Главоболие, обща напрегнатост, слаба памет

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
needhelp
Posts: 1
Joined: Mon Apr 20, 2015 2:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Главоболие, обща напрегнатост, слаба памет

Postby needhelp » Mon Apr 20, 2015 2:24 pm

Здравейте,
Мъж съм на 24г, не пуша, употребявам алкохол много рядко (1път в месеца) от 5 години може би страдам от притискащо главоболие разположено в слепоочията и отпред между очите. Болката е по скоро като напрежение, притискане. Сутрин след събуждане не се чуствам бодър/наспан отпочинал а като смазан. Буквално постоянно имам чувството че ми се лежи/спи... но като легна не заспивам. Паметта ми е значително отслабнала... трудно си спомням неща (примерно както съм правил вчера). Трудно си спомням изминали събития или ако помна нещо е доста частично, опитвам се да прочета нещо и да го запомня но напоследък се оказва все по трудно. Мога да го опиша като мозъчна мъгла (brain fog). От вече доста време някак си не съм почуствал да ми е леко, свежо... все едно съм напрегнат постоянно. Като си затворя очите и ги стисна изпитвам едно напрежени/треперене, все едно са ми много преуморени и да се облекчат но трепренето не предизвиква отпускане. Изпитвам треперенето даже сутрин след ставане от сън. Спя непробудно (сънувам рядко, даже напоследък мисля че изобщо не сънувам). Необичам да посещавам шумни/цветни места някак си след тях се чувствам още по изморен и главоболието се засилва. Главоболието не се отпуска от нищо, пробвал съм доста хапчета за глава без промяна. На моменти ме дразни шум. На моменти има туптене в вената на челото, кръвното ми е нормално, но пулса в тези моменти е завишен. С времето някак си неща които обичам ми станаха безразлични.. и едно такова всичко ми е безразлично заради това главоболие. Не ми се излиза лежи ми се, пък като легна не ми се лежи общо взето незнам и аз какво ми е. На моменти седя и ми е някво такова нереално незнам как да ви го опиша по точно. Доста често искам да кажа една дума изстрелвам друга.
Нямам замайване или повръщане.

Попринцип работя като програмист (с голямо желание в началото) и прекарвах много часове защото исках да направя доста работи (беше ми интересно), не съм спал от желание нещо да направя. Но това някак си вече не ми носи удоволсвие.

Мислих че е от преумора и ще отмине, сега предимно гледам да почивам и да седя навънка или да гледам ТВ или да чета някакви леки книжки да ми почива главата с безсмислени неща.

Нямам финансови, лични или каквито и да е тем подобни други проблеми, имам сериозна приятелка (която ме търпи, да й се чуди човек), общо взето нищо което да ме смущава на под съзнателно ниво.

Откриха ми хашимото миналата година и независимо от лечението няма промяна.
Като медикаменти които съм приемал се чувствам като опитно зайче, всеки доктор каквото се сети, но без ефект. В момента съм само на хормоните за жлезата и хранителни добавки и стискане на зъби. (Омега 3, ZMA, Glutamin, Vitamin D)

Пихятрите се опитаха да ме от претоварване/изпушване с ривотрил и анафранил пих ги 1 месец, нищо не почуствах.

В началото бях притеснен от симптомите си, но сега не е така по скоро околните са притеснени (не съм се усмихвал, не съм говорил и тем подобни), каквото и да ми е знам че ще се оправи, защото ако беше нещо сериозно досега да съм се гътнал или влошил.

Имам скенер на главата от 2011, на които няма нищо.

Посещавал съм:
УНГ, Ендокринолози, Невролози (включително и светила професори), Психятри, Офталмолози

Симптоми накратко:
Ежедневно главоболие притискане в предната част на главата.
Все едно имам постоянно желание да си полегна да спя.
Сухи очи, размазано виждане на моменти (това е от екрана предполагам, с лек астигматизъм, имам очила за компютър)
Изключително слаба памет и концентрация
Нежелание за каквото и да било (за всичко се насилвам)
Вътрешно напрежение, неспокойство


Следващи стъпки:
Очаквам отговор дали ще ме приемат по клинична пътека в неврологичното за да ми направят всички необходими според тях изследвания вклчително и ЯМР.
Ако не ще си платя само ЯМР и ще се консултирам с още няколко невролога, унг с снимката.
Ще пробвам при друг психяътър и психолог.
Ще си намеря трева да видя как ще ми подейства.

Приемам всякакви предложения, насоки, и благодаря на хората които отделиха време да прочетат.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Главоболие, обща напрегнатост, слаба памет

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 1:19 am

8.6. Запитванията трябва да за изчерпателни и да съдържат, независимо за какво става дума следните параметри: пол, възраст, тегло, височина, познати алергии и други приемани медикаменти. Запитвания, без тези параметри могат да останат без отговор.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests