Не получавам позив за дефекация

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Gogo
Posts: 1
Joined: Mon Sep 29, 2014 1:40 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Не получавам позив за дефекация

Postby Gogo » Mon Sep 29, 2014 1:41 am

Имам един проблем, който ме мъчи от дете - запек. Но не е точно както го описват на интернет, защото там казват, че запек е, когато имаш твърди и трудни за изхождане изпражнения. А при мен са нормални. Проблемът е, че не получавам позив за дефекация. Още от малък имах проблем с ходенето по голяма нужда в градината, а после и в училище - притеснявах се и се стисках. Може би от това стискане нещо се е увредило. В даден момент престанах да усещам тези позиви, но не си спомням кога...

Сега ми се случва да усетя позив, но само ако имам разтройство или не съм ходил примерно 3-4 дена до тоалетна.

Моля дайте съвет, някой има ли подобен проблем и как го е решил? Аз съм пробвал смокини, сладко от рози, хуск (псилиум), ям кисело мляко, на ден минавам поне 4 км. не ям боклуци и тестени неща, но нищо не помага . Клизми съм правил, помагат но после става по-зле, тогава наистина се запичам, сигурно защото отмиват полезните микроби от червата. В момента се оправям единствено като подразня ануса с малко сапун - след 5 минути се изхождам с лекота. Но ако не го направя 1-2 дена изпражненията изсъхват и тогава си става вече класически запек с всичките последствия...

Мъж, на 45 години съм. Безработен, без здравни осигуровки и непостоянен доход, с който изхранвам 3 членно семейство. Казвам последното, защото дежурният отговор винаги е - "отиди на лекар". Ако можех да отида на лекар, нямаше да търся помощ по безплатни форуми...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Не получавам позив за дефекация

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 10:31 pm

8.6. Запитванията трябва да за изчерпателни и да съдържат, независимо за какво става дума следните параметри: пол, възраст, тегло, височина, познати алергии и други приемани медикаменти, дали пушите и ако да по колко, дали в последно време сте напълнели или отслабнали! Запитвания, без тези параметри могат да останат без отговор, да бъдат заключени или изтрити.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests