Пукане и заглъхване на едното ухо

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
plamena_bs
Posts: 1
Joined: Thu Mar 12, 2015 2:25 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Пукане и заглъхване на едното ухо

Postby plamena_bs » Thu Mar 12, 2015 2:48 pm

Преди 1г и 3м започнах да имам заглъхване,при преглъщане пукане ,а също така и се чува при говорене , дишане и преглъщане нещо като так , так в дясното ухо(нещо като мембрана която се движи и издава този звук). Преди да започне не съм имала нито настинки или някакви други възпалителни процеси в организма. След като проблема не отшумя , отидох на УНГ. Той почисти ухото,измери ми слуха и каза че е нормален. Започна да ме лекува за алергии с капки за нос и лекарства, но уви ефекта беше само за 5дни и след това отново продължи. Отново посетих същия лекар който ми каза да продължа със същите хапчета за алергия и ми изписа други капки за нос, както и ми каза да дъвча дъвка и да надувам бузите и така щели да отглъхват. Но този път нямаше никакъв ефект и си продължиха всички досегашни оплаквания. Няколко месеца изчаках , но след като нямаше подобрение , отново реших да отида при друг УНГ. Той също ми измери слуха каза че е нормален и че такива случаи като моя се лекували много трудно , изписа ми лекарства за уросяване на мозъка и капки за нос . Отново ефект нямаше никакъв. Тогава реших да отида в друг град при по голям специалист с надеждата че ще ми помогне . Запазих час , отидох и там след прегледа ми пробиха тъпанчето и ми сложиха лекарство. Успоредно с това се откри че от дясно в гърлото имам доброкачествено образование на хипофаринкса , което беше премахнато същият ден и изследвано. Тогава за първи път имах толкова дълъг период в който не ми заглъхваще ухото –15 дни. След като пак започна се свързах с професора и той каза да отида месец след предната операция, така и направих, очакваше се да се сложи макаричка. Отидох но при прегледа каза че това не е подходящо за мен ,защото слуха ми не е намален, изписа ми ново спрейче за нос , което обаче има като страничен ефект повишаване на очното налягане , а аз съм с глаукома.Единственото което ми помага в целият този период е че когато заглъхне ухото трябва да легна на нея страна и след време то отглъхва, но този ефект е краткотраен. Другото което не знам дали има значение е че винаги са ми проверявали слуха в моменти в които ухото ми не е било заглъхнало.
Аз съм на 54г , висока 165см , тегло 90кг.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Пукане и заглъхване на едното ухо

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 1:48 am

8.6. Запитванията трябва да за изчерпателни и да съдържат, независимо за какво става дума следните параметри: пол, възраст, тегло, височина, познати алергии и други приемани медикаменти, дали пушите и ако да по колко, дали в последно време сте напълнели или отслабнали! Запитвания, без тези параметри могат да останат без отговор, да бъдат заключени или изтрити.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests