Болка в опашната кост и под нея

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dari31
Posts: 7
Joined: Mon Feb 10, 2014 11:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болка в опашната кост и под нея

Postby dari31 » Mon Feb 10, 2014 12:03 pm

Здравейте!
От около месец и половина усещам тъпа болка, тежест и дискомфорт в областта на последния прешлен на опашката и един пръст под него към ануса. В последните 10тина дни болката се усили. Когато стоя, седя, лежа болката не е силна, усещането е по-скоро все едно съм се подпряла на ръба на масата. На моменти се получава нещо като изръчкване точно там – средно силна краткотрайна болка. Но когато седна или легна, или се опитам да се обърна от едната страна на другата и уцеля това място или когато го натисна болката е силна. Нямам нищо видимо, нито зачервяване, нито подуване – нищо. Правих рентген на опашна кост – няма нищо. Не ме боли ануса, нямам проблеми при изхождане. Единствено, че когато ме заболи това място получавам чувство като при позив за голяма нужда. Личният лекар ми изписа болкоуспокояващи – не действат, а и не е такава силна болка, за да се тъпча постоянно с ибупрофен. Мазах се с Perskindol и Травмагел – не помагат. Не ме боли като нерв, а по скоро както боли умъртвен зъб само в корена. Незнам какво да правя. Много съм притеснена.
Каква може да е причината, след като на прешлените не се откри нищо?
Възможно ли е да има някаква връзка с постоянните цистити, които правя?
Ако отида на скенер ще се открие ли причината? И по-точно какво се вижда на скенера? Тъкани? Дебело черво?

На 31г съм, 164 см, 49 кг. Пия Спирокаст. Ако има някаква връзка - преди месец бях на инжекции Гентамицин заради пневмония, преди седмица пих Зинат заради цистит.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby Bulgaricus » Sat Apr 19, 2014 10:25 pm

Актуални ли са Ви оплакванията още?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dari31
Posts: 7
Joined: Mon Feb 10, 2014 11:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby dari31 » Thu Jun 05, 2014 9:50 am

Да, оплакванията са актуални. Болката е силна и е точкова - в смисъл, че ме боли само едно място, като при ударено. При движение болка нямам, обаче не мога да седна, не мога да легна по гръб. До сега съм направила консултация с гинеколог, който е категоричен, че проблема не е гинекологичен. Направих и скенер на малък таз /по друг повод, но огледаха и опашните прешлени/. Лекарят каза, че имам съвсем леко подвиване на последния прешлен, но то било толкова малко и в границите на нормите, че категорично не може да ми причинява такива болки. Всичко останало е наред.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby Bulgaricus » Fri Jun 06, 2014 9:25 pm

Има ли някакви оплаквания в чувствителността на краката? Проблеми като цяло при вдигане на тежко? Какво работите?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dari31
Posts: 7
Joined: Mon Feb 10, 2014 11:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby dari31 » Sun Jun 08, 2014 12:19 am

Нямам проблеми с чувствителността. Нямам болка и при движение, нито проблеми с вдигане на тежко. Рядко се случва да усещам болка без да имам допир с повърхност, но като се случи то тя е силна, остра и "избождаща". Като казвам, че болката е точкова имам предвид, че все едно натискам силно ударено място. А всъщност нямам травми там, падания и пр. Понякога, когато стоя по-дълго време седнала и след това се изправя или сменя позата усещам една невероятно силна, разливаща болка в долната част на таза. Усещането е подобно на мускулни крампи, но това е краткотрайно и се случва само при отделяне от повърхността, която е притискала мястото /стол, легло/.

Работя в офис от 10 години. Две трети от времето ми на работа преминава на стол.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby Bulgaricus » Sun Jun 08, 2014 10:33 pm

А пили ли сте магнезий или нещо друго, което да Ви е помогнало?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dari31
Posts: 7
Joined: Mon Feb 10, 2014 11:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby dari31 » Tue Jun 10, 2014 10:40 am

Магнезий не съм пила. Пила съм невробекс, разни болкоуспокояващи - Миг 400, Ибупрофен, Аналгин, мазала съм се с Травма гел и Перскиндол и съм си правила компреси с риванол. От нито едно от изброените нямаше ефект.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby Bulgaricus » Fri Jun 13, 2014 12:01 pm

Трябва тогава ЯМР да се прави. Може да имате киста, може да е и друг проблем. КАТ не е достатъчно точен.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dari31
Posts: 7
Joined: Mon Feb 10, 2014 11:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby dari31 » Fri Jun 13, 2014 4:09 pm

Какъв според вас може да е проблема? Ако беше киста, нямаше ли досега да са се появили някакви външни признаци като подуване, зачервяване или друго? Защото нямам нищо от изброените.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby Bulgaricus » Fri Jun 13, 2014 8:47 pm

Една малка перианална или перивертебрална "кистичка", която на официален медицински език може да има и друго специфично име в зависимост от произхода си може да е латентна и с години да си стои някъде. Около нея се образува капсула. Тя може да фиброзира, да се превърне в цикатрикс, да притиска или да "опъва" някъде. Нервите там, мога да потвърдя от личен опит с препарирането им на трупове, са хиляди пресичащи се снопове и едно малко образование с контакт до някое от тях може да води до симптомите Ви, ако изключим по-вероятната дискова херния, да кажем.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dari31
Posts: 7
Joined: Mon Feb 10, 2014 11:58 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby dari31 » Fri Jun 13, 2014 11:29 pm

Благодаря Ви за изчерпателния отговор! В такъв случай към какъв лекар да се насоча - хирург, невролог?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby Bulgaricus » Sat Jun 14, 2014 12:10 pm

Сложен е въпросът. Неврохирург, който да Ви изпрати на ЯМР. Има остатъчен риск да е нещо друго, казвам Ви какво е най-вероятно, но дори и най-вероятното крие около 40%-тов риск за нещо друго. Медицината е много неефективна, тя изисква висока инвестиция и дава сравнително малък резултат. Това трябва да го имате в предвид.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

tedko11
Posts: 1
Joined: Sat Jul 29, 2017 12:54 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болка в опашната кост и под нея

Postby tedko11 » Sat Jul 29, 2017 1:03 am

Здравейте!
Жена на 62 г, ръст 158/80 кг. Не пуша. Приемам Пропранолол, Нексиум, Спиронолатон, Със същите оплаквания съм! Бихте ли споделили какво се оказа на края?
От една седмица имам силна болка в левият глутеус. От днес болката като че ли се измести към опашната кост. Болката е при ставане. Когато лежа няма болка. Когато ставам от седнало положение е много силна болката. Като се пораздвижа болката изчезва. Няма подуване, зачервяване. Уриниране и дефекация - нормални.
Благодаря!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests