Изтръпвания

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
violina
Posts: 3
Joined: Mon Jun 30, 2014 6:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изтръпвания

Postby violina » Mon Jun 30, 2014 6:20 pm

Аз съм жена, на 24 години, 172 см висока и 58 килограма. От около 2 седмици ми изтръпват ръцете - много странно- ту лявата, ту дясната, повече като че ли лявата. Редуват се, като поне по веднъж на ден има период, в който нито едната не е изтръпнала. Редуването става на няколко часа- не повече. За един ден например ми изтръпва първо едната малко, после и двете са си наред за няколко часа, а пък после другата изтръпва. Изтръпването е от лакътя надолу - основно в дланите и пръстите, като на моменти е болезнено и на моменти, като че ли- с намалена чувствителност. Също така чувствам и слабост в тях - на моменти повече, на моменти по-малко. За два-три дни чувствах и мускулна слабост(без изтръпване) в левия крак. Искам и да отбележа, че преди два месеца ми се случи почти същото и продължи около две седмици. Ходих при две GP-та (едната беше по заместване на моята, а след това и при моята) и двете мислят, че е от гръбначното ми изкривяване - имам кифосколиоза(не е много силно изразена) от много малка -от 2ри , 3ти клас може би и трябва да правя упражнения,физиотерпаия и лечебни масажи, но аз не правя нито едното. Пратиха ме на ортопед и той каза, че е напълно възможно да е от това и да ходя на физиотерапия, но още не съм я почнала. Та се успокоих, че е това наистина, защото се съмнявах, тъй като това изкривяване не ми е създавало проблеми до сега освен, че преди 5 години имах много продължително главоболие и казаха, че е от това и действително като минах един курс физиотерапия ми мина. И естествено винаги ме болят кръста и гърба като седя дори 20 минути права на едно място, но до сега не е имало нищо подобно на сегашните ми оплаквания и нищо сериозно като цяло. Също така имам и Хашимото(което лекувам хомеопатично и ТСХ ми е в норма, но антителата не са) и съм чувала, че от него е възможно изтръпване, но и двете GP-та твърдят, че не е от това. Това, което ме притеснява също е, че след като ходих при ортопеда, като че ли на два пъти ми изтръпва за по около 1 час лицето - не мога да определя точно какво е - леко изтръпване може би и единия път усещах и нещо като горене- все едно ме пече слънце и съм почервеняла и действително като го пипна лицето е топло, но наистина не мога да определя точно. Но това се случи след ходенето при лекарите и съответно не съм го казвала още. Въпросът ми към Вас е - мислите ли, че наистина може да е от гръбначното изкривяване, вземайки предвид ,че не е силно изразено и до сега не ми е създавало проблеми освен онова главоболие някога отдавна или евентуално от Хашимотото ми или може да е нещо по-сериозно? Като например МС? Наистина съм много притеснена и искам да им вярвам на лекарите,но не мога, просто напоследък две мои приятелки се разболяха от МС и съм се паникьосала. Но все си мисля, че ако е МС изтръпването щеше да е може би постоянно, а не така редуващо се и променливо буквално с часове. Вие как мислите? Предварително Ви изказвам огромни благодарности ! ! !

violina
Posts: 3
Joined: Mon Jun 30, 2014 6:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпвания

Postby violina » Mon Jun 30, 2014 11:18 pm

Искам и да отблежа, че от два-три дни имам мускулни потрепвания - не треперене или нещо такова ами просто усещам от време на време как ми "играе"(ако мога така да се изразя) някой мускул - и все различни места- гърба,седалището, краката и ръце.Това става около да речем 10-15 пъти на ден и то само когато не се движа и дадения мускул потрепва да речем няколко пъти - 5-6пъти и това е. Не знам дали има нещо общо :)

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпвания

Postby Bulgaricus » Fri Jul 04, 2014 12:08 am

Здравейте!

Спазвате ли някаква диета, приемате ли медикамети, ходите ли на спорт? Приемали ли сте магнезий?
Имате ли смущения в зрението, имате ли загуба на сила или координативни смущения?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

violina
Posts: 3
Joined: Mon Jun 30, 2014 6:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Изтръпвания

Postby violina » Sun Apr 05, 2015 12:08 pm

Здраввйте,

Не съм влизала тук от почти година вече, тъй като тогава нещата отшумяха малко след като Ви писах.На въпросите Ви- диети не съм пазила никога, но се храня ужасно неправилно основно с вредни неща, не спортувам и като цяло съм доста обездвижена- и работата ми е такава,и постоянно съм с кола. Медикаменти-само хомеопатични. Загуба на сила може би усещам от време на време, но вече не знам дали не си внушавам,но определено не е нещо,което да усещам постоянно или да ми пречи на ежедневни задачи, защото иначе със сигурност щях да го забележа. Магнезий тогва приемах поне от няколко месеца реводно,защото беше част от хомеопатичното лечение на щитовидната жлеза, но малко след това спрях и сега от около 7-8 месеца не приемам. Не съм имала проблеми с координация и зрение или нещо друго,различно от това,което Ви описах. . и сега от около 10 дни имам пак такива изтръпвания след около може би 8 месеца затишие. През тези 8 месеца се е случвало няколко пъти да ми изтръпне за малко - най-много един час едната ръка, но като я пораздвижа (както ме беше посъветвал кинезитерапевтът при изтръпване да се раздвижвам много) и минаваше не веднага съвсем,но малко след това. Също и доста пъти наблюдавам, че при някакви по странни пози и т.н. изтръпва ръката,което може би има общо с гръбнака все пак, но не е винаги така-понякога е като че ли без причина. И сега е същото -много променливо -2-3 часа изтръпва едната ръка, после всичко е наред за няколко часа, след няколко часа изтръпва другата. После пак нито едната, после пък единия или и двата крака едновременно (но краката доста рядко изтръпват) пак за няколко часа. Не се сещам да е имало цял ден, в който да е изтръпнал само един крайник постоянно за по продължително време. Дори да е имало е било единичен случай. Не виждам смисъл да ходя на лекар,защото миналия път бяха категорични, че е от гръбначното изкривяване а и сега имаше доста голямо затишие, без да съм имала никакви проблеми-около 8 месеца. Сега ще изчакам, ако продължи още или се появи и нещо друго и пак ще ходя. Вашето мнение какво е ?
Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изтръпвания

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 1:25 am

Какви са актиалните Ви оплаквания с днешна дата?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests