуда с ужасна кашлица и много затруднено дишане.
Задоволително общо състояние. Кожа и видими лигавици характерно оцветени. Език влажен необложен. Дих. с-ма: Нормостеничен гръден кош. Везикуларно дишане двустранно с дребни свиркащи хрипове предимно в дясно.Sat. 84-86% без кислород. След проведената медикация Сатурация 95%
Инхалация с Вентолин 3мл
Urbason 80mg + NaCl 0,9% 100ml
Ca Gluconici 10% 1amp + Vit "C" 1amp + Novfiline 1amp + NaCl 0,9 % 250ml
Papaverine 1amp + NaBr 2amp + NaCl 0,9% 250ml
На 12.03 ме приеха в отд.по пулмология
Леко увредено общо състояние.Херпеси по устните и носа. Дих. с-ма: Нормостеничен гръден кош. Везикуларно дишане двустранно,с удължено издишване, с дребни свиркащи хрипове двустранно ,крепитиращи в дясно базално.О2Sat.91% без кислород.
Анамнеза
Лекувана антибиотично ,по повод респираторна инфекция.Персистират оплакванията от суха ,мъчителна кашлица и затруднено дишане.Последните 2 дни се наложила употреба на Урбазон ,снощи в Неотл.звено + инх.с Вентолин-незначителен ефект.Температура не е имала.
На 20.03.ме изписаха с подобрение.Едната диагноза е Хиперсензитивен пневмонит, втората Хроничен бронхит. На КТ диагност.и аденом на надбъбр. жл.
Личната ми даде напр.за пулмолог края на април и той реши че имам саркоидоза. Изписа ми медрол,3*3 от 5мг. След 15 дни ме изпрати за биопсия,но тъй като лекарят при когото преди това ме изпрати проф.Власов пак за биопсия ми каза да изчакам се консулт. с друг пулмолог в 5 градска и там направих втората КТ на която се видя че нещата отшумяват.
Няколко дни след КТ започна пак ужасна кашлица с болки в лявата част на гърба и много храчки.Изписаха ми Флексид за 7 дни.Кашлицата се овладя,но болките в гърба ,които преминават към гърдите и ръката си останаха с промешяща се сила.
Към днешна дата тази болка си остана, косата ми пада доста ( от около година),много храчки,които се стичат назад в гърлото. В началото бяха белезникави,от няколко дни жълтеникави.Усещам ги като буца в гърдите. Умора, отпадналост, слабост в ръцете(не мога да простра една пералня, трябва да си сваля ръцете да починат малко), отоци по цялото тяло(мисля, че са по изразени в лявата половина).Не мога да си поема дълбоко въздух,все едно имам обръч около гърдите,кашлица съвсем слаба,предимно сутрин. Имаше моменти на нощно изпотяване,виене на свят.На левия ми крак, над стъпалото отпред се появи подутина,която не спада от лекарствата за отводняване. Температура не съм имала или поне не съм усетила. От началото на този месец се появиха доста силни болки в ставите и костите. Понякога имам съвсем леки болки в бъбреците, но те са отдавна.Имам таласемия минор,студова алергия, мастни отлагания по клепачите и липоми по главата.Майка ми е с диабет, четири байпаса, ХОББ. В момента друго важно не се сещам. Притесненията ми са за аденома,който нараства, образ. в черния дроб и измененията в щитовидната жлеза. Преди един месец уж всичко беше ОК на КТ и ехогр.на Щ.Ж.в Пета градска.
Намерих още едни изследв. на кръвта от 30.03
WBC(Левкоцити-бр.)-13.42x10^9/L
Ly%(лимфоцити)-31.6%
Мо%(моноцити)-7.9%
Еоs%(еозинофили)-0.8%
Baso%(базофили)-0.1%
Неу%(neutrofili)-59.6%
Ly#(лимфоцити)-4.240x10^9/L
Mo#(моноцити)-1.060x10^9/L
Eos#(еозинофили)-0.110x10^9/L
Beso#(базофили)-0.020x10^9/L
Neu#(неутрофили)-7.990x10^9/L
RBC(еритроцити)-5.630x10^12/L
Hgb(хемоглобин)-119g/L
Hct(хематокрит)-0.389L/L
MCV(ср.обем на еритроцита)-69.10fL
MCH(ср. Hgb съдърж.в еритр.)-21.10 pg
MCHC(ср.Hgb.конц.в еритр.)-306g/L
RDW(вариация на ерит. р-ие)-18.20%
Plt(тромбоцити)229x10^9/L
MPV(ср.обем на тромбоцита)-12.80 fL
Pct(тромбокрит)-2.90ml/L
PDW(ширина на тр. р-ие)19.30fL
AcAT(GOT;AST)-16.10U/I
AлАТ(GPT;ALT)-58.80
Желязо-29.58ммол/Л
ЖСК(TIBC)-свободен ЖСК(UIBC)-37.20mmol/L; тотален ЖСК(TIBC)-66.80mmol/L
Това е от контролата в Токуда от 30.03.Друго за момента не се сешам. Вие сте на ход :mrgreen:

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Mon Jun 15, 2015 8:31 pm

Има ново развитие и май си имам диагноза. Днес бях на кардиолог и неговото заключение е :митрална стеноза и инсуфициенция със застойна сърдечна недостатъчност.
Обективно състояние: Изострено дишане в основите, без спазъм, РСД,90, АН-120/80 без застойни отоци.
Ехокг.-Ао Корен-25мм,ЛП-45мм, 29 см2-дилатирано,ТДО/ТСО-62/18мл.,ФИ-70%, МК-органично променена, задебелени ръбове,
сраснало комисури, лекостепенна калциноза, MVA-планим.-1.3см2, изчислено-PHT-160 мс-1.3см2 ,среден градиент-13ммНг,
пиков 20 ммНг, умерена стеноза, умерена МИ-/1-2/ към 2 ст, Десни кухини-неразширени, без доловима ТИ, без БАХ и ДК дисф.,
VCI-неразш., без перикарден излив.
ЕКГ-синусов ритъм 81,инд.ос, без СТ промени.
Засега терапията е само фурантрил, а след изясняване на аденома и щит. жлеза ще ми изпише лекарства, на които за съжаление
забравих наименованието. Неговото мнение е,че досегашните ми проблеми се дължат на сърцето и измененията,които се виждат
на КТ също. Остава да се изяснят болките в ставите и костите, засиленото отделяне на храчки, нарасването на аденома, обр. в черния дроб и измененията на щит. жлеза. Не ми е ясно и защо има отлконение в кръвните показатели,ако проблемът е само в сърцето. Въобще ме очаква прекрасно лято. :( :( :(
Моля, някой да преведе ехокардиографията и диагнозата. Какво да очаквам и доколко ще се влоши качеството на живот.(След като живях с възможна диагноза рак на белия дроб, всяка друга диагноза е ОК,така че,моля бъдете откровени.) Благодаря!
PS Възможно ли е болките в костите да са следствие на трифас кор, пия го също от началото на месеца редовно. Преди това по половин таблетка при нужда?
Излезе и резултатът от хормон. изследв.
TSH -3.26 mIU/ml ref.st. 0.27-4.2
TAT/A-TG/-18 mIU/ml ref.st. 0-115.0
MAT/A-TPO/-10 mIU/ml ref.st. 0-34.0
На 24.06 влизам в Александровска за доуточняване на щитов. жлеза, аденома и евентуално за операция.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby Bulgaricus » Sat Jun 27, 2015 1:36 am

Каквото са Ви казали това е най-вероятното и за БГ най-добрият подход. Без да се изяснят съмненията и аз не мога да кажа повече. Пишете пак, като излезете от Александровска, интересно е за селия свят, който ни чете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Tue Jun 30, 2015 4:47 pm

Здравейте отново!
От престоя ми в Александровска:
Xr-117g/l
Ery-5.38 T/l
MCV-66.6 fl
MCH-21.7 pg
Ht-0.36
Lev-8.1G/l
Thr-185G/l
СУЕ-6mm/h
кр.захар-5.02 mmol/l
ASAT-20 U/l
ALAT-15U/l
K-4.5mmol/l
Na-140 mmol/l
Cl-111 mmol/l
Ca-2.22 mmol/l
P-1.14 mmol/l
Креатинин-84 mcmol/l
eGRF-CKD-EPI-72.8ml/min/1.73m2
Пик.к-на-324 mcmol/l
Tprot-66.3g/l
THol-5.50 mmol/l
Trigl-0.93 mmol/l
Урина-отн. тегло-1026, ph-5, седимент-масово левкоцити, масово бактерии, епителни клетки.
Кортизолов ритъм:8ч.-303 nmol/l/н.171-536/ 22ч.-100nmol/l/н.64-340
адреналин в 24ч. урина-очаква се резултат нмол/24ч./н.0-81.9/
норадреналин в 24ч. урина-очаква се резултат нмол/24ч./н.59-389/
Ехография-Черен дроб-130мм,уплътнена структура. Без огнищни изменения. Жлъчен мехур-прегънат. Бъбреци-двустранно пиелонефритни промени на паренхима. Няколко еха на конкременти с дм. 5-6мм. Ляв бъбрек-в областта на надбъбрека се визуализира хипоехогенна формация със сравнително резки очертания с р-ри 21.6/23.7 мм с характеристика на аденом. Далак-неувеличен. Закл: Дифузен процес ба черен дроб.Пиелонефритис ренис бил. Калкули ренис бил. Аденома глахдуле супрареналис ренис син.
Липсват кл. данни за хормонална хиперсекреция от тумора,от проведените изследвания се установи запазен кортизолов ритъм. Насочва се за наблюдение от ендокринолог.
Не разбирам защо след като аденома очевидно нараства трябва да чакам докато стане 6 см. за да се оперира. Още повече, след като евентуално предстои смяна на сърдечна клапа и ще се наложи прием на Синтром. Вчера бях и на гастроентеролог по повод образуванието в черния дроб и ново сто:
Дифузен паренхимен процес на черния дроб. Изключване на огнищност е уместно да се извърши чрез контрастно усилване. Стеатозната болест изисква метаболитно и хистологично прецизиране за оценка на прогнозата и лечението. Останалите органи-б.о. И това е три дни след горната ехография?! Не мога да разбера как един лекар го видя, а другите не могат-все пак е 3/2.4 см., или по скоро не им се занимава. Даде ми дата за постъпване в края на м.юли, а дотогава пак ще си гриза ноктите.
Сигурно изглеждам като луда,която търчи от кабинет на кабинет и пуска теми по форумите, но това е в резултат от сблъсъка ми с родното здравеопазване. Минах по доста здравни пътечки, но резултатът е ..т.е. няма резултат, а само липса на доста финикийски знаци и разбити нерви. Разбирам,че на лекарите се държи сметка за всяко изследване, но все пак какъв е смисълът да лежиш в университетска болница и да не те консултират,а отговора които непрекъснато чувам е че не по тяхната специалност? Доколкото разбрах контраста за ехографията е 177лв,, иглите за биопсията също не се поемат от здр. каса. и каква е гаранцията,че няма да стане като ендоскопията в Токуда т.е. да не може да се постави диагноза. Утре сагата продължава с посещение на ревматолог, а какво ще излезе от цялата работа ще пиша допълнително,ако не за друго то поне като хорър четиво за настоящи и бъдещи пациенти опс клиенти. Да живее реформата в здравеопазването!
P.S. Моля да ме извините за "лиричното" отклонение! В никакъв случай не искам да обидя някой лекар. За 16 лв.месечно няма как да очакваме чудеса. Наясно съм и съм свидетел колко претоварени и изнервени сте, но в крайна сметка кой може да отговори колко струва човешкият живот? Не визирам себе си, а много хора с които волю неволю се срешнах в отделенията и пред кабинетите. Е, така или иначе не е тук мястото за подобни мисли и се надявам, че Bulgaricus ще ми даде някакви насоки:)) Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby Bulgaricus » Tue Jun 30, 2015 5:02 pm

Ако ми следите публикациите от 2007-ма до днес ще забележите, че никога не защитавам някой, който се е държал зле или неетично. И ми е все тая какъв му е рангът, специалността и репутацията. За Вашия случай нямам наблюдения.
Аденом на надбъбречната жлеза предполагат. Същевременно виждат пиелонефрит и нещо в черния дроб. Всичко това не е фатална диагноза. В смисъл, че всичко може да се развие положително за Вас. Установили са, че не е секретиращ, такива тумори често се намират случайно и те не значат, че трябва да се вадят на всяка цена.

С черния дроб какво ще правите, съответно какво сте решили?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tara
Posts: 10
Joined: Wed May 06, 2015 6:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby tara » Tue Jun 30, 2015 9:46 pm

Като си чета поста, изразила съм се доста неясно. На 23.07 ще постъпя в Исул за изясняване на образуванието в черния дроб с контрастно усилена ехография и биопсия заради стеатозата, но дотогава пак ще е кошмар, защото все пак има вероятност и да е злокачествено. Факта, че на двете КТ не се вижда, а в момента е 3см. :roll: много ме безпокой. Сами по себе си нещата не са кой знае какво, но взети заедно ме вкарват в някакви филми. Не мога да си обясня, ако проблема идва от сърцето, как с кортикостероидите се получи регрес. Ако няма хормонални проблеми на какво се дължи косопада. Болките в ставите се засилиха дотолкова, че вече трудно се придвижвам и се справям трудно с елементарни неща от всекидневието като например да се среша. Дано наистина всичко се развие добре, защото вече личността ми се промени. Сигурно ще съм първата умряла от страх :)) След съмненията за бронхиоло-алвеоларен карценом, сега черния дроб. Все диагнози, след които няма шанс.
Изчетох доста от форума и не знам как да благодаря на хора като Вас. Винаги съм смятала, че да си лекар или учител е не само професия, а колкото и тривиално да звучи призвание. БЛАГОДАРЯ!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Саркоидоза, Рак или Хиперсензитивен пневмонит

Postby Bulgaricus » Tue Jun 30, 2015 10:05 pm

Като се стигне до образуане на тумори, това обикновено не е само изолиран процес на едно единствено място. Аденомът на надбъбречната жлеза може да притиска каналчета, свързани с отделянето на кортизол и на адреналин. Може и той самият да произвежда такива хормони. Стеатозата е застой, има много хора с такива тумори, които никога не разбират за тях. Като цяло става дума за системен процес, такъв може да бъде и саркоидозата. Всеки системен процес засяга цялото тяло, не само сърце или става, а всичко. Трябва да се изясни първо за черния дроб, преди да можете да имате повече яснота. Ще пишете пак. Важно е сега да запазите нервите и себе си.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests