информация за гъбички на езика

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

информация за гъбички на езика

Postby anonimen » Fri Jan 05, 2007 4:04 pm

моля някой да ми даде информация за гъбички на езика, могат ли да заразят близкия до вас и могат ли да имат вразка с хронични гъбички във влагалището. какви изледвания да се направят и за двата проблема и имат ли лечение ще бъда благодарна ако получа отговор от специалист. благодаря предварително
anonimen

Postby fotografa » Fri Jan 05, 2007 9:01 pm

Гъбички на езика могат да се получат при снижение на имунитета и след антибиотична терапия. Чак заразни? - гъбичките все пак преминават от едно място на друго - иначе откъде да се вземат. Някакви специални мерки не е необходимо да се предприемат, но и контактите при това положение биха изглеждали озадачаващи.
fotografa

Postby Guest » Sat Jan 06, 2007 6:31 pm

значи положението е следното преди 1 год ме лекуваха от вазпаление на единия йачник от тогова ако нямам течение то ще ме притеснява езика за това течение сам провеждала какви ли не лечения какви ли не доктори какви ли не изледвания(правила сам за "хив" ,"хепатит В"защото майка ми е носител и сащо има габички на езика които няма как да лекува заради черния дроб,микробиологични,цито намаски)и нищо а сега на моя глава започнах да пия низорал таблетки за езика като че ли сам малко по добре това е положението май е малко по сложно така че малко повече информаця няма да ми излишна имали вероятност да се заварта пак някаква инфекция не искам рецепти а някакво логично обяснение ако има такова
Guest

Postby fotografa » Mon Jan 08, 2007 11:36 pm

Според мен ти е отслабена имунната защита на организма. Препоръчваме спокойствие, добра храна, спорт. Повече без преглед ни е трудно да кажем.
fotografa

Postby Танина » Tue Jan 09, 2007 1:40 am

Не може ли да се вземе проба за микробиология да се види каква е тази бактерия? И да се лекува с нещо все пак, въпреки че те май са супер упорити тези гадчета :roll:

Candida ли е? Какви са ти хроничните гъбички във влагалището? На мен миналата седмица ми казаха същото - Поради многото антибиотици, които изпих напоследък са се развъдили доста бактерийки от семейство Candida :| . Предписаха ми Fungolon хапчета и Clotrimazol глобули.

Как изглежда езика ти, че разбра че имаш гъбички? На моето бебе му беше станал бял отгоре и май това пак беше от тази Candida, ако не бъркам. Мазах го с Нистатин стрит на прах, и смесен с нещо, не помня какво точно беше. Слага се на марличка и така мажеш. После пък го мазах и с Дактарин гел, което май се оказа по ефективно.
Танина

Postby Guest » Tue Jan 09, 2007 2:54 pm

ами как да подобря имунната си система пия витамини постоянно защото работата ми е доста натоварваща и физически и психически работя по 12ч в повечето случаи през ноща и без витамини се чувствам доста отпаднала друго какво мога да направя .Танина преди 6 месеца една генеколожка ми прави изследване и да ти кажа май хвана точно този тип габи проведе лечение и ми каза че ако продалжат оплакванията ще направим изледване за хламидия обаче се преместих от този град защото живеех временно там когато се прибрах продалжих да ходя по разни доктори пак правих микробиологични изледвания и нищо не излиза тази която ми каза че са хронични габички като и казах да направим за хламидия ми каза че няма смисал и че тук го правят по някакав кравен метод на който тя не вярвала и вапреки всичко не ми направи никакви изледвания и незнам какав вид са тези габички.и тези който са ти изписали и тях сам ги ползвала и никакав ефект сега пия само низорал и като че ли езика(който е бял и чувството е все ночи имам топка с косми в гарлото) ми се пооправя но отдоло положението е сащото май имам нужда от добар генеколог който знае какво прави и какво говори незнам просто е някаква ужасна баркотия която ми докара голяма депресия само хап4ета хап4ета мисля да пробвам с хомеопатия поне да не се тровя дали ще помогне?
Guest

Postby Танина » Tue Jan 09, 2007 6:16 pm

То и на мен не ми направиха микробиология :roll: , въпреки че си поисках. Ей така на око ми казаха и лечението и то на око. Незнам, сигурно ощетяваме касата нещо с тези микробиологии, знам ли :x

Пробвай с Дактарин гела. Мисля, че е почти безобиден, щом го изписват и на бебета. Струваше около 10лв някъде. Дано има някакъв ефект. Аз честно казано на хомеопатични лекарства не вярвам.
Танина

Postby Guest » Wed Jan 10, 2007 4:12 pm

много ти благодаря ще пробвам сас сигорност защота взе да ми писва от доктори незнам кой ощетяваме преди няколко месеца лично аз сам внесла 400 лв защото толкова сам далжала на здравната каса и за какво това в тази даржава е безобразие просто и пак благодаря пожелавам ти много здраве на семеиството това е наи важното
Guest

Postby fotografa » Fri Jan 19, 2007 8:26 pm

Пробва ли? Какъв е ефекта?
fotografa

Postby Guest » Sat Jan 20, 2007 6:39 pm

все още не низорала го пих 10 дни и нищо дали едно мехлемче ще помогне записала сам час при една докторка в софия но до часа ми има 2 седмици и незнам какво да правя
Guest

Postby fotografa » Thu Jan 25, 2007 6:34 pm

Тък понякога пише един микробиолог. Защо ли не се обажда?
fotografa

Postby Guest » Thu Jan 25, 2007 7:55 pm

от 3 дни се мажа незнам дали има кой знае какьв ефект но като се намажа е много странно като че ли нещо се свива леко пощипва но не е променил много цвета си чувството за топка косми в гарлото си остава как да го прилагам значи на листовката пише за вьзрасни 1/2 по мерителната льжичка по 4 пьти на ден но това е много количество за сега слагам на око
Guest

Postby fotografa » Fri Jan 26, 2007 11:17 pm

Вземи и витаминки за подсилване.
fotografa

Postby Дактарин » Sat Feb 10, 2007 12:25 am

Аз се лекувах с дактарин но не се доизлекувах и пак имам сега..
Слагаш по мерителната лъжица по 4 пъти на ден има ефект, но трябва продължително пиене, аз изхабих няколко тубички
Дактарин

Postby Guest » Sat Feb 10, 2007 5:48 pm

добре отидах на лекар спомена че може да са габички но не ме лекува за габички лекува ме за алергия защото му казах че имам усещането на топка косми в гарлото езика малко порозовя да не се хваля много има ли вероятност от това да ми е станал бял правя гаргара с едно сиропче което е за кашлица и зачервено гарло и пия зодак и смучам едни такива за настинка
Guest

Next

Return to Форум имам проблем...

Similar topics