Кръв в еякулат

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
djoni
Posts: 1
Joined: Wed Jan 21, 2015 12:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Кръв в еякулат

Postby djoni » Wed Jan 21, 2015 12:44 pm

Здравейте,
аз съм мъж на 24г. 190см, ~85кг.
симптомите от които се оплаквам са парене при уриниране и наличие на кръв в еякулат, при тест на урина
също се забелязва малко кръв, но не и с просто око.
Изследванията са:

Диагностика на инфекц, б-сти
Note: Няма.
Test (profile) name Result Measurement Reference values
Chlamidia Trach - Ig G и Ig M * Профил Виж по-долу
Chlamidia Trach-Ig G 3.00 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Chlamidia Trach-Ig M 0.40 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
Микробиология
Note: УРИНА
БЕЗ БАКТЕРИАЛЕН РАСТЕЖ
19.11.2014
*
ЕЯКУЛАТ
НЕ СЕ ИЗОЛИРА CANDIDA SPP.
ИЗОЛИРА СЕ PSEUDOMONAS AERUGINOSA
НЕ СЕ ИЗОЛИРА TRICHOMONAS VAGINALIS В ИЗСЛЕДВАНИЯ МАТЕРИАЛ
21.11.2014
*
Test (profile) name Result Measurement Reference values
Стер. урина-еднокр. Лаб No2120
Троен ДНК тест - урина * Профил Виж по-долу
Ureaplasma urealyticum Отрицателен
Ureaplasma parvum Положителен
Mycoplasma species Отрицателен
Еякулат Лаб No742
A7 * Профил Виж по-долу
Легенда:S(чувствителен); I(интермедиерен) $ R(нечувствителен); ---(не е залаган)
Amoxicillin-Acidum clavulanicum R ( Augmentin; Medoclav)
Piperacillin-Tazobactam S (Tazocin)
Cefuroxime R ( Zinnat;Zinacef, Axetine )
Ceftazidime S ( Fortum )
Cefotaxim R
Imipeneme S
Amikacin S ( Amikin )
Gentamycin *
Tetracyclin R
Sulfamethoxazone-Trimethoprim R ( Biseptol,Trimezol, Sumetrolim, Seprin)
Nelidix acid R ( Nelidix Negram )
Ciprofloxacin S
Moxifloxacin * (Avelox)
** LEVOFLOXACIN - S
AZLOCILLIN - S
SULPERAZON - S
Паразитология
Note: Няма.
Test (profile) name Result Measurement Reference values
Трихомони - обогатителен метод 742

Преглед на ехографа показа малко увеличение на простата.
Като доктора заключи простатит и назначи по-горните изследвания.
Лечението, предприето е както следва.
Две седмици Levofoxacin (Флексид) + пробиотик, две седмици почивка и след това още две седмици. - ЦЕЛ: излекуване на Chlamidia и Ureoplasma parvum
По време на това лечение ми се изчисти еякулата от кръвта на два пъти,
в края на първата(съвпадение или от значение е не знам, приятелката ми замина за период от време и не съм имал сексуални контакти след започване на лечение винаги сме имали контакт с презерватив) седмица от лечението нямах кръв, след това 1-2 дена преди да приключа
първите две седмици с антибиотика се върна кръвта, но беше в много малки количества.
След започване на 3-та с антибиотик или 5-тата седмица (след двуседмичната почивка) още на следващият ден се изчисти еякулата от кръвта.
Приятелката ми се върна (и имахме сексуален контакт със презерватив) три дни преди да изпия последното хапче от антибиотика, в последният
ден забелязах отново кръв в еякулата в малко количество, като всеки следващ ден се увеличаваше кръвта до стигане до момент в който стана много по-тъмна и беше все едно съсирена на малки червеночерни парцалчета(това се случи може би 4-5 дни след приключване на 6-тата последна седмица на лечение с левофлоксацина да отбележа това беше от всички пъти НАЙ-много и изглеждаше най-страшно, като преди това бях в сауна и парна баня не знам дали тези фактори са оказали влияние за по-голямото количество кръв).
На 10тия ден трябваше да ида на контролен преглед, доктора не беше никак учуден като казах, че симпотмите са още налице, което ми вдъхна увереност.
За мое "щастие" следваше лечение на бактерията - PSEUDOMONAS AEROGINOSA с антибиотик Amikacin 250мг ампули 14 дози по 2 на ден за 7 дни, мускулно + Рутаскурбин 3пъти по две на ден(уж за спиране на кръвта), след тази седмица следва лечение с ципрофлоксацин 500мг за 10дни по 2 на ден + 2 часа след прием на антибиотика трябва да приемам пробиотик Линех форте.
В момента на писане на темата съм на 2ри ден от прием на Ципрофлоксацина и ме притеснява, че кръвта не се е махнала, ами даже и е все още с голямо количество.

Забравих да спомена, че заедно с антибиотиците приемах на всеки трети ден MIKOMAX без периода с амикацина.

Притеснява ме много, че съм към края на лечението а симптомите са все още на лице, последващи тестове с контролен преглед трябва да бъдат 20 дни след
свършване на прием на ципрофлоксацина.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Кръв в еякулат

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 1:48 am

8.6. Запитванията трябва да за изчерпателни и да съдържат, независимо за какво става дума следните параметри: пол, възраст, тегло, височина, познати алергии и други приемани медикаменти, дали пушите и ако да по колко, дали в последно време сте напълнели или отслабнали! Запитвания, без тези параметри могат да останат без отговор, да бъдат заключени или изтрити.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests